Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elvárható egy nemváltoztató...

Elvárható egy nemváltoztató műtéten átesett személytől, hogy ismerkedéskor elárulja, hogy korábban más nemű volt?

Figyelt kérdés
2022. márc. 5. 07:44
A kérdező szavazást indított:
Igen, azt gondolom az ilyesmit kötelező elárulni, ha felmerül ha nem.
Nem feltétlenül kell elmondani a másiknak.
47 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Semmi nem várható el. Én elmondanám és szeretném, ha a másik fél is elmondaná. Más kérdés, hogy ha ezzel kezd valaki, 99,9% az esély arra, hogy már vége is lesz vele az ismerkedésnek
2022. márc. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor téged nem zavarna ha mondjuk 5 év utána közölné a menyasszonyod, hogy nem is lehet gyereketek mert eredetileg férfi volt?
2022. márc. 5. 07:54
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Neked nem megy az értő olvasas? Hol írtam, hogy nem zavarna?
2022. márc. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Bocsi, azért ha nem is az első pillanatban, de legkésőbb az első szex után feltűnne, hogy itt valami nem kóser. Nem original :D
2022. márc. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Original nők között is van olyan, akinek soha nem lehet gyereke. Ha gyereket akarsz, ezt beszéljétek meg a kapcsolat elején, tudod, ez is elvárható, mivel van, aki tudja, hogy meddő, és neki is csalódás, ha emiatt elhagyják, vagy van, aki nem akar gyereket, bár lehetne neki.
2022. márc. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindent be kell vallani amiről tudja az illető, hogy befolyásolhatja a másik döntését - PLÁNE ha bármi szexuális dolog történik köztük.


De amúgy nem tudom hogy egy tényleges kapcsolatban mennyire lehet eltitkolni az ilyesmit. Az alapján amit olvastam a témában a neo vagina messze nem hasonlít a tényleges vaginára. Naponta órákig kell tágítani hogy össze ne záródjon, plusz nem is úgy funkcionál, mint a valódi.

2022. márc. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elvárható, de nem mindegy hogy mikor. Nyilván akkor mondja el, ha már olyan szintű a kapcsolat, hogy el lehessen mondani, mert beszélünk komolyabb dolgokról is.

De ezzel együtt azt gondolom, hogy valamilyen szinten tőlem, mint cisznemű nőtől is ugyanúgy elvárható, hogy időben elmondjam, hogy szinte biztos, hogy nem tudok teherbe esni, illetve egyébként sem szeretnék gyereket, nagyon max örökbefogadással. De ezt nem azért kell elmondanom, mert a férfi tenyészkancának néz, és én köteles vagyok ehhez asszisztálni, hanem azért mert ez hosszútávon meghatározza a közös életünk.

A kommentben említett példát kicsit levetítve az én helyzetemre, ha lenne egy vőlegényem, és öt év után mondaná el, hogy nő volt, engem zavarna. És nem azért, mert nő volt, hanem mert öt év alatt jutottunk oda, hogy tudjunk erről beszélni, ami szerintem borzasztó sok idő. Engem bántana, hogy eddig nem volt teljes a bizalom, plusz szerintem rólam öt év alatt bőven kiderül, hogy nagyon elfogadó vagyok ilyen téren, tehát nem érteném miért nem mondta el. Ha meg azt feltételezi, hogy nem fogadnám el, akkor miért húzta mind a kettőnk idejét.

Mondjuk szerintem öt évig nem lehet ezt titkolni, lévén, hogy addigra már azért összeköltözik az ember a párjával. A transzneműeknek meg kell orvosi szűrésre járni, naponta valamilyen hormnkészítményt szedni, vagy felkenhető gél, vagy gyógyszer formában. Csak feltűnik, ha a párod valamelyikét csinálja...

Mondjuk engem nem zavarna, ha a vőlegényem transznemű lenne, csak ha későn mondja el. Nálam ez nem borítja a gyerekvállalási tervet, a szexualitás meg nekem speciel nem annyira fontos, na meg vannak arra is megoldások még teljesen monogám kapcsolatban is.

2022. márc. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
Meg jo hogy.. ha megtudnam h nem is csaj es az idomet huzta meg h egy csavonak udvaroltam 😂🤮 tuti kiutnem.
2022. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
24%

"Igen, azt gondolom az ilyesmit kötelező elárulni, ha felmerül ha nem."

Hogyhogy kötelező? Ki kötelez rá kit?

Ha erkölcsileg közelítjük meg, akkor meg eleve erkölcstelen a nemváltás, amivel azt üzeni az ember a külvilág felé, hogy az ellenkező nemhez tartozik, holott nem is... Aki viszont nem így érzi, az nem fogja erkölcsileg sem kötelezőnek gondolni...


"Nem feltétlenül kell elmondani a másiknak."

Aki nem mondja el, az bizalmatlan a másik felé. Ha nincs meg a bizalom, akkor viszont mit akar tőle??? Hagyja ott!


Istenem, milyen világban élünk!...

2022. márc. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!