Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a legjobb és a legrosszabb...

Mi a legjobb és a legrosszabb tapasztalatotok a romákkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Milyen személyes legjobb és legrosszabb tapasztalataitok vannak velük kapcsolatban?
2020. nov. 30. 15:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A legjobbon, vagy egyáltalán jón még sokáig kéne gondolkoznom. A legrosszabb, ami engem érintett, pl rablás. De ilyenből meg annyi van, hogy lehet nem is ez a legrosszabb :D
2020. nov. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Engem csak simán kiraboltak, vagy minden előzmény nélkül csak úgy meg akartak verni.

Egyik haveromat leütötték, kirabolták.

Egy másikat begináztak, majd kb meztelenre kifosztották, kórházban ébredt.

Volt kollégám nagymamájához betörtek, és agyonverték az otthonában.

Ez mind Budapest...


Nem hogy legjobb, de egy szimpla jó cselekedetet sem tudok felidézni...

Nem vagyok előítéletes, csak tapasztalt.

2020. nov. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Nekem kisiskolás koromban az egyik legjobb barátnőm egy roma lány volt. Intelligens volt és kedves, az öccse az igazi csintalan, rossz roma kisfiú, apukája meg a nagy fuxos, pocakos cigány apuka. Mind elég kultúráltan viselkedtek, mondjuk emlékszem, hogy a kisfiút szinte lehetetlen volt fegyelmezni. A lány egyáltalán nem viselkedett kirívóan, nem is beszélt furcsán, olyan volt mint bármelyik hétköznapi ember. Ha nem lett volna egészen barnás a bőre, nem ért volna a fenekéig a hosszú haja, meg nem lett volna tipikus roma vonásokkal teli arca, meg se mondta volna az ember hogy roma származású.

A másik pozitív tapasztalatom meg 5-6 éve volt az egyik vidéki, helyi buszjáraton, amikor segítettem felszállni egy roma anyukának a nagy babakocsival, nagyon illedelmesen megköszönte, aztán amíg előre szaladt buszjegyet venni, addig fogtam a babakocsit, hogy ne guruljon össze-vissza. Nagyon hálás volt és kedves.

Rossz tapasztalatom eddig csak Budapesten volt velük, és főleg a Nyugati-pályaudvar környékén, ahol egy 15-16 évesekből álló roma fiúbanda mindenkihez odament kötözködni. Szerencsére engem megkíméltek, de láttam a többiek milyen idegesek lettek tőlük. Viszont nem általánosítanék romákra, a tirpák, átlag, fehér magyar fiatalok is tudnak hülyék lenni bandákba verődve. Összességében nekem nem sok rossz tapasztalatom volt velük, több idiótával találkozok az átlag magyarok között.

2020. nov. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb: 2 börtönös cigánygyerek dolgozott a kezem alatt, ikrek. Jó nagydarab fejlett példány volt mindkettő, lapát tenyerekkel. Nem verték és nem is öltek meg, dolgozni nem nagyon tudták, de nekem ennyi is elég volt
2020. nov. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Megismerkedtem egy c fiuval egy hazibuliban,majd az egyejszakas kaland utan ellopta a telom,a penzem.


Masik : hosszas randizasok hetekig. Aztan lerugitt a foldre es meg akart eroszakolni. De kitartoan ellenkeztem es feladta. O is ellipta egy csomo cuccom.


Azota tavoltartom toluk magam. Olyan kutyam van,aki az idegent borszintol fuggetlenul megtepi es feldolgozza,ha bejon a lakasba. Vagy,ha bant engem ,szinten megoli a meretenek,testi erejenek es a legendasan eros harapasanak koszonhetoen.


C kasszas: a kasszazasnal a narancsot a 2x annyiba kerulo mandarinnak utotte be. De aztan eszrevettem a ‘tevedest’ es szoltam,h javitsa ki. Azota be is zart az a kozert. Gondolom nemcsak mi nem jartunk mar oda..

2020. nov. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan sok rossz tapasztalatom velük, pedig a környék, ahol élek, elég sok ilyen család lakik. De talán ezek voltak a legrosszabbak:

1. Évekkel ezelőtt egy c. kisgyerek, olyan 7-8 éves, bemászott a kapunkon fényes nappal, és el akarta lopni azt a lyukas labdát, amit ott felejtettünk az udvaron. Kifele már nem tudott menni, úgyhogy lebukott. A poén, hogy ez a gyerek következő évben lebukott tesómék osztályába.

2. A tőlünk pár házzal feljebb lakó c. testvérpár egy időben rendszeresen kéregetett azzal az ürüggyel, hogy a 3 éves kislányát kell orvoshoz vinnie egy másik városba, adjunk már vonatra meg buszra pénzt. Meg "lerobbant" az autójuk, adjak már egy liter benzinre pénzt. Pedig kb. 3-4 ház választ el minket egymástól. Édesanyám többször elküldte már őket dolgozni, azóta elkerülnek minket. Pedig erősen gondolkoztam, hogy legközelebb tényleg a kezükbe nyomok egy liter benzint :p


Legjobb: Igazából talán a volt középiskolai osztálytársam. Roma lány, de egyébként normális és rendes volt.

2020. dec. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Metionin ***** válasza:
100%

Legrosszabbhoz szerintem elég annyit írnom, hogy Szabolcs megyei kisvárosban nőttem fel. Az iskolában a cigánygyerekek elől folyamatosan menekülni kellett, különben elvették a kajánkat, pénzünket, néha ruhát is. Rendszeresek a betörések, hozzánk 2x törtek be, plusz anyámnak ellopták a biciklijét, szb. szóval a szokásos dolgok.

Jó dolognak igazából olyat mondanék hogy egyetemen találkoztam okos, jó képességű cigány fiatalokkal, az egyik legjobb csoporttársam is cigány volt, van köztük híres kutató is. De igazából ezek teljesen normális dolgok, amikért egy magyar vagy német vagy mittudomén szerb fiatalt nem tartanak hű de kivételesnek, csak a cigány van piedesztálra emelve pusztán azért mert normálisan viselkedik. Sokszor éreztem már ezt a pozitív diszkriminációt, ha én jól tanulok az alap, ha Gazsika is, akkor Gazsika buksisimit kap meg ösztöndíjat. Köszönök a buszon, figyelemre se méltatják, Gazsika köszön a buszon, piedesztál.

Csak simán mint ember, egy ismeretlen srácot tudok felhozni aki pár éve segített nekem újraéleszteni az utcán egy embert, ez kiemelkedő tett volt és nem függ attól hogy ő most cigány volt vagy sem.

2020. dec. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg negatív tapasztalatom van. Szerintem ha konkrét példákat kéne sorolnom, amiket a saját szememmel láttam, a fülemmel hallottam vagy a bőrömön tapasztaltam, kötetes terjedelmű lenne ez a komment. Sokszor teljesen indokolatlanul belém vagy ismerőseimbe kötöttek, provokáltak, verekedni kezdtek, lopnak, üvöltöznek a buszon, mert nekik lehet, 100 decibellel hallgatják a zenét minden tapintat nélkül, kortól és nemtől függetlenül beszólnak mindenkinek vagy fizikailag bántalmazzák jellemzően azokat, akik náluk gyengébbek/szelídebbek/kevesebben vannak. Ez a 90%.


De azért van pár pozitív ellenpélda is. Az egyik legértelmesebb, legjobb humorú és legszimpatikusabb emberről derült ki a munkahelyemen (műszaki kreatív terület), hogy cigány. Sosem gondoltam volna róla. Kifejezetten összetett művészlélek, nagy lélekkel, tehetséggel, kivételes verbális képességekkel.


Egy volt barátnőm énutánam összejött egy cigány fiúval, aki a tenyerén hordozza, körülötte pörög, imádja, rajong érte már sok éve szakadatlanul, mintha egy királynő lenne. Előttem a lánynak csak olyan fiúi voltak, akik kihasználták, csalták, kb. qrvaként kezelték, néha megverték, sértegették, ehhez képest ő mindent megad neki, tejben-vajban füröszti, kíséri, mint egy hűséges kutya, süt-főz neki, kényezteti. Én is ismerem, halál becsületes, sosem lopna, ráadásul kényszeres tisztaságmániás.


Egyszer egy villamoson belém kötött egy undorító cigány fiú, aki hosszasan provokált, leköpött többször, belém is rúgott, de amikor már sokalltam a dolgot, és elfogyott a végtelennek hitt türelmem, úgy pofán kentem, hogy konkrétan kiesett a villamosból és kiterült. A villamosban látta ezt egy nagy darab cigány férfi, aki addig szótlanul figyelt, azt hittem, majd a segítségére siet, erre fellélegezve elvigyorodott, és gratulált, hogy kiütöttem, mert ő nem akart balhét, de már nagyon idegesítette a fiú viselkedése. Mondta, hogy megérdemelte, jól tettem.


Szóval vannak ellenpéldák, de sajnos nem elég ahhoz, hogy az elviselhetetlen, beilleszkedésre képtelen és erre kísérletet sem tevő többséget ellensúlyozzák.

2020. dec. 17. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én környékemen (Győr) nem nagyon tapasztalok/tapasztaltam rosszat. Csak enyhéket. Fütyültek az utcán,beszólogattak DE ugyanezt megtették nem roma emberek is. Gimnáziumban több roma osztálytársam is volt,egész jó kapcsolatot ápolunk a mai napig.


[a volt férjem nem volt roma,ismertem kisiskolás koromtól,mégis meg3rőszakolt miközben a két hónapos kisfiunk a másik szobában sírt]

2021. aug. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9: aha, szóval abból, hogy ge hozzámentél egy tahó agresszív szarhoz, aki nem c, egyenesen következik, hogy a romák bizony nem ilyenek :))
2021. aug. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!