Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ridegnek és ellenszenvesnek...

Ridegnek és ellenszenvesnek tűnhet egy ilyen ember?

Figyelt kérdés

Megismertek valakit, mondjuk egy új kollégát, és mivel elég hosszú a neve, mindenki kérdezgeti, hogy hogyan szólíthatja, ilyen "hosszú neveket kötelező becézgetni" alapon.

Vagy már alapból az interjún is becézni szeretnék a közvetlenebb hangulat miatt, de ő meg nem szeretné.

Semmiségnek tűnhet, de úgy vettem észre, hogy vannak akiknek ez furcsa, és távolságtartónak titulálják ezért az illetőt holott egyébként nem is az.

De van, hogy figyelmen kívül is hagyják a dolgot és másképpen hívnak.

Már állásinterjúkon is nagyon modern, haveri atmoszférát divat kialakítani,(tegezés meg egyebek) de nekem meg ez olyan ciki, lehet, hogy föl sem vesznek, sosem látom őket többet, és akkor tegeződjünk meg becézgessük egymást. Nem értem minek.



2022. márc. 25. 19:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, sokan így gondolkodnak erről, de azért vannak, akik tényleg tiszteletből kérdezik meg, hogy hogyan szólítsák meg a másikat.
2022. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!