Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális szorongással küzdőké...

Szociális szorongással küzdőként érdemes, olyan helyen dolgozni, ahol sok új emberrel lehet találkozni?

Figyelt kérdés

Gyárban dolgozom és egy idő után feszültebb vagyok az átlagnál, ha mindig ugyan azokkal az emberekkel találkozom/dolgozom.

Egy idő után unalmassá válik.

Szocfobia miatt van ez esetleg más is van így?



2021. aug. 16. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt én is így szoktam érezni,de nem feltétlenül a szociális fóbia miatt.

Lehet csak megszokja,befásul az ember...szokták mondani hogy érdemes 4-5 évente munkahelyet váltani,minden téren jobban jár az ember.

Persze nem egy szocfóbiás.Én csak elméletbe jutok el mindig a váltásig...utálom az egészet,unom az egészet,váltanék,de nem megy,mert már megszoktam legalább.Újba vágni nehéz,újra beilleszkedni,új közösség,új hely.

Még esetleg azért lehetsz feszültebb az átlagnál,mert már régen dolgozol ott,jól ismered a munkatársaidat,mármint nyilván ezzel a problémával nem haverkodsz nagyon másokkal,így valószínű nem születtek mély barátságok sem.Viszont ismerni ismered őket,és ők is téged.És ez egyfajta kényszert eredményez,megfelelési kényszert.Ami a szociális fóbia egyik jellemző vonása.

2021. aug. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem igazad lehet. 1 éve dolgozok itt. Szoktam beszélgetni kollékkal, de nincs mély barátság.

Igen valóban a megfelelési kényszer miatt lehet.

Minnel jobban ismer valaki annál nagyobb a megfelelési kényszer.

Idegenek között teljesen jól érzem magam.

Hogy lehet ezt leküzdeni?

2021. aug. 16. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!