Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rendben van az, hogy az...

Rendben van az, hogy az oldalon szinte majdnem lehetetlen 100%-osan hasznos választ adni, mert aki trollkodik meg hülyeségeket ír azt - tegyük hozzá jogosan - lepontozzák, és ezért ő meg bosszúból mindenki mást lepontoz?

Figyelt kérdés

Szerintem egyfelől rontja a normális emberek motivációját a válaszadásra, másfelől csökkenti az oldal használhatóságát (i.e. egy laikus nehezen tudja megállapítani, hogy melyik válasz az igaz, mert mindegyik össze-vissza, érzelmi alapon van pontozva).


Valamelyik nap láttam, hogy van a profilnál egy olyan mutató, ami azt méri, hogy mennyire hasznosan értékel valaki válaszokat. Talán megoldás lehetne, ha bizonyos értékelés alatt a rendszer elvenné a felhasználó arra vonatkozó jogosultságát, hogy a válaszok hasznosságát értékelje, jelenleg úgy látom annyi a szankció, hogy az illető "nem látszik a toplistán", bármit is jelentsen ez, gondolom nem sok mindenkit tántorít el.


2022. márc. 23. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
A magyarok ennyit érnek.
2022. márc. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

A demokrácia már csak ilyen. Meg a statisztika is.


Az oldalon sok a fogykos, aki nem bírja felfogni, hogy egy ember egyet nem értésének kiemelése nem teszi semmissé a másik 30 ember egyetértését. Pont ahogy nem lesz igazad attól, ha a te érveidet alátámasztó, de a populációra nem jellemző eseteket kiemelgeted, mint egy fasz. Attól, hogy valamiben van egy hibaszázalék, lesz egy tendencia. Lesz egyetértés valamelyik irányba vagy kiderül, hogy megosztó a dolog.

2022. márc. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Ki nem szarja le?


Én csak ennyit tudok hozzá tenni. Ha valakit ennyire érdekel hogy ezen az oldalon milyen az értékelése, az már rég rossz.

2022. márc. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Humor Herold ***** válasza:
24%

A hasznos válasz fogalma relatív. Mivel emberek vagyunk,és nem vagyunk egyformák, így nem is gondolkodunk egyformán. Rengeteg olyan téma van, amit valaki teljesen másképp lát és gondol.Nem beszélve az olyan témákról ahol nem csak egy helyes válasz létezik.Hanem több oldalról meglehet közelíteni az igazságot.

Ugyanígy megközelítve lehet te azt hiszed valaki trollkodik, közbe meg nem is, egyszerűen csak így látja a dolgokat.Nem beszélve a hülye kérdésekről, mert olyanok is akadnak, amihez hülye válasz dukál.

Az i.e. az mi akart lenni? időszámításunk előtt? :)

Amúgy meg ne azt nézd hogy ki hány százalékos hatékonysággal válaszol, vagy hogy pontozzák le a válaszokat...nem pont erről szólna ez az oldal.Az csak egy kiegészítő funkciója.

2022. márc. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem több kategóriában is ki kellene vezetni a hasznossági pontozás lehetőségét, nem csak az ismerkedés kategóriában. Én se érzem jónak, hogy a véleményekre irányuló kérdések válaszait is lepontozzák,pedig az teljesen szubjektív. Pl, hogy mi a kedvenc színed? Válasz: Sárga, erre az unatkozó tinik, vagy bárki aki így éli ki a frusztrációját nem hasznosra értékeli, és a végén 0%-os lesz. De nem csak ilyen leegyszerűsített kérdésnél, hanem mondjuk a politika rovatban is, ha mondjuk más párttal szimpatizálsz mint a többség, akkor leszavaznak.
2022. márc. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%

A pontozás kivezetése azért sem reális, mert a százalákokból nagyjából lehet következtetni egy válasz pontozók szerinti helyességére. A kérdés feltevése után nem lehet szavazást csatolni, lehetőségeit bővíteni a kérdező részéről.

Aki a százalékjait nézi, azt csak szánni tudom, semmi érdemleges nem jár vele! Volt, hogy évekig nem is tettem fel kérdést, mit számít, hogy pár perccel előbb tudok egyet feltenni?

2022. márc. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

Eldöntendő kérdés, tehát a válaszlehetőségek igen nem; vagy mennyi... kérdőszóval kezdődő kérdések, és ott is tud piros plecsnit kapni a válaszoló. Írd le a válaszodat és tojjál az értékelésre.

Ja, szakmai kérdésre a szakmai választ is lepontozzák, természetesen teljesen dilettánsok. Először megdöbbentő volt be kell valljam.

2022. márc. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Ja, és nem érdekelne hogy mennyi a százalékom, ha nem csökkennének ezzel együtt a jogosultságaim is itt a GYK-n. Így ezt elég igazságtalannak tartom a GYK vezetői részéről is.
2022. márc. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!