Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítéli el ennyire más...

Miért ítéli el ennyire más embertársait?

Figyelt kérdés

A kérdés apámmal kapcsolatos, tőle nem kaptam normális választ, csak "mert" "mert ez ilyen és kész".

Itt nem arról van szó hogy nem kedveli a külföldieket, ázsiai embereket stb. hanem nagyon mélyen ELÍTÉLI. Eleve nagyon szűk látókörű, maradi, visszamaradott felfogása van. Elítéli a muszlimokat és úgy nyilatkozik róluk hogy "a nőket is megba..sszák aztán a tulajdonuk" minden muszlim terrorista és biztos már mindegyik látott emberölést vagy ölt már.

A feketéket még ennél is jobban megveti. Azt mondta felkötné magát ha egy fekete betenné a lábát a lakásába (ami amúgy albérlet). Mindig is ilyen volt. Cigányokat szintén gyűlöli, mégis egy cigány nőt vett el... Olyan elítően és gyűlölközően beszél a külföldiekről... legyen akár német, svéd, török nem számít az. Próbáltam kicsit felvilágosítani hogy azért a mai világban már nem újdonság pl.egy ázsiai és egy fehér ember párkapcsolata. Vagy fekete ember és fehér ember együtt. Volt hogy összevesztünk emiatt.


22N



2022. márc. 1. 17:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Fel kell ismerni, hogy mi is azt szeretnénk, hogy szeressenek és ne ítélkezzenek felettünk más emberek.

Az is segít, ha lehetőséget kap arra, hogy segítsen pl. egy külföldin, és így hőssé tud válni.

Az idegengyűlölet a félelemből fakad Pl. a külföldi bántani fog engem, veszélybe kerülök stb. Fel kell fedni a félelem valódi okát, ami nem az ember, hanem az embereket irányító tökéletlenség, gonoszság.

2022. márc. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!