Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan tudom, melyik hajléktal...

Honnan tudom, melyik hajléktalan az, aki a hajléktalan maffiához tartozik, és amelyik valóban a segítségemre szorul?

Figyelt kérdés

2022. márc. 2. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pl. ha viszel neki egy szendvicset, és megköszöni - akkor tuti nem maffia által kiállított bérkoldus.

De ha elküld a fenébe, és pénzt követel - akkor szinte biztosan.

2022. márc. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha még földhöz is csapja a szendvicset, akkor garantált.
2022. márc. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A 4-6-os villamoson Margit hídon ingázó harmonikás koldus 100% hogy a koldusmaffia része.

Több műszakban is művelik, egyik a harmónikás srác, a másik egy bandzsa bicegő.


A Fedél nélkül c. lapot igazolvánnyal áruló emberek valóban hajléktalanok, rászorulók.

2022. márc. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3: sajnos már azokban sem lehet teljesen megbízni....

A koldusmaffia irányítói simán beszereznek pár db. fedél nélkül újságot, és kiosztják a bérkoldusoknak.... Bízva abban, hogy az emberek többsége nem kéri el az újságot, csak odaadja a 100-200 ft-ot....

2022. márc. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
legegyszerűbb megoldás, ha túl sok pénzed van: keresel egy szállót vagy ilyen nappali izét, és adsz nekik pénzt. aki ott van, az legalább minimálisan próbálkozik, az már megérdemli hogy megsegítsd. de a "pia fontosabb mint mosdani" beállítottságú utcán fetrengőknek nem kell pénzt adni, akár maffia akár nem, csak megerősíted benne, hogy a helytelen viselkedés helyes.
2022. márc. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5 szűk látókörrel mondható, hogy helyes, amit mondasz, valójában csak kényelmesebb, és az egyszerűbb embernek okés. Megjegyzem, én is így teszek általában, szóval nem játszom az álszentet, de nem mondom, hogy ez az überfasza.


Egy alkeszos hajléktalannak mondod, hogy ne igyon, mert helytelen? Igen, káros az egészségre, csökkenti az esélyét, hogy kiemelkedjen a szarból, de amúgy se nagyon látja az esélyét. Azért isznak általában, hogy tompítsák a fájdalmukat, stb., és ez érthető. Mondasz-e nekik valami jó szót, valamit, amitől többek lesznek, amivel inspirálod őket? Vagy legalább ezt tanácsolod-e? Mert ítélkezni baromira könnyű az elesettebbek felett, de nincs rendjén.


Mondom, igen, van hogy én se mondok nekik semmit, én se adok nekik semmit, mert az az érzésem, hogy a koldusmaffia része, ill. reménytelen, vagy nincs hozzá hangulatom, stb. de rengeteg ellenpélda is van, pl. beszélgetek vele, sőt olyan is volt, hogy egy hajléktalan férfit meghívtam egy jó(!) éttembe, miután megkérdeztem a pincért, hogy fogadnák-e jó szívvel. Nyilván nem változott meg nagyon az élete, de mégis annyira meghatotta a gesztus, hogy elsírta magát, elmesélte a történetét, a vágyait, szóval végre embernek érezhette magát ismét egy kis időre. És igen, szerintem ez a kb. 10 ezres ebéd, értékesebb volt, mintha odaadtam volna neki a lóvét, és akár elissza, akár a legbölcsebb módon befekteti.

2022. márc. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bajlódom azzal, hogy találgassam, hogy melyik hajléktalan a koldusmaffia tagja és melyik nem.


Vannak erre szakemberek, szociális munkások, akik ezt szűrni tudják. Egy olyan alapítványt támogatok, akik hajléktalanokkal foglalkoznak, és személyesen ismerem őket, ezért nem gondolom, hogy elteszik a támogatást zsebre.

2022. márc. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!