Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha látsz két embert beszélgetn...

Ha látsz két embert beszélgetni, te megzavarnád a beszélgetésüket akkor, ha egyikükkel fontos közlendőd lenne?

Figyelt kérdés
Pl. meglátod rég nem látott ismerősödet, akivel már te is szerettél volna beszélni valamilyen ügyben, de éppen valakivel társalog. Ha neked valami számodra fontos ügyed van vele, akkor közbevágnál? Tehát nem úgy, hogy bekapcsolódsz abba, amiről éppen ők diskurálnak, hanem a te saját ügyeddel hozakodsz elő. Szerintem tuskóság valakinek a beszélgetését megzavarni, kivéve tényleg rendkívüli esetben.
2022. márc. 10. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Munkahelyen sokszor van ilyen, olyankor oda szoktam lépni, és annyit mondok hogy "bocsi a zavarásért, Géza, majd megkeresnél utána? szeretnék veled beszélni."

Természetesen nem hozakodnék elő a saját beszélgetésemmel, ha épp mással beszélget. De szólok, hogy majd szeretnék beszélni vele.

2022. márc. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez más, ezzel nem zavarod meg, pont ez a normális megközelítés, amit írtál.
2022. márc. 10. 13:07
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Igen. Nem érdekel, hogy tuskóság, vagy nem, én akkor is elmondom, amit szeretnék. Kit érdekel, hogy mással beszélget az illető? Ráér az később is, én meg viszont sosem érek rá. 🤨🤨
2022. márc. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
He-he.. Ez jó 3-as. Mi vagy te, hogy sosem érsz rá, életmentő orvos?
2022. márc. 10. 13:14
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
A fontos nem egyenlő a sürgőssel.
2022. márc. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5-ös: Ezt jó hogy írtad, de akkor példákat is hoznék. Mondjuk szólsz neki, hogy az asszonyt éppen kórházba vitték, vagy hogy folyik nála a víz, vagy füstöl ott, ahol nem kéne stb. Ahol tényleg életekről van szó, de most nem ilyenekre gondoltam. Hanem ami neked fontos, pl. egy szerződés aláírása vagy akármilyen dolog, ami nem biztos, hogy azonnal kell, de jobb, ha előbb megvan.

Amúgy én is egyszer részese voltam ilyennek, éppen meccsekről beszélgettünk az utcán a haverral (jó, hát ez abszolút nem életbevágó téma, de ritkán futunk össze), amikor odajött hozzá egy kollégája és munkáról beszélgettek (ami szintén ráért). Na ezzel a pasassal kicsit vitatkoztunk arról, amit most itt a kérdésben feltettem.

2022. márc. 10. 13:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Meg hát
2022. márc. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen.

-Elnézést kérek, hogy megzavarom a beszélgetést, de halaszthatatlan.

Aztán megköszönném, és távoznék.

2022. márc. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Munkahelyen szokott ez lenni: azért, mert míg ők negyed-fél-egy h.-t is dumálnak egymással, addig nekem egy fontos, rövid infóra lenne csak szükségem, és tiplizni is zoktam utána onnan. Szeretek haladni a feladatommal.
2022. márc. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!