Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félnek a romák a fekete...

Miért félnek a romák a fekete kutyáktól?

Figyelt kérdés

Több ízben voltam a fent említetteknek tanúja, hogy roma emberek, akár férfiak, nők, gyerekek tartanak az átlagis vagy épo nagytestű kimondottam fekete szőrű kutyáktól.

Minden rosszindulat nélkül kérdezem, valóban érdekel. Ennek hátterében valami kulturális, hitrendszeri dolog áll? Vagy babonáről van szó?

Köszönöm előre a normális válaszokat!



2022. márc. 2. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A fekete macska naluk rosszat jelent ugy tudom. Olvastam a hiedelmeikrol.(…) Talan innen ered.
2022. márc. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Lehet az Ő hiedelmeikről valahol tájékozódni? Ahol valami utalhat a kutyusoktől való elemi félelemre is?

Nekem Cerberus jutott eszembe, a pokol mitológiai 3fejű kutyája, de ez csak találgatás.

Ennyire beleivódott volna akár a modern életszemléletükbe is?

2022. márc. 2. 08:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kifejezetten roma néphit ez, hanem európai,csak már kevesen ismerik. A folklórban a fekete kutya rossz ómen. Az ördög, vagy egyéb ártó szellemek előjeleinek tartották őket, sőt, sokszor az új temetőkbe először egy fekete kutyát ástak el, hogy őrködjön a halottak felett.
2022. márc. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Így értem már. Próbáltam kicsit én magam is utánanézni, de a net sokszor nem átlátható infokkal áraszt el, vagy olyan légbőlkapott dolgokkal.

A félelem is gondolom a negatív erőktől való fenntartás, félelem lehet.

2022. márc. 2. 09:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert megtámadja a betörőket/tolvajokat. A fehértől is félnek, nekünk olyan van. A kutyák ösztönösen megérzik, ha valaki rosszindulatú.
2022. márc. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!