Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Örültök, hogy újra itt a...

Örültök, hogy újra itt a tavasz és jön megint az év napos időszaka?

Figyelt kérdés

Sándor, József, Benedek, zsákban hozzák a meleget. Már februárban megvoltak a hóvirágot, már az ibolyák is kivirágoztak és most kezdődik igazából, hogy mindjárt megjön a jó idő is. Újra sütni fog a nap, nem kell kabát, kinyílnak a virágok, érezhetően hosszabbak az éjszakák stb. Már végérvényesen győzött a fény és egészen őszig uralkodik. Jön a húsvét, feltámadás, megváltás, kivonulás, megbocsájtás, új lehetőség, új élet, változás, újjászületés, újrakezdés, újra együtt a család. Minden újrakezdődik. Minden a színeké. A perzsák, illetve a zoroasztriánus vallás, valamint rengeteg másik hagyomány, amelyre ez a hit, illetve kultúra hatott és még több másik keleti nép az újévet ekkor is megünnepli (novruz). Mi nagytakarítást is szoktunk tartani a tavaszi ünnepek előtt, a nagyhét körül, hasonlóak a karácsonyi és újévi nagytakarításhoz.


Ti is örültök, hogy végre újra itt a tavasz és az év napos része (tavasz és nyár)?



2022. márc. 19. 11:45
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
36%

Nem. Nem szeretem a meleget, sem a bogarakat. Izzadni és ragadni fog megint mindenki fél évig. Gyakrabban kell ruhát mosni, pillanatok alatt belerohad az ember. Büdösebb lesz a láb.

A hatvan fokot csak úgy nyomja majd az aszfalt. Nyaranta is egyre melegebbek vannak, egyre csak kitolódik. Borzasztó.

A melegben lefárad az ember, romlik a koncentráció. Összecsíp mindenféle rovarszerű képződmény, ki tudja mivel fertőzött szúnyog. Kullancsok is veszélyesek.

Ki kell nyitni az ablakokat esténként, hogy jöjjön be levegő. Nappal le kell húzni a redőnyöket, tök sötét van, tisztára nyomasztó.

Akinek érzékeny a bőre azt megkapja a nap, hámlik, fáj, bebirosodik.

2022. márc. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

"Nappal le kell húzni a redőnyöket, tök sötét van, tisztára nyomasztó."

Redőny nélkül is van élet. ;-)

2022. márc. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

#21.

Elég igénytelen lehetsz, ha ősszel, meg télen nem húzol fel minden nap tiszta fehérneműt, meg felsőt... Ha meg büdös a lábad, ne hordj zárt, műből készült cipőket! A szúnyogok ellen ott a spray, a karkötő, a szobába meg a konnektoros riasztó. Az is elég igénytelen, hogy ősszel, meg télen nem szellőztetsz, de eleve nem értem miért akkora baj friss levegőre kelni és arra elaludni. Télen meg a leghamarabb 15-16 óra körül lemegy a Nap.


Én pont azt érzem, hogy jó volt ez a hideg tél, de most jó lesz a meleg. Nyár végén is ezt fogom nagy eséllyel érezni, csak fordítva. Én kiválóan eléldegélnék Szibériában, meg a mediterrán, sőt sivatagi térségben is, de azért örülök, hogy Árpádéknak is tetszett ez a terület és az éghajlat, mert itt nagyon jól kiegészíti egymást a nagyon hideg, meg a nagyon meleg és a köztes. Lehet, hogy egyedül vagyok, de én így szeretem az egész évet.

2022. márc. 20. 21:29
 24/31 A kérdező kommentje:
Érzékeny bőrre meg ott a naptej, napolaj, hidratáló mindenféle, vicik-vacak babakence. Én is teszek fel, mert nem szeretek cigányra sülni (mondjuk annyira én nem is tudnék).
2022. márc. 20. 21:31
 25/31 anonim ***** válasza:

"Elég igénytelen lehetsz, ha ősszel, meg télen nem húzol fel minden nap tiszta fehérneműt, meg felsőt..."

Én nem ezt vettem ki abból, hogy "pillanatok alatt belerohad az ember", hanem azt, hogy naponta többször is, míg ősszel elég naponta egyszer.

2022. márc. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

#25.

Én naponta szoktam még a legmelegebb, júniusi-júliusi időben is. Nem izzadok, sokat zuhanyzok és fürdök hideg vízzel, meg eleve elmegy egy zuhanyzásnak, aki körbe lelocsolom az aszfaltot a háznál, hogy a kutya lába ne égjen le, meg ne olvadjon fel az aszfaltos rész.

2022. márc. 20. 21:38
 27/31 A kérdező kommentje:
*amikor
2022. márc. 20. 21:38
 28/31 anonim ***** válasza:
56%

"Elég igénytelen lehetsz, ha ősszel, meg télen nem húzol fel minden nap tiszta fehérneműt, meg felsőt"


Te meg diszlexiás lehetsz ha nem tudsz olvasni és szöveget értelmezni. Senki sem írt ilyet. Ezt a mondatot te találtad ki.

De látom másnak is feltűnt, hogy nem megy az értő olvasás.


"A szúnyogok ellen ott a spray, a karkötő, a szobába meg a konnektoros riasztó."


Ezt most nem mondod?

Szart sem ér, tapasztalat.


"Az is elég igénytelen, hogy ősszel, meg télen nem szellőztetsz, de eleve nem értem miért akkora baj friss levegőre kelni és arra elaludni."


Szintén fölmerül a kérdés: Mi van? :D Értő olvasás ismét.

Egyénként nem lenne baj ha nyitva lenne egész éjszaka ha épp nem menne a buli, meg hangosan a zene egyeseknél éjszakába nyúlóan.


A redőny meg azért van lehúzva mert sajna nincs lóvém egész álló nap a klímát nyomatni, de ha nektek van jó nektek.


Amúgy kérdező elég furcsa vagy, felteszel egy kérdést és aki nem azon a véleményen van mint te azt itt sértegeted.

Te vagy az igénytelen, mert itt hisztizel.

Attól, hogy te itt reklámozod a nyarat más még nem fogja jobban szeretni.


Az átlag embereknek nincs idejük félóránként zuhanyozgatni, dolgozni járnak, a munkahelyek meg nem luxus szállódák, ahol habfürdőzhet az alkalmazott.


A te igénytelenségedre vall ha szerinted elég csak lezuhanyozni és utána visszavenni ugyanazt a hónaljszagú ruhát amiben egész nap poshadtál. Gratulálok :D

2022. márc. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
53%

De amúgy kérdező ha te nem izzadsz egyáltalán még 40 fokokban sem akkor te nem is emberi szövetekből állsz? :) De jó neked! Akkor melyik üzemben gyártottak? Mi vagy te terminátor? :)


Jaj bocsika, elfelejtettem, hogy nem, nem lehetsz terminátor sem, ugyanis még ő is izzadt mert a külső borítása emberi szövet volt :D


Elnézést, hogy Schwarzeneggernek néztelek. Az nem lehetsz, mert neki kellett, hogy menjen az értő olvasás a forgatókönyvek értelmezéséhez.

Látod, ő ezért dollármilliárdos, míg te meg csak itt játszod az agyad :)

2022. márc. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

#28.

"Te meg diszlexiás lehetsz ha nem tudsz olvasni és szöveget értelmezni. Senki sem írt ilyet. Ezt a mondatot te találtad ki.


De látom másnak is feltűnt, hogy nem megy az értő olvasás."


Biztos pszichológus vagy, hogy te ezt meg tudod állapítani, de köszi, téves diagnózis, mert valahogy az emelt érettségi, meg egy rakat versenyeredmény meglett. Egyébként meg többek között író, műfordító és költő is vagyok, sok egyéb mellett.


Én nem izzadok semmivel sem jobban nyáron, mint télen. Ne vegyél fel bundás kabátot! Szellős, de sokat takaró ruha a kulcs. Az arabok, koptok is ilyet viselnek, mégsem büdösek. Napi egyszer, néha kétszer lazán megvagyok az átöltözéssel, ahogy télen is.


"Ezt most nem mondod?


Szart sem ér, tapasztalat."


Nem mondod? Egzakt tudományos felmérések készültek arról, hogy semmit sem ér? :-D


Én meg nem az elsőt szoktam megvenni a polcról, hanem válogatok és tapasztalom, hogy sokat ér. 1-1.


"Szintén fölmerül a kérdés: Mi van? :D Értő olvasás ismét.


Egyénként nem lenne baj ha nyitva lenne egész éjszaka ha épp nem menne a buli, meg hangosan a zene egyeseknél éjszakába nyúlóan."


Ventilátor meg van tiltva? Meg az is, hogy netán szólj, ha bömböl a zene éjszaka már több napja, mivel csendháborítás? Télen nem bömböl? Pedig télen van szilveszter/újév, karnevál stb. Nálam nem bömböl. De amúgy nyaraltam már olyan jó, balkánias közegben, ahol egész éjszaka anarchia volt, de reggelre mégis kitakarítottak és kiválóan aludtam. Nem vagyunk egyformák. Amúgy sziesztázni nem tudsz? A mediterrán vidékeken is ezt teszik, amikor meg már jó idő van, éjszaka, sokáig fent vannak.


Azért írtam ezt, mert télen ugyanúgy kell szellőztetni.


"A redőny meg azért van lehúzva mert sajna nincs lóvém egész álló nap a klímát nyomatni, de ha nektek van jó nektek."


Egy ventilátorhoz nem kellenek milliók.


"Amúgy kérdező elég furcsa vagy, felteszel egy kérdést és aki nem azon a véleményen van mint te azt itt sértegeted."


Én nem sértegettem senkit. Te vagy túl politikailag korrekt.


"Te vagy az igénytelen, mert itt hisztizel."


Micsoda visszavágás, hát nagyon elszégyelltem magam.


"Attól, hogy te itt reklámozod a nyarat más még nem fogja jobban szeretni."


Csak az általánosító "érveidre" reagáltam.


"Az átlag embereknek nincs idejük félóránként zuhanyozgatni, dolgozni járnak, a munkahelyek meg nem luxus szállódák, ahol habfürdőzhet az alkalmazott."


Ja, hát én meg eldöntöm, hogy mikor veszek ki szabadságot és ha dolgozok, nem az utcaseprő kezére adogatom a cuccokat és nem is egy kicsi, kondicionálatlan lyukban gürizek. Bocsi, de nem mindenki dolgozik ugyanott.


"A te igénytelenségedre vall ha szerinted elég csak lezuhanyozni és utána visszavenni ugyanazt a hónaljszagú ruhát amiben egész nap poshadtál. Gratulálok :D"


Miért gondolod, hogy az ember természeténél fogva undorító, izzadságszagú, csak mert TE az vagy. Ez nagyon énközpontú.


#29.

"De amúgy kérdező ha te nem izzadsz egyáltalán még 40 fokokban sem akkor te nem is emberi szövetekből állsz? :) De jó neked! Akkor melyik üzemben gyártottak? Mi vagy te terminátor? :)"


Képzeld, nem mindenkinek ugyanolyan a genetikája. A feketék vagy a barnásabb bőrűek például nem égnek le, akkor se ha hisztizel, hogy mindenkinek le kell égnie, mert te is le szoktál égni.


"Elnézést, hogy Schwarzeneggernek néztelek. Az nem lehetsz, mert neki kellett, hogy menjen az értő olvasás a forgatókönyvek értelmezéséhez.


Látod, ő ezért dollármilliárdos, míg te meg csak itt játszod az agyad :)"


Személyeskedő észkombájn, képzeld én még mindig eldönthetem mikor megyek szabira és még mindig jó környezetben, megbecsülten dolgozom. :-)

2022. márc. 21. 09:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!