Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden kék szemű embernek...

Minden kék szemű embernek rossz a szeme?

Figyelt kérdés
Az a tapasztalatom a környezetemben, hogy a kék szeműeknek rossz is a szemük. Egy olyan kék szemű ismerősöm sincs akinek ne kellene szemüveg. Ebben lehet valami? A többségnek szerintem rossz a szeme, a barna szeműeknek szerintem kevésbé szokott rossz lenni a szemük.

2022. márc. 22. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jó a szemem illetve az összes családtagomnak kék és jó
2022. márc. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is rossz a szemem, kék szemű vagyok. A ballal alig látok
2022. márc. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
pilóták között akad bőven kék semű
2022. márc. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

27 éves vagyok, semmi baja a szememnek. Anya 53 éves. Szintén jó a szeme.

Engem is volt aki ijesztgetett, hogy én tuti szemüveges leszek a kék szemem miatt.

N

2022. márc. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Az összes kékszemű ember ősei között vérfertőzés volt.
2022. márc. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk édesanyámon kívül mindenkinek kék a szeme, és egy kis rövidlátáson kívül (ami csak nálam jelentkezett, de a korral elmúlt) senkinek semmi baja nem volt.

Ettől függetlenül a kékszeműek érzékenyebbek és általában gyengébb látásúak, mint a sötétebb szeműek.

Ez attól is függ, hogy melyik DNS adja az uralkodó színt.

2022. márc. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudományosan nincs összefüggés, szóval ez csak a te ismerőseidnél jött így ki véletlenül:) Amiben van összefüggés az a fény szenzitivitás, a világos szeműeknek érzékenyebb a szeme. Ezt egyébként alá tudom írni személyesen is, én alig tudom kinyitni a szemem nyáron napszemüveg nélkül, miközben a barna szemű barátom szemét egyáltalán nem bántja:D Amúgy kék szemem van és a látásom tökéletes.
2022. márc. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7: Az enyém is érzékeny a fényre és kék, de nem tudtam hogy a kettőnek van köze van egymáshoz. Minden nap tanul az ember valamit.
2022. márc. 23. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szürkehályog műtétem volt nyáron, aznap tizenöten voltunk, abból 12 kék szemű volt (én is).

Aztán visszajártunk kontrollra, én a kék szememmel minden másnap ott ültem a váróban (begyulladt, szúrt, sokkal nehezebben gyógyult). Még hárman voltunk így, mindhárman a kék szeműek közül.

De lehet, hogy nincs összefüggés, anyámnak és nővéremnek kutya baja kék szeműen.

2022. márc. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
78%
Nem mindegyiknek de elég nagy részüknek igen. Nem mindegy, hogy mitől alakult ki a rossz szem vagy mit értünk ezalatt. Pl. néhány rövidlátásért felelős gén kapcsoltan öröklődik a kék szemszínnel de ez csak egy részét teszi ki a rövidlátó kék szeműeknek.
2022. márc. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!