Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az élet értelme a fejlődés...

Az élet értelme a fejlődés ⬆️? Anélkül nincs is értelme létezni?

Figyelt kérdés

Hogy meghaladjuk önmagunkat, fejlődjön az önismeretünk, esetleg baráti kapcsolatokra tegyünk szert, aki meg akar, annak lesz családja és gyerekei.

Vagy valami hobbiban fejlődni, a munkában fejlődni. Van értelme úgy leélni egy életet, hogy folyamatosan csak stagnál valaki?



2022. márc. 23. 14:38
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
19 szavazat
 1/9 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
62%

Számora nem.

Számomra az, hogy amennyi idő adatott nekem, azt boldogan töltsem el, azzal, akivel akarom.

Az, hogy közben fejlődhetek pl szakmailag, grátisz.

2022. márc. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fejlődés alatt értem az egzisztenciális, önismereti, társas kapcsolatokban fejlődést (barátságok, szerelem), hobbi szinten stb... Azaz unblock minden.
2022. márc. 23. 14:46
 3/9 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
86%

Ha valakibe én rögtön halálosan szerelmes vagyok, és azonnal maxon van a kapcsolat, pl 10 év után is, az már nem "fejlődik".

Igazából az az életed értelme, amit te akarsz neki, egyébként senkit nem érdekel.

Ha neked a fejlődés=boldogság, akkor is ugyan arról beszélünk.


Egyébként: en bloc-nak írják, amit akarsz mondani (:

2022. márc. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Az élet értelme mindenkinél más. Az a lényeg, hogy olyan dolgokkal töltsd ki az életedet, amiket TE szeretsz, ne olyanokkal, amiket mások szerint szeretned kéne.
2022. márc. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem van benne igazság. Az ember már csak ilyen, mindig többet/mást akar.


Aztán persze a út nem mindegy, amin elindul. Nem mindegy, hogy rossz irányba kezd fejlődni, vagy keres valami egyéb irányt, amiben építheti önmagát.


Nálam ilyen dolog a túrázás, kirándulás. Mindig találok benne újabb kihívásokat. Eleinte a minél hosszabb minél több, minél gyorsabban elv ment. Mostanában például szabadon teljesíthető útvonalakat, pontgyűjtő dolgokat követek.


De tény, kell a fejlődés az életben munkában is. Nekem például nagy cél volt egy ideig a jogsi, majd utána a lakás vásárlás. Vásárlás után pedig a lakhatóvá tétele.


Most újabb céljaim a komplett felújítás majd berendezés. aztán ha ez is kész, akkor meg majd jön valami új úgyis.

2022. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Illetve az is számít, hogy miben akarunk fejlődni. Munkában, hobbiban, vagy baráti szinten?
2022. márc. 23. 16:21
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Elég jó mozgatórugó a fejlődés, sokaknak értelmet, célt ad, igen. De ha valaki elakad benne, vagy megelégszik egy szint után, attól még nem kell kardba dőlnie.
2022. márc. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fejlődés nem csak aktív tevékenységből jön, hanem lelki ráeszmélésekből. Tehát ha én hónapokon át csak relaxálok és elvagyok, ugyanúgy lehet hogy erős és szükséges fejlődésen megyek át. Ezt csak azért írom, mert sokaknak kényszeres ez a fejlődés, mintha mindig mozogni kéne előre különben véged.
2022. márc. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem az az ember, akinek az életében semmilyen fejlődés nincsen, vagy mondjuk hanyatlás van, az az ember gyakorlatilag, halott.
2022. márc. 23. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!