Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet kezdeni szorongástól...

Mit lehet kezdeni szorongástól kialakult pótcselekvésekkel? Hogyan lehetne leszokni ezekről? Mit lehet kezdeni az elfojtással?

Figyelt kérdés

Az elfojtásaim miatt elég szorongó voltam/vagyok. Már 6 évesen elkezdődött nálam körömrágással. Arról kb 18 évesen leszoktam, már csak akkor csinálom, ha tényleg nagyon rosszul érzem magam, és akkor is óvatosan. Ezen kívül viszont van egy pár rossz szokásom: tépkedem a szőröket, dörzsölgetem az arcom, a tenyerem, harapdálom belül a számat, ropogtatom a kezem (ez ritka).

Tök jó lenne megtanulni kifejezni a bánatom, a haragom akkor és ott, ahol történik, de nagyon nehéz, mert én senkinek nem akarok rosszat.

23/L



2021. szept. 6. 13:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezek azért nm okesak.egy beszélgetésre menj el a helyi pszichológushoz. De én szerintem sok az elfojtott érzelem benned. Van több lelki elsősegély szolgálat,őket is hívhatod. Többféle stressz leküzdésére szolgáló módszerek vannak,de egy szakember jo lenne ,először vele beszélj.a stressz az életünk része, sajnos,de meg lehet tanulni kezelni; meditáció,zene, művészetek, állatok, természet,hobbik.olyan dolgok amik feltöltenek.
2021. szept. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!