Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akinek nincs lelki ereje...

Akinek nincs lelki ereje dolgozni, az mentális beteg, vagy szimplán csak lusta?

Figyelt kérdés

2022. márc. 17. 00:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon sz*r, ha nincs pénz. Ha valaki nem akar dolgozni, akkor a munkát még a pénzhiánynál is rosszabb dolognak gondolja.
2022. márc. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
12%
A '60 '70 '80-as években nem volt ilyen hogy 'mentális beteg' valaki, hanem volt KMK minősítés, közveszélyes munkakerülő... Ez is ilyen újgenmerációs nyavalygás... Pff.... Van munka, csak lehet hogy más területen mint ami az álmainkban szerepel... Lehet nyafogni meg lehet tenni érte. Szerintem a dolgozó emberek nagyobb hányada munkaundorral megy be dolgozni, de élni kell valamiből.
2022. márc. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon sz*r, ha nincs pénz. Ha valaki nem akar dolgozni, akkor a munkát még a pénzhiánynál is rosszabb dolognak gondolja. Az ilyen ember ha tehet, kerüli a munkát, még ha így rossz is az élete. Nem arról van szó, hogy nem talál munkát, hanem arról, hogy nem akar. Legalábbis olyan munkát nem, amire lehetőségei vannak, mert az rosszabb, mint a pénz nélküli állapota!


Azon is el kellene gondolkodnod a nosztalgiázás közben, hogy vajon miért alakul ki valakiben ez? Miért gondolja a munkát rosszabbnak, miért kerüli olyan hevesen? Ha lusta, akkor miért lusta?


Azért is írtam korábban, hogy a lustaság csak egy semmitmondó bélyeg, mert igazából amit lustaságnak nevezünk, az egy megmagyarázható okból következő semmittevés, cselekvéskerülés. Ha azt mondod valakire, hogy lusta, akkor azzal nem a problémát tárod fel, csak annyit, hogy az illetőnek kerüli bizonyos cselekvések végzését. Arra meg sem próbálsz rávilágítani, hogy miért...

2022. márc. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
75%
A gáz és áramszolgáltató meg a boltos nem kérdezi mi az oka hogy lusta valaki dolgozni, ott fizetni kell azt meg munkából lehet előteremteni... Én is voltam munkanélküli, nem találtam állást, a végén teljesen más jellegű, a korábbi állásaimnál és végzettségemnél sokkal alacsonyabb szintű munkát vállaltam el. És azon a területen évek alatt felküzdöttem magam. Minden munkában meg lehet látni a szépséget, és azt kell nézni ha hazamész otthon nem látják Te olyan munkával szereztél pénzt amit szeretsz vagy hogy mit csináltál mit gondoltál minközben a számodra sz*r munkát végezted. Annyi látszik, hogy van pénzed. És ha valaki dolgozik, ott az érzés, hogy nem felesleges kolonc, hanem produkál valamit, a társadalom hasznos tagja. Én nem nézem le a takarítónőket vagy a kukásautón lógó embereket, sőt, őket többre tartom, mint a lustákat akik csak magyarázkodnak hogy miért nem dolgoznak. Lehet magyarázkodni, a lustaság az lustaság.
2022. márc. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

14: Részben egyetértek. Azt írtad, hogy aki produkál valakit, az a társadalom hasznos tagja. Mi van azokkal, akik önhibájukon kívül munkaképtelenek? A Down-kórosok, a súlyos autisták, vagy skizofrének mondjuk? Ők nem tudnak dolgozni.


De említhetném a rokkantakat, vagy a megváltozott munkaképességűeket. Mi van azokkal, akik azon gondolkodnak, hogy leugorjanak-e a hídról, vagy sem? Nekik a legkisebb gondjuk az, hogy tudnak-e dolgozni, vagy sem. Szóval szerintem nem annyira fekete-fehér ez az egész.

2022. márc. 25. 18:31
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
15: a kérdés az volt hogy akinek 'lelki ereje nincs' nem az hogy aki rokkant. Vannak rokkantakat foglalkoztató cégek, van távmunka, aki meg olyan rokkant hogy nem tud melózni vagy nem talál neki valót az persze hogy nem lusta. Én olyan helyen dolgozok ahol leszázalékoltak, csökkent képességűek is dolgoznak.
2022. márc. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

16: Illetőleg nagyon sok lelki beteg ember van. Ezek az emberek a kollégáikon verik le életük fájdalmát és megmérgezik az egész munkahelyi környezetet. Sok embernek kellene pszichiáter.


De jobban belegondolva én sem dolgoznék együtt egy paranoid-téveszmés skizofrénnel, aki bármelyik pillanatban, hátbaszúr késsel, mert azt hiszi, hogy kibeszélem őt a háta mögött, ha ellenségének tart, mert csúnyán nézek rá, vagy mert behallucinálja azt, hogy én egy sötét tűzokádó sárkány vagyok és leszúr engem késsel..

2022. márc. 25. 18:44
 18/18 anonim ***** válasza:
52%

Úgy érzem a kérdező nem férfi.... A nők szoktak ennyit lelkizni a 'munkatársak mit gondolnak rólam' témában :)


Amúgy meg mondjuk ha pl. valakit eltart valaki más, az megteheti hogy nem dolgozik. Háztartást vezetni is munka. Csak nagy pofára esés ha az eltartó egyszer csak talál valaki mást akit el(vagy ki) akar tartani...


Én nem bírnám ki ha más tartana el. Aki meg annyira kórósan depressziós vagy egyéb tényleg klinikailag súlyos pszichés zavara van hogy kezelésre szorul az meg nem lusta, de azért valahol érezzük szerintem hol a határ a klinikai eset meg a lustaság között...

2022. márc. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!