Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan vethetnék véget a...

Hogyan vethetnék véget a pótcselekvéseknek?

Figyelt kérdés

Szociális fóbiám van, ez azt (is) jelenti, hogy szinte soha nem beszélek senkivel. Vannak barátaim, de az esetek 99%-ban csak hallgatom a beszélgetésüket és memorizálom/kombinálom a dolgokat velük kapcsolatban. Mivel nem igazán tudok beszélgetni, így nem igazán épülnek kapcsolataim, mivel nem épülnek kapcsolataim, így nincs mivel/kikkel kitöltenem az időmet... itt nem elsősorban a bulizásokra gondolok, mert mindettől függetlenül szoktam járni bulizni, de pl. egy buli nélküli hétvégén anyámon kívül senkivel nem beszélgetek (túlzás nélkül), emiatt bármit csinálok, egyedül unalmas lesz, mert nem tudom kivel megosztani, semmit nem tudok/merek megosztani senkivel, emiatt sokszor már nem is tudom magamat szórakoztatni..


Hogy mégse legyen ez olyan unalmas, mindig keresek valamit, ami eltereli a figyelmemet. 2-3 éve nagyon-nagyon sokat játszottam, így egy izgalmasabb világban tudhattam magam, tavaly elkezdtem drogozni, de mivel nincs a környéken értelmes díler, illetve semmilyen anyag és sok pénzem vitte el, ezért azt 1 év után feladtam.

Most vagdosni kezdtem el magam, ez igazából jobb mint a drog volt.

Már mostanában azt tervezem, hogy milyen jó lesz, ha betöltöm a 18-at, mert akkor körülményeskedés nélkül tudok venni botlban bármikor szeszt, meg cigit, és akkor eltudok lenni magamban.


17/F


2017. márc. 10. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen pótcselekvésre gondolsz konkrétan?
2017. márc. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Jaj kisfiam!

A legjobb úton haladsz a biztonságos és teljes lecsúszás felé! Gratulálok, hogy a saját önsajnálkozásod és kínjaid miatt önkárosítod magad.

Ahelyett, hogy 17 éves korod lévén, megnyílnál embereknek, barátkozhatnál és bulizhatnál csajozhatnál, úgy mint a társaid. Nem fogad egy egy ember? Egy közösség? Szerintem te meg sem próbálod a kudarcok után újra próbálni. Miért nem vagy bátrabb? Miért nem próbálod meg újra addig ameddig nem fogsz rátalálni a megfelelő társaságodra. Ha van olyan hogy valakit kizárnak egy közösségből és többszöri próbálkozás után sem fogadják be ott az egyénnel lesz valami bibi akkor nem a közösséggel. De nem ismerlek tehát ezt nem tudhatom


És még egy kérdésem lenne ( ugyan sok van még de nem teszem fel) miért nem látja ezt anyukád, és miért nem memtek el a szociófóbiádat egy szakember segítségével orvosolni?

Ja és még valami; A bátorság, az élethez kell, meghalni a gyáva ember szokott..

2017. márc. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Válassz pozitív potcselekvéseket.

Pl sport, munka, főzes, zene, tánctanulás, lovaglás, motor, stb

2017. márc. 11. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha vmit csinálsz, mindig akad olyan aki szinten azt csinalja, igy megvan a közös téma és az ismerkedes is
2017. márc. 11. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hú, kemény! Amiket eddig próbáltál, azt légyszi ne folytasd (drogok, vagdosás), ill. újabb káros szenvedélyekre se szokj, mert nem lesz tartalmasabb az életed.

Én keresnék valamilyen hobbi(ka)t, és a helyedben első körben a sportot választanám. Ezen belül a futást, bringázást javaslom. Itt erősödik a tüdőd, a tested (izomzatod), nem különben segít lelki állapotod, a hangulatod javításában.

Ha jobban nézel ki (bár nem tudom, milyen vagy most, gondolom serdülő kamasz), több önbizalmad lesz, ez talán segít az emberi kapcsolataid kialakításában, megismersz hasonló érdeklődésű embereket.

Az elején nehéz belevágni, de ha fél v. egy év múlva visszatekintesz, Te is látni fogod a változást, fejlődét.

Ez (szinte) csak időbe kerül - de nekem úgy jött le, abból jelenleg bővelkedsz. Sőt!

Ezen kívül tanulás, olvasás, nyelvtanulás - készülj az érettségire meg a nagyonnagybetűsre.

Menj könyvtárba! Ott találkozol emberekkel, de nem feltétlenül fontos sokat kommunikálnod, azonban lehetőséged van a könyvtárosokon, (mint minden ügyfélszolgálatoson, meg pultban ülőn), 'gyakorolni'.

Azt pl., hogyan teremts kapcsolatot, köszönts egy kvázi idegent, kérj segítséget, érdeklődj, informálódj, stb.

Ha tényleg sok időd van, önkénteskedj!

Segíts rászorulókon, egyedülálló időseken ételosztással v. ház körüli munkával (egyébként ezt otthon is megteheted) - annyi lehetőség van! Az önkéntes munka nagyon formálja a jellemet, ergó jobb ember leszel, megismersz a "klubban" szintén jó embereket, és jobban érzed majd magad, mert adtál.


Remélem, a sport a szenvedélyeddé fog válni, illetve a sport fog a szenvedélyeddé válni. Cigi, alkohol, drog felejtős - a Trainspotting csak filmen jó, az életben iszonyatos.

Tudom, nem könnyű (ha zárkózott, szorongó, depis vagy), de próbáld megtenni az első lépést. A köv. már könnyebb lesz. :)

Ha szeretnéd, írj!

2017. márc. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Túl jó dolgod van az baj. Menj vállalj diákmunkát ha ennyi időd van, ott ismerhetsz meg haverokat is, pénzt is kapsz, és időd sem lesz fa...szságokat csinálni.
2017. márc. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!