Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent szerinted a szeretet?

Mit jelent szerinted a szeretet?

Figyelt kérdés

Filozófiai kérdésnek tűnik, de szerintem gyakorlatias.

Tételezzük fel, hogy egy 5 éves gyerek vagyok és megkérdezlek: "Bácsi! (Néni!) Mit jelent az, hogy szeretet?"

Hogyan fogalmaznád ezt meg egyszerű szavakkal?

Nem szülő-gyermek kapcsolatra, nem baráti vagy párkapcsolatra vonatkozóan, hanem úgy általánosságban?

Nyilván nincs jó vagy rossz válasz.



2022. márc. 17. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy érzelem, érzület szóval rendesen nem leírható. Szóval aki tapasztalja tudja. Ahogy aki még nem hallott, nem tudod neki leírni rendesen milyen egy hang hallását érezni. Tehát egy olyan érzület, ami a másikhoz való kötődés érzés, a kedvelése, törődés vele ilyesmi. Egy jó érzés amit a másik léte kivált, a másikhoz való viszon jóságának érzete. stb. de csak nagyon körülírni lehet.
2022. márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2022. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
face-en keringett erről egy cuki sztori pár éve, hogy a kislány megkérdezi a bátyjától, hogy mit jelent a szeretet. Mire a bátyó visszakérdez, hogy ugye ki szoktad venni az iskolatáskámból a csokimat, amikor nem figyelek, és megeszed? Én mégis ugyanoda teszem minden nap.
2022. márc. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 ez klassz. mert jól mutatja, hogy nincsenek a szokásos szabályok :)
2022. márc. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A szeretet az érzelmi agy által keltett jelenség, tehát egy érzelem.

Konkrétan az oxitocin nevű hormonhoz kötődik.

Nincsen rajta megszokási jelenség (mint például a szerelmi vágynál), ezért tartós is lehet.

2022. márc. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

olyankor szeretsz valakit, amikor a másiknak (már) nem kell csinálnia semmit; és úgyis imádod. Tehát elég, ha csak ül egy helyben; és meg se szólal, és te mégis imádod. Nem kell már tennie semmit érte, hanem csak örülsz a létezésének; már a puszta létezésével is örömet okoz teneked. És ez az öröm a szeretet. --én így mondanám a saját szavaimmal; vagy, hát, régebben jobban is megfogalmaztam; az elejét kacifántosan írtam le, máskor jobban sikerült ezt megfogalmazni; de remélem, érthető.


valaki meg pl azt mondja, leegyszerűsítve szerintem; hogy szeretni egyenlő nem gyűlölni. Tehát pl valaki olyat kér, hogy szeress, az nem jó, mert van, aki nem képes szeretni; tehát egyszerűbb olyat kérni, hogy valami olyat ne csináljon, amit tud. Tehát nem az, hogy csináljon valamit, amit esetleg nem tud, hanem ne csináljon valamit , amit tud, tehát ne gyűlöljön senkit úgy általánosságban; tehát senkit se.


Meg olyat is hallottam még, hgoy az univerzumot müködtető, mozgató energia. Meg hogy a Világban csak két féle energia van, a szeretet,és a félelem; tehát , aki fél, az akkor a szeretettől fél.

2022. márc. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
*szal,hogy örülsz a másik létezésének; erre gondolok röviden, leegyszerűsítve. ||| és neki nem kell tennie semmit azért hogy szeresd. hanem ha tök passzív, akkoris szereted; akkoris kiváltódik önmagától.
2022. márc. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

"kiváltódik önmagától"

A szeretetnek mindig oka van. Ez lehet a másik létezése is, de azért ez így ritka.

2022. márc. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egymás magasröptű átb*ása.
2022. márc. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt, hogy megcsinálom a munkámat.
2022. márc. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!