Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tud nekem ajánlani,egy vagy...

Tud nekem ajánlani,egy vagy akár több,önismereti könyvet ami neked is bevált?

Figyelt kérdés

2022. márc. 1. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Csernus Imre könyvei

Almási Kitti könyvei

2022. márc. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen önismeretről szól, de van 2 ami nekem nagyon tetszett és sokat tanultam belőle, fejlődtem általa.


Gary Chapman: Egymásra hangolva és A szeretet, mint életforma


A szeretet megértése és kifejezése több módon is.

Másokkal való kapcsolatot javította és saját magamból is sok dolgot megtanultam, amiket eddig nem is értettem miért így van.


Pontosan mi az amit keresel? Sok könyv csak arról beszél, hogy bármire képes vagy és motiválni próbál. Valójában nem ismered meg magadat, de önismereti könyvnek adja el magát. Inkább formál egy adott képre és utat mutat.

2022. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm,ezekből melyik az amelyik a legjobban segít?
2022. márc. 1. 14:57
 4/11 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm,olyan könyvet keresek amivel tényleg meg tudom magamat ismerni,tudok önismeretet végezni.

Sokan azt mondják szerezzen az ember önismeretet,csak sajnos pontosan nem tudom hogy kellene ezt?

2022. márc. 1. 14:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

megkérdezhetsz másokat mit gondolnak rólad

de gondolhatsz helyzetekre is hogyan is viselkedtél...

amikor valaki kéreget tőled mit teszel, amikor valaki segítséget kér tőled, amikor segít stb


tehát megvizsgálod hogyan is viselkedsz másokkal, milyen amikor egyedül vagy, mennyire vagy lusta, vidám, motivált stb


úgy ismered meg magadat, ha elgondolkodsz azon valójában milyen is vagy, de magaddal legyél őszinte és a hibáidra is figyelj, sőt a negatív dolgokból tanulj a legtöbbet!

2022. márc. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Eric Berne: Emberi játszmák.
2022. márc. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Aronson társas lény pl. Az önfejlesztőket felejtsd el, pszichológia segít érteni magad, az embereket, motivációt, szociális kapcsolatok dinamikáját stb.
2022. márc. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Milyen pszichologiai könyv vállt be?
2022. márc. 1. 20:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez nem így működik!

Elolvasol könyveket, rácsodálkozol, hogy a te életedben mire ad magyarázatot, okulsz belőle. És ettől egy kicsit változol. De ez egy lassú és többé-kevésbé folyamatos dolog. Nem úgy van, hogy elolvasol egy könyvet, és onnantól megoldódott a problémád.

2022. márc. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Almási Kitti - Bátran élni
2022. márc. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!