Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolnátok, ha meglátnáto...

Mit gondolnátok, ha meglátnátok egy alacsony, nagyon vékony fiút jógázni?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem jógára, mert hátha segít a stresszkezelésben, de soha nem voltam még ilyen helyen. Nem akarom, hogy akár melegnek, akár elkeseredett, csajozós lúzernek nézzenek.


Sajnos elég vékony/alacsony vagyok (53 kg), így az előbbiek a gyakorlatban is könnyen sztereotípiává válhatnak.


Hogyan viselkedjek egy ilyen helyen (nagy valószínűséggel +90%-os nőarány) ha nem akarom magamra húzni az alaptalan sztereotípiát és árgus gyanakvó szemeket?

Mi az ilyen helyen a férfiaktól elvárt általános protokoll? (öltözködés, viselkedés, metakommunikáció)


Elég gátlásos, gyenge jellemű személyiség vagyok és tartok tőle, hogy naiv proaktivitásom (valami újat kell csinálni) és a komfortzónámból való szándékos kilépésem miatt inkább a darázsfészekbe nyúlok amit nem tudok a személyiségemmel kontrollálni.



2022. márc. 16. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, volt jógán pár srác, ők is vékonyak voltak, nem mindegyikük volt nagyon magas, maximum irigyeltem őket, hogy hajlékonyabbak nálam. Senkit nem érdekel amúgy, mindenki azért megy és fizet, hogy jógázzon.
2022. márc. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bámulod látványosan a nőket és nem mész oda mindenkihez olyan szövegekkel, hogy "Szia cica, van gazdád?" akkor senki sem fogja ezt gondolni.
2022. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egészségedre váljon! Nincs az életben olyan helyzet, amikor én meglátnék bárkit is jógázni. Még tévém sincs, szóval ott se.
2022. márc. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Manapság mindenféle ember csinál mindent. Nem hiszem, hogy az emberek nagy része fennakadna ilyesmin.
2022. márc. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Én nem jógáztam még, de ha benéznék egy terembe és látnálak, szerintem nem tűnnél fel, a leírásod alapján oda illenél.
2022. márc. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem szimpi lenne, mert én is jógázok. Amúgy nem lesz ott semmi baj, ez is ugyanolyan sport, mint akármelyik másik.
2022. márc. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
"hmm jógázik"
2022. márc. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem tök okés, nálunk is volt jógán ilyesmi srác.


Meg önvédelmi edzésen is. 160 max, és 53 kg sem - na, senki nem vert úgy el a csapatból, mint ő, pedig egy fejjel magasabb vagyok nála :D

2022. márc. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, jógán tök mindegy, milyen magas valaki, a vékonyság ellenben azért nem elhanyagolható előny a pózok felvételéhez és intenzív kitartásához. Nem véletlen nem nagyon látni kifejezetten kövér jógaoktatót vagy akár csak haladó gyakorlót, max teltebbeket.

Egyébként nem a nők szokása az alkat alapján történő bzizás. Senkit nem fog érdekelni, hogy ott vagy, amíg nem kezded el próbálni felszedni őket. Annak viszont nem a jógaóra előtt, pláne alatt van a helye, a legtöbb jógázó a spirituális hatásért (is) jár, lelki békét, megtisztulást lelni, amibe nem nagyon fér bele az ismerkedés, maximum a gyakorlás után. Egyébként több jógastúdióban is megfordultam már és többnyire 35-40 feletti középkorú vagy akár kifejezetten idősebb asszonyok, családanyák járnak az edzésekre, nem fiatal csajszik. Volt persze egy pár, de nagyon nem a többség.

Öltözködés terén fő a kényelem, elasztikus, testhezálló, de nem szorító nadrág, póló, amiben tudsz rendesen mozogni. Cipő nem kell, de sokan zoknit sem hordanak az órán. Járj utána biztos, ami biztos, de én eddig ahol voltam, ott lehetett kölcsönvenni jógamatracot, párnát, téglát, minden eszközt, aztán persze akik rendszeresen jártak, nekik volt már sajátjuk, de ez nem kötelező szerintem a legtöbb helyen, pláne kezdőként.

Alapvetően illik csendben lenni, nyugodtan viselkedni, a jógaóra nem a hangos sztorizások, röhögcsélések helye, az oktató sem üvöltve adja ki az instrukciókat. Halk meditációs zene szokott szólni, esetleg gyújtanak gyertyát, füstölőt.

2022. márc. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt gondolnám: “Uh, biztos full szálkás.”
2023. máj. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!