Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alkoholista lennék?

Alkoholista lennék?

Figyelt kérdés
Ha másnap nincs meló, akkor megiszok egy sört meg két felest, jellemzően heti kétszer. Viszont szívem szerint többször innék, csak nem teszem a munkahelyem miatt. Ennek ellenére úgy érzem, hogy bármikor teljesen letudnám tenni az alkoholt, és hogy nem vagyok a rabja.

2022. márc. 15. 17:52
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
26 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Itt a gyakorizok szerint akkor is az vagy, ha evente 1x szilveszterkor megiszol egy pohar pezsgot
2022. márc. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így élek. Ha nem lenne munkám, alkesz lennék ez tény. Így viszont nem tartom magam annak.
2022. márc. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Amikor azt mondja valaki, hogy "bármikor le tudná tenni." Az szerintem már nem jelent túl jót. Ezt onnan tudom, hogy magamon és másokon láttam. Elején én is azt mondtam, hogy bármikor le tudom tenni, heti egyszer még oké. Az eljutott odáig, hogy heti 3-szor, akár délelőtt is lecsúszik egy sör.
2022. márc. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki mindent bármikor le tudna tenni :D ismerjük el hogy ez nem igaz...mondjuk szerintem a közeg s emindegy, ha amúgy innál csak a melód miatt nem iszol az nem túl jó jel...neked a szabadidős tevékenységed konkrétan az ivás? o.o Azért ez elgondolkodtató nem? Amúgy így barátokkal iszod meg? mert az is más azért, mintha csak úgy otthon bevágod hogy betompulj....utóbbi azért elég necces
2022. márc. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Rendkívül könnyű eldönteni, hogy alkesz vagy e. " Bármikor le tudnám tenni." Oké, akkor tedd le! Ha sikerül, akkor nem vagy alkesz. Ha nem sikerül, akkor az vagy. Ennyi. A többi csak duma.
2022. márc. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Zacher tanár úr tanította nekem a függők legnagyobb hazugságát: "Bármikor le tudnám tenni".
2022. márc. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyedül szoktam csak azért, hogy egy kicsit betompuljak. Könnyebben elalszom utána. Mennyiségre többet rendszeresen nem is tudnék inni, mert a sört leszámítva nem vagyok oda az alkoholért. Ha egyszer haverokkal ennél többet iszok, és ténylegesen berúgok, akkor 1-2 hétig rá se bírok nézni a piára, ez mindig is így volt nálam.

"Bármikor le tudnám tenni" Én nem gondolom magam alkoholistának, csak a szüleim, nagyszüleim, testvéreim majdnem mind antialkoholisták, számukra ha valaki heti 1-2 sörnél többet iszik, az már megy le a lejtőn. Ezért gondoltam megkérdem a nagyközönséget, hogy a többség mit gondol erről. Nincs semmilyen negatív hatással az életemre, nagyon figyelek arra, hogy munka/vezetés előtt ne igyak semmit stb, és tényleg úgy gondolom, hogy bármikor abba tudnám hagyni, csak ha mennyiségre/gyakoriságra ez még normális, és nem probléma, akkor nem látom értelmét. Vagy ha mondjuk 1 hónapig nem iszok semmit, akkor bebizonyítottam, hogy nem vagyok alkoholista, és ha ugyanezzel a mennyiséggel/gyakorisággal 1 hónap után folytatom, akkor nincs gond?

2022. márc. 15. 19:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát tesztnek jó azért ha le tudod tenni rendesen pár hétre, és ha sóvárogsz utána akkor azért az gond...esti itókának azért én durvának tartom beverni két felest...alkesz nem csak az aki fekszik az aluljáróban összehugyozott nadrággal, amíg van pénze a piára addig az összes alkesz úgy érzi nem para, nincs negatív hatással...de valójában az ereidet tágíttatod, cseszed szét a bőröd, dolgoztatod a májad és az egész méregtelenítő rendszered, ennek a gyakoriságnak nem egy hét alatt van negatív hatása...


Szóval így persze ha lerakod és nem azon kattogsz hogy jó lenne bedobni egy felest, az jó jel. De az hogy ezzel alsozl el az nekem mindneképp fura, pont hogy megakadályozza a mélyalvás fázist egyébként mert emeli a vérnyomást, szal betompít, de miér tkell betompítsok? jár az agyad? van valami gond?

2022. márc. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki.

Ha most egy hétig egyetlen kortyot SEM iszol meg, és az agyad nem fog egész idő alatt ezen járni, akkor nem vagy alkoholista.

Ha BÁRMILYEN okból nem sikerül, és csak egyetlen korty lemegy, vagy pedig félőrülten szaladgálsz az alkoholhiány miatt, akkor az vagy. Ha nem próbálod meg, akkor is az vagy.

2022. márc. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi a munkád, és milyen környezetben élsz, mióta csinálod ezt.


pl: nagyapám idejében 70es években teljesen átlagos volt hogy reggel 1 feles pálinkával indították a fizikai munkát, és ezt egészen 60 éves koráig csinálta.


Most 75 éves, és 15 éve nem ivott.


Pl az ő szemében nem lennél alkoholista :D

2022. márc. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!