Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindegyik családban van egy...

Mindegyik családban van egy hülye?

Figyelt kérdés

2 lány testvérem van. Az egyik közgazdász egész életében kitűnő, jeles, mindig minden díjat megnyert...gimiben is emlék táblán van mint minta tanuló. 2 diplomája van 2 nyelvvizsgája felső fokú.


A húgom szó szerint egy őrült ha tanulásról van szó ő is szintén emlék táblára került, kényszer beteg annyira maximalista, szintén mindenből jeles ha kapott egy kezemen meg tudnám számlálni hány 4 est kapott egész életében, biomérnök.


Erre itt vagyok én általánosba örültem ha megvolt a 3-as, gimiben konkrétan minden fél évben megbuktam egész 11 ig, és egyszer úgy évet is kellett ismételnem...ezért átmenetem szakmunkás képzőbe és géplakatos lettem (ezt is nehezen csináltam meg)



És akkor van ez a mondás...lehet hogy az összes észt ők kapták meg tőlem? Gyakori az ilyen családon belül?


2022. márc. 13. 01:30
 1/9 floattila válasza:
100%
Ismerős a helyzet. Nálunk én vagyok a példa tanuló, hugom meg buta.
2022. márc. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
az hogy valaki példa tanuló, nem jelenti azt hogy okos is
2022. márc. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most figyelj

Az életnek több területe is van

Lehet szerencséd ebben jól tanulsz de lehet a magánéleted borzalom nem tudsz párt találni, magányos vagy

Lehet jo a magánéleted de kulimunkáid vannak nem jön össze

Lehet az egészségeddel gond de közben hatalmas szociális életed van pl egy közösségben

Annyi területen teljesíthetünk jól ettől vagyunk emberiek. És van akarat erőnk hogy változtatni tudjunk ha van rá lehetőségünk.

Sajnos van amire nincs befolyásunk nem választhatjuk meg hová születünk milyen betegséget ötöklünk v alakul ki.

De amin tudsz alakítani azon próbáld meg a te bőrödben csak te érezheted jól magad

2022. márc. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek jön be a megalázó oktatás, meg a vsrsenyeztetés.

Meg pl én is bukdácsoltam, amikor semmi motivációim nem volt. Aztán kitaláltam, hogy mit szeretnék tanulni (a világ legfeleslegesebb képzése) és a motiváció miatt az utolsó két gimis évben, ami számított, kitűnő lettem.


A második diplomámat, amit azért csináltam, mert az elsőnek ugye nem volt értelme, nehezen szereztem meg és gyűlöltem minden pillanatát. Az egyik államvizsgán vagy 5ször megbuktam. Végig a megaláztatások és a versenyeztetés miatt volt rossz. De a munkámban,a gyakorlatban meg jól érzem magam és kevésbé számít az elmélet, inkább a gyakorlat.


Az én tesóim is állandóan ezzel jönnek, hogy ők hülyék én meg okos vagyok. Ez nem igaz. Én csak eggyel többször próbálkoztam.


Szóval nem vagy buta, az iskolarendszerünk ezt nem képes megmutatni. Egy fajta embernek kedvez, és nem mindenki tud hozzá alkalmazkodni.



Kívánom, hogy találd meg a motivációdat és azt, ami lelkesít. Nem vagy buta. Eljön a te időd is.

2022. márc. 13. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Megfigyeltem, hogy akik nem annyira okosak, azok érdekes módin az életben könnyebben, jobban boldogulnak később, mert az élet lesz a tanítómesterük. Tehát nyugi.
2022. márc. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még ha csak egy lenne!...
2022. márc. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az összes papírjukkal kitörölhetik, - amit szeretnének, - ha egy fémekkel összeköthető házi jellegű projektet kell megvalósítaniuk és nem szeretnék ingüket-gatyájukat erre költeni.

Azért, mert nem vagy elhalmozva mindenféle végzettségekkel, vannak olyan élethelyzetek, amikor sokkal nagyobb hasznodat lehet venni, mint nekik. Vagy olyan értékes ember a társadalomnak, mint bárki más, - ne nézd le magadat akkor sem, ha nem vagy lángész.

Legyél tisztában a határaiddal, az ismereteiddel, ismerd fel, hogy hol, melyiket, ill. hogyan lehet a leginkább alkalmazni, - ha van egy egészséges önbizalmad és nem felejted el soha, hogy honnan indultál, akkor rendben lesz minden.

Hidd el, hogy a maguktól "elszállt" emberekkel sokkal több a probléma, mint azokkal, akikben működik az egészséges önértékelés!

2022. márc. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Kérdezd meg a szüleidet miért csak téged hagytak elkallódni
2022. márc. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk mindenki kb egyformán "hülye".
2022. márc. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!