Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akinek nincs lelki ereje...

Akinek nincs lelki ereje dolgozni, az mentális beteg, vagy szimplán csak lusta?

Figyelt kérdés

2022. márc. 17. 00:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Lusta, eletkedvtelen
2022. márc. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%
Lusta
2022. márc. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
27%
Nem bélyegezném lustánaj, de nem tartom elfogadható kifogásnak a mentális betegséget. Nagyon sokan küzdebek mentális betegséggel, és minden nap el ennek dolgozni.
2022. márc. 17. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%
Vagy olyan hormonális problémája van, ami ezt okozza. Az ilyennel nyugodtan el lehet menni háziorvoshoz.
2022. márc. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%

Lusta, soha nem volt olyan könnyű boldogulni a munka világában, mint manapság. Aki így sem képes megmozdulni az magának köszönheti.

Van az a nagyon kis arány, aki tényleg mentális betegség miatt nem tud, de töredéke, azoknak, akik szimplán nem akarnak lépni.

2022. márc. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Mindkettő elképzelhető. Én is voltam már olyan helyzetben, hogy a mentális problémáim miatt (depresszió, szorongás) nem voltam munkaképes. Lustának nem nevezném magamat, de természetesen nekem is voltak már olyan pillanataim, amikor nem volt kedvem dolgozni, fáradt voltam, szívesebben csináltam volna mást, értelmetlennek tartottam az aktuális munkámat stb. A kettő között én egyértelmű különbséget éreztem, teljesen más volt. A durva depressziós időszak borzalmas volt és egyáltalán nem azt éreztem, hogy milyen jó, most akkor nem dolgozom, maradok otthon, pihenek egyet stb., hanem éppen ellenkezőleg, pont emiatt is rosszul éreztem magam, hogy nem vagyok értékes, nem tudok megfelelni az elvárásoknak, nem tudok megfelelni magamnak, nem tudom ellátni a feladataimat, csalódást okozok az embereknek, nem tudok teljes értékű emberként funkcionálni. Ez kívülről persze nem feltétlenül észrevehető, biztos sokan gondoltak engem is simán lustának, holott ennél többről van szó.
2022. márc. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

Kívülről ezt nehéz, nem tudod megmondani.

Az is lehet hogy lusta, de nem feltétlenül.

Sok olyan mentális betegség van, ami pl nehezebbé teheti a munkát, mint aki mentálisan egészséges. Vedd pl az ADHD-t. Nehézsége van abban, hogy egy dologra fókuszaljon, ami valahol minden munkának a lényege.

2022. márc. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%
A lelki erejéből adódóan lusta, mert nem mer felelősséget vállalni.
2022. márc. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%
Olyan nincs, hogy lustaság. Ez csak egy bélyegzés.
2022. márc. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
24%
Ez a 'mentális beteg vagyok' csak sima önigazolása annak, hogy valaki lusta.
2022. márc. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!