Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mai fiatalok szemével egy 40...

Mai fiatalok szemével egy 40 éves ember már öreges gondolkodású?

Figyelt kérdés
Tehát olyan belassult, bugyuta, nem érti a mai világot, nem boldogul el a digitális világban?

2022. márc. 14. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Erősen személyiségfüggő. Én hajszál híján 50 vagyok, tehát igazi boomernek kellene lennem, ehelyett sokkal jobban szót értek a huszonéves fiatalokkal, mint a korosztályombeliekkel. Szerencsére a digitális világ sem okoz problémát. Sok dolgot látok a digitális világban körülményesnek, amin egyszerűsítenék, tehát a ma emberéhez képest is inkább haladó gondolkodónak tekintem magamat.
2022. márc. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Már 26 évesen is annak számítok egy 20 éves szemében. Mondjuk én is érzem a különbséget. 95-ösként én még megéltem a walkman-korszak meg a kinti hülyüléses időszak végét, most meg a legfőbb téma a roleplaying meg a különböző technikai vívmányok kivesézése. Persze ez nem gond, halad az élet, csak az a durva, hogy a 2000 utániak már tényleg konkrétan egy más világ. :D
2022. márc. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

# 2


2000-es év miért ilyen éles vízválasztó szerinted ebben a dologban?

2022. márc. 14. 12:27
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Már egy 20 éves is öreges gondolkodású sok 10-en éves szemében. A barátom öccse 12 éves, (a barátom 20, én 19) és szinte senki sem tud vele beszélni. Folyton netezik a telefonjával, semmit se akar csinálni, csak videókból nézi hogy mások élik az életüket. Aki azt mondja neki, hogy ezen változtasson, azzal elkezd veszekedni, minden egyes alkalommal hozzánk vágja, hogy "nem értitek ti hogy működik a mai világ".
2022. márc. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A South Park 18. évadának utolsó része erről szól. Az 5 éves Ike és barátai lenagypapázzák már a 10 éveseket is, kioktatják őket hogy nem értik hogy működnek a dolgok. Ez egy létező jelenség. Azok a gyerekek, akik felügyelet nélkül használnak internetet, gyakran rosszul értelmezik a Világot, és mindenkit képesek öregesnek titulálni, akik nem úgy gondolkodnak mint ők. Nem kell 30 év korkülönbségnek lennie, elég hozzá az 5-10 év is.
2022. márc. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#3: Sokat járok nyelvórákra, onnan tudom. A 2000 utániakkal nem igazán van közös téma.
2022. márc. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kik a "mai fiatalok"? Én 24 vagyok, a szüleim + az ő ismerőseik jelentős része 50+os. Nem tartom őket bugyutának pusztán a koruk miatt. Ha valamiben segítséget kérnek (okostelefon, word, excel, stb.) az szerintem egyáltalán nem ciki, sőt örülök, hogy lépést akarnak tartani a dolgokkal.

Azt viszont rossz megközelítésnek érzem, mikor valaki makacsul ragaszkodik az elavult technológiához pusztán azért, mert számára az a megszokott.

Ha az illető nyitott arra, hogy új eszközöket, programokat kezdjen el megtanulni kezelni, az nagyon dicséretes. (Még ha kezdetben nem is megy zökkenőmentesen, senki nem "készen" áll oda új dolgokhoz.)

Szóval szerintem nem az az öreges, aki nem boldogul el a digitális világban, hanem aki élből elutasítja az újdonságokat és semmilyen szinten nem képes befogadni a változásokat.

2022. márc. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én arra emlékszem nagyon élesen, hogy amikor nyolcadikosok voltunk, borzongtunk, hogy majd 30 évesen milyen öregek leszünk.

Mostanában meg ámulattal olvasgatom egy 70-80-as fórum tagjainak a kalandjait, mennyire aktívan és színesen élnek, akár még hozzámképest is :d

2022. márc. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb 40 év körüli ember, legyen az nő vagy férfi. Tapasztaltnak, és érettnek mondanám.
2022. márc. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem már 20 évesen is sokan öregesnek tituláltak. Még a nálam idősebbek is. Az oka gyakran hasonló volt, mint amit a #7 írt, vagyis hogy "élből elutasítja az újdonságokat és semmilyen szinten nem képes befogadni a változásokat". Legalábbis ők így értelmezték a helyzeteket. Az én ezzel kapcsolatos "problémáim" azok voltak a többiek szerint, hogy:

- régi, 10+ éves telefont használok. Senki sem értette meg, hogy napi 3 perc használat erejéig nem fogok okostelefont venni, nem kell, egész nap számítógép előtt ülök a munkában is, meg otthon is. Emiatt sokak szerint technológia ellenes vagyok.

- régi, 35 éves autóval járok, és utálom az újabbakat. Próbáltam eddig legalább 30 típust, dög unalmasak, nem nyújtanak vezetési élményt. Emiatt sokak szerint modernség ellenes vagyok.

- zenét a 80-as évek végéig hallgatok szeretettel, későbbieket legfeljebb csak kíváncsiság kedvéért. Van egy 90 utáni playlist-em, konkrétan 17 szám található rajta, az elmúlt 30 évből ennyit tudtam összeszedni, ennyi tetszik. Középiskolában hetente beszólogattak emiatt, pedig én sosem hoztam fel a témát, csak egyszer megtudták hogy nem tartom menőnek a legújabb duc-duc meg rap zenéket, és utána ezzel nem hagytak nyugodni.

- képcsöves tévém van, minden második ember aki látta megkérdezte, hogy "miért nem veszek újat?". A választ 10-ből 1 ember fogadta el, ami az volt, hogy "míg működik, minek vegyek másik?". Ilyenkor is meg szoktam kapni, hogy újdonság ellenes vagyok.

- simán felveszem a régebbi típusú ruhákat, amik ma már nem divatosak. Általánosban és középiskolában is cikiztek emiatt, "megint a nagyapád szekrényéből öltöztél?" és hasonlókat vágtak hozzám. Pedig azok max. 20 éves ruhák voltak. Akkoriban még nem értettem, hogy hogyan képesek a kinézetet a kényelem és ár fölé helyezni. Ha 1-2 ilyen osztálytásam lett volna, akkor az még elfogadható, csakhogy 20-ból 17-en ilyenek voltak, és a végére az utolsó 2 is beállt a sorba.

Meg még volt egy csomó, ami most nem jut eszembe. A mostani munkahelyemen már szerencsére ilyenek miatt nem szólogatnak be, ebben az életkkorban már értelmesebbek az emberek.

A modern világ legnagyobb emberekre gyakorolt hatása az az, hogy sokakat felszínessé tett, az a legfontosabb nekik, hogy ők mit mutatnak a többiek felé, és aki nem ugyanígy gondolkodik, aki nem akar beállni a sorba csak azért mert az a szokás, azokat általában lenézik, leöregezik emiatt. Én ehhez a beteg felszínes gondolkodáshoz vezetném vissza az egész "öreges" témát.

2022. márc. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!