Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy többnyire...

Miért van az, hogy többnyire csak gyűlöletet, haragot és megvetést érzek az embertársaim iránt?

Figyelt kérdés
Alapvetően introvertált vagyok. Emiatt gyermekkorban nehezen ment a beilleszkedés. Felnőtt koromtól ez már annyira nem okozott hátrányt, vagy legalábbis nem foglalkoznak vele az emberek. Nagyjából 15-6 éves korom óta érzem hogy az emberek álszentek, nem tudok bennük semmit sem tisztelni, idegesítőek (ezalol mindig van kivétel), nem bízom senkiben. Nem találok olyan tevékenységet ami motiválna vagy boldoggá tenne. Persze vannak tevékenységek amiket elkötelezetten végzek, de inkább csak a megszokás hajt. Úgy érzem egy jó 10-11 éve vagyok depressziós. De úgy igazán előtte sem voltam boldog, az említett tapasztalások és érzések miatt. Nem helytálló, hogy így érzek? Nyilván nem. De miért érzem ezt ilyen erősen? Voltam gyerekkoromban pszichológusnál néhányszor, állítólag nem volt gond, szimplán csak zárkózott vagyok...Később 20 éveim kezdetén protekció által pszichiáternél is, ő is ugyanezt mondta és azt javasolta, hogy keressek barátokat...Nos azóta van 1-2 barátom, több is lehetne ha akarnám, de nekem erre igényem sincs. Voltak rövidebb párkapcsolataim is. 29F

2021. aug. 22. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Mert nem vagy sikeres a nőknél.
2021. aug. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Így vagyok mint te, gyerekkori, otthoni és iskolai bántalmazások folyamán, majd később a társkeresés piacán ért megaláztatások végett mizantróp lettem, ami kétlem, hogy már vissza fog fordulni. Egész életemben úgy kezeltek mint egy darab szemetet, miért ne utáljam az embereket?
2021. aug. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert ez megy a politikában is, úgyhogy társadalmi szinten ez lett elfogadva.
2021. aug. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amit érzel az teljesen normális az a baj. Álszentek és kétszínűek. De nyilván tudod, hogy vannak kivételek. Nagyon ritka és nehéz rájönni, hogy ő az e. Az emberekre úgy néz mint a rovarokra. Nem érzed magad boldognak? A pénz boldogít. Minden rovarnak kell egy király/királynő. Az élet ilyen. Próbálj nagyra törni. Felejtsd el a sok normálatlan embert. Épits céget. Minnél több rovarral találkoz, hogy találj köztük hozzád hasonló embert is.
2021. aug. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Társkeresés piacán részben önhibámból sem volt sikerem. Volt idő amikor ez volt a legnagyobb bajom és ez foglalkoztatott leginkább de manapság már nem.

Meg ahogy lettek kapcsolataim egyre inkább elhalványult az igénye is. Addig volt érdekes amíg nem tapasztaltam.

Általánosságban a zárkózottságomból fakadóan sok hátrányom származott, kibeszéltek a hátam mögött amit nagyon útálok.

2021. aug. 22. 21:14
 6/9 A kérdező kommentje:

#1

Ez részben igaz, részben nem.

Előtte is így éreztem és most utána is, hogy már van némi rálátásom a témára.

Szerintem nem ez okozza.

Sokkal mélyebb.

Vagy egyszerűen nincs is velem semmi baj, csak túlságosan magamra veszem az életet, de valójában le kéne szarni minden ilyen problémát. Nyilván ha pszichopata lennék még menne is.

2021. aug. 22. 21:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt hadd idézzem a 2. válaszolót aki egyetlen mondatban megmondta a tutit:

"Egész életemben úgy kezeltek mint egy darab szemetet, miért ne utáljam az embereket?"

Másrészt azért mert a java része valóban nem érdemel többet megvetésnél, gyűlöletnél. Kifejthetném bővebben, de szerintem jól tudjuk mire gondolok... az önérdek, önzés, eltaposás, bunkóskodás, rosszindulat, butaság megy mindenhol. Ezen mégis mit lehetne szeretni?

2021. aug. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azért ezen most elcsodálkoztam...

Azt hittem lesz aki pszichológust javasol.

Hát ha ez így normális, akkor viszont azt kell mondjam még inkább ki vagyok ábrándulva az emberekből.

2021. aug. 23. 07:01
 9/9 A kérdező kommentje:

#7

Engem azért nem kezelt mindenki úgy, sőt inkább az volt a gond, hogy szimplán a zárkózottságom miatt nem álltam ki önmagamért. Amit sokan kihasználtak. Tehát ha úgy vesszük ezért sem mást, hanem inkább magamat kéne okolni.

Az igaz hogy kisebb gyerek koromban azért piszkáltak, de kit nem? szinte mindenkit, max mások nem vették a szívükre, mert ebből a szempontból jóval felszínesebbek voltak nálam. Ez mondjuk szerintem önmagában megalapozta a magammal szembeni elégedetlenségemet.


De felnőttként szinte soha semmi negatív vagy hátrányos megkülönböztetést nem kaptam, inkább sok esetben tiszteltek is, bár szerintem inkább a külsőségek miatt.Tehát ez sem valódi tisztelet.

2021. aug. 23. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!