Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A hajléktalanok 95%-a,miért...

A hajléktalanok 95%-a,miért dögrészeg az év 365 napjában, és miért nem inkább kaját vesznek abból a pénzből amitvösszekódulnak?

Figyelt kérdés

2022. márc. 3. 21:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
60%
Á kaját általába könnyen ki lehet kukázni ingyen is. A hajléktalanságból viszont nehéz kijönni. Ehhez a nehéz kűzelemhez már nincs ereje aki benne van. Így viszont célok nélkül csak a drogokkal, vagy az itallal felejtheti el az ember a helyzetet amibe került.
2022. márc. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
59%
Én is egész nap innék ha olyan ordas szagom lenne.
2022. márc. 4. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
43%

Most kövezzetek, savazzatok szarrá, de az elmúlt két évben rövid kivételekkel én in bebasztam minden egyes nap. Otthon. Egyedül. Ennyi a különbség, én magasan funkcionáló alkesz vagyok, aki otthon piál és a kényelmes, fűtött wc-n ürít, meg van lehetőségem fürödni, ezek meg az utcán isznak, mert hol máshol innának? Nekik az az otthonuk.

Van egy restriktív étkezési zavarom, talán emiatt mondom azt, hogy az ivás utáni jóérzés sokkal jobb érzés, mintha jól laknék. Ha csak 1000 forintom lenne, bort vennék belőle.

De pár éve laktam egy fűtetlen kollégiumban (akkor még nem volt alkoholproblémám), a Kálvin téren megkérdeztem egy hajléktalant, hogy ő hogy vészeli át a hideg téli éjszakákat? Mert kint mínuszok voltak, én meg a tíz fokos szobában akartam megfagyni otthon. Mikor ezt elmagyaráztam neki, csak felém nyújtotta a kétliteres Bástyát, hogy "kérsz? Én ettől nem fázok".

2022. márc. 4. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
88%
Ezeket látod kérdező. Vannak teljesen normális hajléktalanok is, ők elhúzódnak, szégyenlik a sorsukat, próbálnak megélni valahogy, guberálnak. Volt egy videó valahol, ilyen embereket mutattak. Kis hajlékot építettek maguknak valahol és ott próbáltak boldogulni. Volt egy pár is, rend volt a sátrukba, amennyire lehetett és ott éldegéltek ketten. Persze ittak, cigiztek, de más luxust nem engedhettek meg maguknak. Ezeket nagyon sajnálom.
2022. márc. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

De ezek a csövesek nem tudják az illemet se, szemtelenek!!

A város kellős közepébe a padokon, vagy a legszebb parkokban miért kell ott lenni és rontani a város képét?

Tegnap pl ettem egy jó finom lángost az egyik városi büfében, egyből ott termett egy 30 környéki fiatal mocsoktól talpig és vér helyett szinte csöves bor keringett az ereiben.

És hát mondanom sem kell elkezdtem volna a szövegét, hogy adjak már neki ezt azt... A büfés ráordított és elkergette.. Olyan totál volt, hogy 4kézláb ment szinte..

Aztán elindultan haza, a lakásom a belvárosban van pár percre a büféstől.. Félúton egy másik hajléktalan a belváros kellős közepén szinte ájultan hányra ki a bort a járdára..

Ha elmegyek a szupermarket e, buszmegállóba szintén ott rontják a levegőt a mocskos részeg hajléktalanok. És ez egy 12.000 fős kisváros. Nagyon unom már,, düh fog el ha rájuk nézek. Ráadásul ezeknek a hajléktalanoknak vannak alkoholista ismerőseik akikhez mindig feljárnak abba a lakóépületbe ahol én is lakok.

2022. márc. 4. 08:24
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Volt egy időszak amikot Budapesten a Móricz körtéren laktam. A Lidlbe nem lehetett bemenni úgy, hogy ne feküdt volna 3-4 hajléktalan a bejárat melletti kirakatban. Állt a szemét és agresszivak is voltak egymással. Nem egyszer láttam olyat, hogy fènyes nappal letolt nadrággal szart egy pad mellett. A Bkk járművekről nem is beszélve. Én fizetek azért nem kis pénzt,hogy utazhassak ők “ingyen” felszállnak és az ülések tiszta mocskok lesznek tőlük. Én aki fizetek nem szívesen ülök így le a tiszta ruhámban.
2022. márc. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
51%
Az alkoholizmusból nehezebb kijönni mint bármilyen drogot le tenni, ezért nem is szabad elkezdeni, ha utána olvasol hogy az alkohol idegméreg és mennyire tönkre teszi az embert és annak környezetét. Sajnos ez egy legális drog, még fiatalok is bármikor hozzáférhetnek, sok alkoholistánál már tini korban kialakul egy erős függőség. Akinek van vagy volt a családjában alkoholista az tudja mit művel.
2022. márc. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Utolsónak részben igaza van. A "hardcore" alkeszek tényleg botrányosan viselkednek, verekednek, akár a saját családjuk ellen is fordulnak, összehénynak közterületeket, önkívületi állapotvan maguk alá ürítenek, stb.

De nagyon sok jól funkcionáló alkoholista van, aki egyébként kedves a gyerekével, akkor is, ha iszik, bejár dolgozni időben, jó teljesítményt nyújt... csak minden nap kell naki a kis rituális itala. Barátnőm dolgozott dohányboltban, mesélte, hogy a helyi óvónő minden reggel bejött, és kért két kisvodkát. Meg bement este is, és kért egy üveg bort. Soha egy panasz nem érkezett még az említett óvónőre, és a kerületi csoportban szarrá dícsérik a helyiek, hogy milyen kedves, türelmes, nem volt sérülés, amióta ő ott dolgozik, stb. Senki nem is tudja, hogy alkoholproblémája van.

Szerintem személyiségfüggő, hogy kire hogy hat az alkohol. Én pl iszonyat kedves leszek tőle, de van, aki agresszív lesz. Legális, igen, ahogy egyébként sok más drogot, ami jelenleg illegális, is legálissá tennék. Mert nem maga a szer a rossz, hanem az adott illető nem tudja kontrollálni a saját viselkedését, meg azt, hogy mennyi az elég.

2022. márc. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!