Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok változtatni...

Miért nem tudok változtatni azon, hogy frusztrált leszek ha pénzről van szó?

Figyelt kérdés

A pénzzel nem vagyok valami jó kapcsolatban. Szegény családban nőttem fel, mondhatni mélyszegénység volt inkább. (1szoba, víz és fűtés nélkül) De sikerült elvégeznem egy bsc-t, de sajnos közel ugyanott vagyok, ahol a szüleim. Elköltöztem Bp.-re, de még diplomásként sem sikerült egy jobb állást találnom. 4 éve itt vagyok, és 200 nettó a fizetésem. Mondanom sem kell egyedül ebből pesten vegetálni tudok csak. Hiába próbálkoztam, nem kaptam meg egyik jobban fizető állást sem. :(


Nagyon zavar, hogy rengeteg energiát, időt beleöltem abba, hogy többre vihessem és nem sikerül. Diplomás ismerőseim jóval többet keresnek, és jobban is élnek már. Én nem vágyom másra, csak egy átlagos életszínvonalra. Észrevettem magamon, hogy amikor szóba kerülnek ezek a dolgok, stresszes leszek, szinte mondhatni idegessé, feszültté válok, ha pénzzel kapcsolatos dolgokról van szó. Van hogy a pulzusom is felmegy, gyorsabban ver a szívem. Nem vagyok irigy egyik ismerősömre sem, tudom, hogy tettek azért amit elértek. Csak valahogy, azt nem tudom elfogadni, hogy nálam ez miért nem működik.


Min kellene változtatnom? Érdemes volna esetleg egy pszichológust felkeresni ezzel?


Ha voltál hasonló helyzetben, köszönöm, ha válaszolsz.


2022. márc. 25. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Áttudom érezni, bár nálunk otthon nem volt ennyire rossz a helyzet, de mindig éreztetve volt velünk, hogy ki van számolva a pénz, nagyon el is adósodtunk. Évekig nem mertem magamra rendesen költeni, az egyetem is nagy lemondásokkal járt 25 évesen diákhitelem van, és egzisztenciális bizonytalansággal küzdök….Azt gondolom, hogy egyik véglet sem jó, az irigykedés a kisebbségi komplexus nem vezet sehova, ugyan akkor az elvakult idealizmus sem. Szerintem a megoldás a több cselekvés kevesebb agyalás, de még én sem vagyok sikersztorinak mondható. Egy pszichológus nem árt, ha van rà időd és pénzed, de nekem eddig az volt a tapasztalatom, hogy nincs olyan krízis ami ne szűnt volna meg, amikor helyre raktam a fejemben, vagy kibeszéltem magamból, ezért én nem fizetnék egy idegennek. Ha vannak közeli barátaid akikben megbízol, szerintem elég ha megvitatod velük, egy külső szem reálisabban látja a lehetőségeidet. Mindig minden kockázat, az egyetem is az volt nekem, sok nélkülözéssel, keveset dolgoztam, hogy ne menjen az eredményeim rovására a munka, ès nincs biztos fedél a fejem felett, de imádom a szakmámat, minden nyűgével együtt. Ez is fontos, tedd bele egy serpenyőbe hogy megéri-e a pénzért olyat csinálni amit rühellsz, vagy sem. Tudom, hogy botrányosak a bérek, meg emelkednek az árak, egy albi fizetése kb. rablás, az is jó lehetne, ha valakivel összeköltöznél aki hasonló cipőben jár, és így tudnál pénzt spórolni, tarts ki, szerintem nincs olyan kemény munka ami ne hozna eredményt, de te döntesz mennyi rizikót vállalsz.
2022. márc. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első vagyok: azt is észrevettem, hogy az egyetemen egyesek megpróbálnak kapcsolatokat kiépíteni, mindent elvállalnak, odamennek ahova nincs is kedvük, hogy jópofizzanak, idegenekkel társalognak, ingyen melókat is elvállalnak benne vannak a HÖK-ben vagy a szakkoliban. Egyszóval, megerőszakolják magukat, ha nem tetszik valami, bólogatnak, hogy de tetszik mert ez az elvárás, olyan emberekként írnám le őket, mint a celebeket, akik kényszeresen megosztanak magukról infókat, és kalimpálnak hogy “hahó itt vagyok” így egy-két szerencsés ember aki ide járt, kapott munkát a pl. színházban , kultúrális központokban stúdióban, vagy magánvállalkozókkal összerészevedett, és kap megrendeléseket.Ez persze nem függ össze szorosan a szaktudásukkal, van amikor igen, de néhány csípi a szemem. Itt vagyok én, aki utálja az alkoholt, introvertált, bulik helyett a tanulmányaim alatt szorgalmasan készültem, egyedi ötleteim voltak, elhivatott vagyok, nem volt olyan, hogy egy pillanatra is valamit nem teljesítettem teljes erőbedobással, de hiába mert nem tudtam bratyizni.


Család: ezek a minták beégnek, sokan küzdenek azzal, hogy a szegènység-tudat az identitásuk részét képezik, mert olyan mélyen bevésődött a tudatba. Szerintem szilárd önbizalommal múlhat ez az érzés. Arra gondolok, hogy amit eltervezek azt meg is csinálom, bízok magamban. Ha nem érzed magad a körülmények áldozatának, az hatalmas erővel bír. De iszonyú nehéz, az biztos, mert esetleg rossz tapasztalataid voltak, a kudarcokra érzékenyen reagáltál, félsz az ismeretlentől stb. Sokkal könnyebb azoknak akik olyan helyre születnek ahova mindig van hova visszamenni, ami sziklaszilárd alapot nyújt. Ez a tehetetlenség az egészben, hogy azt hogy hova születsz, kik a családtagjaid, nem választhatod meg. Tekints magadra egy tiszta lapként, ez rengeteg belső munkát igényel, de gondolj arra hogy lehet, hogy egyszer lesz saját családod, de amiben felnőttél az már a régmúlt, abból még bármi lehet.

2022. márc. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!