Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok embernek honnan van,...

Sok embernek honnan van, ennyi ideje mindenre?

Figyelt kérdés
2022. márc. 25. 17:58
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Többször olvastam már itt is például, hogy valaki dolgozik, mellette idegen nyelveket tanul, csinálja a jogsit, háztartást vezet (főzés, takarítás, bevásárlás), edzeni jár, és még a szociális életet is él.

Az ilyen embereknek, akik mindent egy nap csinálnak- mikor van idejük aludni például? Hogy lehet ennyi mindent besűríteni egy napba? Honnan van olyan sok motivációjuk mindehhez?

2022. márc. 25. 18:02
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Elkezdeni nehéz aztán már vissz a lendület, aztán egyszer csak megfáradsz ki előbb ki utóbb. Ja és kávé sok sok kávé legalábbis nekem így megy. 😁
2022. márc. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a legtöbbször nem az idő hanem inkább a motiváció hiánya a gond. Nekem pl lenne időm hasznos dolgokra de sokszor inkább tv-zek,netezek helyette…
2022. márc. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
55%
Ha tényleg akarod, akkor jut idö sok mindenre. Ha csak kifgást keresel, miért nem csinálsz meg valamit, akkor nincs idöd rá
2022. márc. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%
Én is irigylem az ilyen embert, de szerintem személyiség függő. Nekem nincs időérzékem, mindennel megcsúszok, néha lsuta is vagyok elkezdeni. De biztosan lehet fejleszteni, motiváció kell rá.
2022. márc. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

Jó idömanagement kell hozzá:


Mondjuk van 8 óra alvásigényed(+ fél óra elalvás + fél óra ébredés utánni rituálék). Hétfötöl péntekig dolgozol napi 8 órában + 1 óra elmegy utazással, szünetekkel. Ez eddig 18 óra, tehát marad 6 órád minden hétköznap, amit be kell osztanod.


Ha gyakorlott vagy a konyhában és nem fözöl pekingi kacsát(tehát viszonylag egyszerü ételeket készítesz), akkor 1-1.5 óránál nem kéne többet eltöltened a konyhában.


Takarítani nem kell minden nap, de ha lebontod egy napra szerintem max fél óra jut.


Ezek után még mindíg van 4 órád naponta 'szabadidö'.

Ebbe egy csomó dolognak bele kéne férnie.


Meg aztán egy csomó lehetöség van optimizálni: Ha távmunkára váltasz, megspórolod a munkábajárás idejét. A bevásárlást nem kell személyesen végezni, a TESCO pl kihozza a megrendelést. Biztos van még egy csomó trükk...


Van még egy dolog. Szokták mondani, hogy az idö pénz; és ez fordítva is igaz.


Ha telik rá, akkor vehetsz mosogatógépet -> nem kell mosogatni

Ha telik rá, akkor rendelhetsz minden nap kaját -> nem kell fözni

Ha telik rá, akkor vehetsz robotporszívót -> nem kell porszívózni

Ha telik rá, akkor felbérelhetsz takarítónöt -> nem kell takarítani


Ha elég jó a fizetésed, akkor átmehetsz részmunkaidöbe, így még több idöd lehet.

2022. márc. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván vannak különböző segítő tényezők, például nekem az, hogy mind a munkahelyem, mind a nyelviskolám, mind az uszodám és az egyik hobbis helyem nagyon közel van hozzá (10-20 perc séta) és többféle bolt is útba esik. Aztán aki otthonról dolgozik, annak még könnyebb dolgod van.

Ugyanakkor elsősorban fejben dől el, hogy ki mire szeretne időt szánni.

Ha érdekel, akkor privátban szívesen leírom egy átlagos heti beosztásomat, csakhogy láss egy konkrét példát, hogy lehet sok mindent megoldani egy nap alatt.

26/N

2022. márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

A megoldás az, hogy alapvetően nem mindent egy nap csinálsz, hanem egyszerűen csak csinálod amit akarsz. Nem is időbeosztás, mert ilyennél már nem is osztja az ember, csak mindig csinál valamit.


Én például nem is értem ezt a "háztartás vezetés" dolgot. Egyedül élek, megoldom hazafele a bevásárlást, nagyobb bevásárlást meg heti-havi szinten.


Takarítás is havi szint, inkább apró "napi feladatok" szinten vagyok, hazaérek, gyorsan kipucolom a WC-t vagy felmosok vagy kisikálom a kádat vagy felporszívózok. Még lendületből 1-1 ilyen megvan 10-15 perc alatt, cserébe mindig relatív tiszta a lakás és nem kell órákat egyszerre takarítani.


Edzés is olyan, hogy lemész és edzel. Csak elhatározás kérdése.


Vagy ha már szociális élet. Ha tudom, hogy vendégem jön, akkor pikk-pakk kitakarítok, míg ha tudom, hogy nem jön senki akkor ott eszi meg a fene hetekig is.


Társasági dolog is olyan amúgy, hogy simán be lehet ülni munka után vagy ebédnél ha úgy van közelben valaki. Én így egyben letudom a társaságot és a vacsorát is, így otthon már csak pihenek.

2022. márc. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy a legfőbb lapja egyfajta "Just do it" gondolkodás.


Egyszerűen nem kell agyalni. Ott rontják el sokan, hogy agyalnak, tökölnek, elmegy az idő. Meg ezért nincs kedve azért nincs kedve.


Saját magam is sokszor voltam így, fél életem elpazaroltam.


Tipikus fel kéne kelni, kéne menni, aztán eltököltem az időt az ágyban, már délután lett, aztán ettem, már 4 óra és puff vége a napnak.


Mostanában is nehezen indulok el sokszor, pedig szeretek túrázni. Ezért nem hagyom magam tökölődni, csak felkelek és neki indulok.


Persze idővel kialakul egy társaság, hobbi-munka-barátok körforgás, így előre napokkal, hetekkel is adott a program.

2022. márc. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
31%
Gondolom nem fizikai munkát végeznek mert akkor örülnének, ha még bírnak utána ülni a seggükön.
2023. nov. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!