Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan, mivel motiváljam...

Hogyan, mivel motiváljam magam a tanulásra?

Figyelt kérdés

Ez az utolsó félévem az egyetemen, így a tárgyaim mellett szakdolgozatot is írok. Szeretnék lediplomázni majd továbbtanulni, de most valahogy mégis nagyon kevés motivációm van a tanuláshoz pedig már szorít is az idő. Sokat kell készülnöm a tárgyaimra, de azt érzem, hogy ez a félév már teljesen felesleges, mert nem járjuk végig, úgysem tudjuk elsajátítani az anyagot stb. és maga a szakdolgozat sokkal fontosabb lenne. Valamint az is negatív hatással van rám, hogy már nincsen meg az a motiváló egyetemi környezet amit megszoktam és szerettem. Például korábban szerettem bent maradni az egyetemen vagy beülni a könyvtárba és ott tanulni a többi egyetemista között, de most szinte kihalt minden. Szakirány váltás miatt csúsztam az egyetemen és már nincsenek ott a barátaim sem, akikkel előtte gyakran együtt tanultunk, átbeszéltük az anyagot, támogattuk egymást stb., most abszolút semmi kapcsolatom nincsen senkivel sem az egyetemen, nem is ismerek senkit, nem is tudok beszélgetni senkivel sem. Szerintem most így az online oktatás után is elég kedvtelen a többség, olyan nyomott a hangulat. Az albérletben is egyedül vagyok, illetve otthon a szüleimnél pedig könnyen elcsábulok mert ők "nem csinálnak semmit", tehát ráérnek tv-t nézni, főzni, enni, újságot olvasni stb., mellettük is nehezebben veszem rá magam a tanulásra, nehezebben tudok koncentrálni.

Korábban nem voltam ilyen problémám, most először érzek magamban egy ilyen nagyobb motiváció vesztést és nem tudom, hogy mivel tudnám magamat motiválni vagy hogyan tudnám növelni a hatékonyságom.


2022. márc. 14. 18:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Cola, sör
2022. márc. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!