Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy neveltek, hogy nem akarok...

Úgy neveltek, hogy nem akarok költeni semmire. Ebből mi a kiút?

Figyelt kérdés

A szüleim szerint a hobbik értelmetlen és fölösleges dolgok és ahelyett, hogy hülyeségekre költöm a pénzt inkább gyűjtsem.

Ez annyira bennem maradt, hogy bármi, ami többe kerül mint tízezer forint, lebeszélem magam róla, még akkor is, ha nagyon szeretném egyébként.

Kicsivel több mint másfél millió megtakarításom van, és ha elengedném magam 150 ezret simán el tudnék költeni a vágyaimra most, de nem teszem a fentebb említett okok miatt.

Még itthon lakok, lehet ez is befolyásol pszichológiailag?



2022. márc. 1. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Ebből nem kell kiút. Ez tök jó dolog. Azért valami aprósagot vegyél, ha vágysz rá, de alapvetően így kéne élni és gondolkodni az embereknek, nem lenne ennyi szemét meg műanyag a világban.
2022. márc. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Nincs sok tartalékod, ez a másfél millió nem nagy pénz. Nem tudom hány éve dolgozol de ha már régebb óta és még mindig otthon laksz akkor meg pláne nem sok.

Ennyi tartaléka azért az átlag középosztálybeli embernek szokott lenni.


Nekem több van még sem szórom a pénzt, pedig én is kitudnék dobni több százezret az ablakon, de nem olyan a gazdasági helyzet. Alacsony a fizetésem. A pénz meg majd jó lesz felújításra vagy új autóra.

Nem tudhatod mikor leszel munkanélküli, nem tudohatod meddig fajul a hétköznapi dolgok drágulása.


Szóval spórolj csak tovább semmi hátrányod nem lesz belőle.

Szüleid megtanítottak okosan gazdálkodni adj nekik hálát.

De ez nem azt jelenti, hogy minden földi jótól tavol kell magad tartanod csak okosan beosztani az anyagiakat.

2022. márc. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Okosan költhetsz, nem lesz baj vele.

De ez tényleg kicsi tartalék. Ha ennél jóval több lenne, akkor se lenne sürgős elkölteni.

2022. márc. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az alapvető igények (étel, ital, lakhely) ki legyen elégítve, az szuper, hogy tartalékolásra tanítottak, a többi vágyad az életed későbbi részében is kielégíthető lesz még, nyugi.
2022. márc. 2. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha "termékeny" vágyaid vannak, akkor magától értetődően azonnal mehet a projekt, amint ott a forrás rá. És ez akármi lehet, aminek nincs elméleti felső korlátja, főleg ha alaptermészeténél fogva nem is számszerűsíthető közvetlenül. Nem baj, ha még meg kell tanulnod hinni benne, a lényeg, hogy kezdd el!


Példák: dobolni szeretnél, és nagyon jól. Felméred, hogy elvileg van benne potenciál, nagyon sokan keresnek dobost, kiváló dobost pedig még azok is szívesen fogadnak, akik még nem keresgélnek... Felszerelés, nyugodt próbahely és persze gyakorlás. Idővel egy-két zenekar, belerázódás a próbák összeszervezésébe, megbízhatatlan emberek kiszűrésébe... A lényeg, hogy szereted csinálni és vezet valahová, ki tudja mennyire durván.


Vagy pl. szeretsz jól kinézni, szívesen lennél modell, akadálya elvileg nincs. Akkor annyira nem is nagy érvágás relative sokat költeni egy korrekt megjelenésre folyamatosan. Ha belerázódsz a félig intrikus kapcsolatépítősdibe, és könnyű veled jól dolgozni, akkor igazából megint lehetetlen határt szabni a képzeletnek, meddig viheted.


De ha csak kopácsolni, másokat zavarni meg vastag porréteget gyűjteni veszel dobot, vagy ha a proletár megfelelési kényszere miatt kell egy gondosan karbantartott, enyhén ronda egyenkülsőre költened, akkor nyilvánvaló a dolog hiábavalósága, legalábbis remélem.

2022. márc. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, ha nem szórod el a pénzt. Ami nagyon kell, előbb - utóbb úgyis megveszed. Ami nem fontos, arra kár költeni. Pl. barátok állandóan könyvet vesznek, én meg könyvtárba járok. Olvasni szeretek, nem gyűjtögetni.
2022. márc. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem.

Nos, nagyjából két éve dolgozom, de már vettem autót is, szóval arra is költöttem/költök.

Amit pedig venni szeretnék az egyáltalán nem olyasmi, ami például fejlesztené az életem, vagy növelné az "értékemet". Vígan megvagyok nélküle, de lehetséges, hogy mégiscsak tartalékolok tovább.

2022. márc. 2. 07:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez sokkal jobb, mintha szórnád a pénzt ész nélkül. De azért ne vonj meg magadtól minden jót, mert akkor semmi értelme az életnek, ha az ember sosem enged meg magának valamit. Ésszel, de azért költeni is kell a pénzt, mert azért (is) van.
2022. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyritkán kell az olyan is, ami "csak" piszkosul nagy örömödre lenne. Főleg ha tényleg eseti a kiadás.
2022. márc. 5. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Most, hogy mindenki válságot kiált, inkább örülj a mentalitásodnak.
2022. jún. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!