Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is nehezen koncentrál,...

Más is nehezen koncentrál, pótcselekvéseket csinál?

Figyelt kérdés

Szerintem a háborús hírek miatt van, nagyon megviselt már az első pillanattól, hogy ez most tényleg megtörtént, d eemiatt nem tudok koncenrtálni a munkámra, alig haladtam vele hétvégén, random dolgokra keresek rá a neten, elkezdtem vásárolgatni is, de nem lisztet meg kaját, hanem ruhát, kozmetikumot...próbáltam meditálni de 15 másodpercenként kinyitottam a szemem, nem bírtam k ihogy ne nézzme meg van e új üzenetem. Nem szokott ez így lenni általában stabil vagyok, produktív, jól vagoyk, de most akkora képletesen szólva zajt élek meg, más is van így ezzel?

Most a lemaradások miatt szívok, valahogy össeszedem magam, de amiatt is nőtt a lelkiismeretfurdalásom, és a feszültség, hogy nem leszek kész dolgokkal...


2022. febr. 28. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ez a hírek miatt van, akkor azt kellene tenned, hogy valamivel eltereld a figyelmed és kevesebbet fókuszálsz a hírekre.


Tényleg elképesztő, ami történik a szomszédban a 21. században, de mindenféle rosszindulat nélkül szerencsére ránk közvetlenül nincs hatással olyan értelemben, hogy veszélyben kellene érezned magad. Ha a menekültek sorsa aggaszt, akkor nekik pedig önkéntes formában vagy akár adomány formájában tudsz segíteni.


Szóval szerintem feledkezz meg erről egy picit, úgysem tudsz mit tenni a háború ellen. Csak este olvasd el a híreket, vagy legalább reggel ne azzal kezdd mert felidegesíted magad.


Meditálni pedig elszántsággal kell, nem hagyni magad ellenállni. Nem tudom mit használsz, de youtube-on nagyon jó és rövid guided meditationök vannak.

Esetleg próbálj gyógyteákat inni, ha szereted.

2022. febr. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez van. Szerintem is attól.
2022. febr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
AZ a baj, hogy szerintem a megszaporodott online vásárlás, meg a random dolgok tnaulmányozása pont egy nem tudatos módon való figyelemelterelés, és nem feltétlen használ, csak elcseszem az időt, amiből lemaradás lesz amiből meg lelkiismeretfurdalás...
2022. febr. 28. 23:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, valószínűleg az lehet a baj hogy sokat vagyok egyedül, a jó társaságon kívül meg nem igazán köt le semmi annyira hogy ne a híreket nézegessem, mert amúgy meg utálok informálatlan lenni. Társaságot találni meg sajnos nem mindig jön össze, és ha egyedül maradok egy percre is, rögtön a rossz érzések fognak el (pl vége az életünknek meg mindennek ha ledobják ránk az atomot), de néha még társaságban is ha épp van egy kis üresjárat.
2022. márc. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kicsit off, de én azt tapasztaltam, hogy hiába mondják azt, hogy akkor kerüljük el a híreket stb., nem lehet kikerülni!

Eddig a covid helyzet miatt stresszeltem, mármint attól, hogy mindenhol ez van, vajon mikor fognak új korlátozásokat kitalálni, milyeneket, mennyiben fog érinteni, meddig fog tartani stb. Épp hogy ezzel kezdtem nem foglalkozni, jön ez… Én nem nézek híradót, nem bújon a híroldalakat naponta. Ha facebookra, instagramra, tiktokra felmegyek akár tök mást nézni, ott felbukkan. Oké, akkor ne menjek fel ezekre az oldalakra, de még az sem minden, mert elég a youtubeot bekapcsolnom, mert mondjuk nézek egy tanulással kapcsolatos videót vagy egy zenét akarok berakni, már jön be a hirdetés, hogy “Kitört az orosz-ukrán háború, Márky-Zay Péter…” (biztos ti is láttátok már). NEM lehet kikerülni és ez iszonyú káros! Ezért gondolom azt, hogy persze jó az internet meg minden, de ilyen szempontból nagyon káros. Nem az, hogy nem kell tudomást venni a dolgokról, de amikor az emberre mindenhonnan állandóan csak a rossz ömlik…

2022. márc. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok ezzel sajnos! Amióta elkezdődött ez az egész, szinte pár percenként kezembe veszem a telefonom, folyamatosan nézem a friss híreket, hogy mi történik. Teljesen belebetegedtem már a stresszbe, már fizikai tünetei vannak a szorongásnak, éjszaka is háborúval álmodtam. De hiába mondom magamnak, hogy akkor inkább ne is nézd a híreket, nem tudom nem megnézni, mert attól félek, hogy ha akárcsak egy napig nem követem az eseményeket, akkor arra ébredek egy reggel, hogy már itt vannak az oroszok a szomszéd utcában. Az ország keleti részén lakok ráadásul, szóval pont erről jönnek, ha esetleg minket is megtámadnak.

A hétvégén próbáltam elterelni a gondolataimat filmnézéssel, de amilyen "ügyes" vagyok, sikerült egy háborús filmet kiválasztanom, ami csak olaj volt a tűzre.

Ha meg próbálok szocializálódni, másokkal beszélni, akkor is mindenkinek ez a témája most, szóval egymást hergelik bele az emberek egyre jobban a szorongásba.

A munka sem tud lefoglalni, mert még a munkahelyemre is telefonálnak folyamatosan a Sberbankos ügyfelek, hogy nehogy utaljunk nekik pénzt, mert lehet, hogy nem tudnak hozzájutni a pénzükhöz. Szóval még meló közben is előjön ez a téma. :(

Én is próbáltam vásárlással elterelni a figyelmem, aminek az lett a vége, hogy egy rakás pénzt költöttem olyan dolgokra, amikre nincs is igazán szükségem. Csak valahogy bennem volt az az érzés, hogy hú, itt a háború, lehet, hogy nemsokára mind meghalunk, akkor meg minek spóroljak, úgysem lesz már szükségem erre a pénzre. :(

2022. márc. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!