Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok, akik Ukrajnát teszik...

Azok, akik Ukrajnát teszik felelőssé a kialakult helyzetért ők ugyanazon réteg, akik pl egy nemi erőszaknál az áldozatot hibáztatja, amiért kirívóan öltözködött?

Figyelt kérdés

Komolyan kérdezem. Biztos én vagyok túl hópihe ehhez, de amikor meglátom, hogy szándékosan civilekre lőnek rakétával, kórházakat bombáznak és gyerekek életét teszik tönkre, hát nekem sosem az az első gondolatom, hogy bezzeg Kárpátalján csak ukránul tanulhatnak az iskolában meg bizonyíték nélküli népírtásra hivatkozva legitimálják Putyin mészárlását.


Persze, biztos nem látom a nagyobb képet és az összefüggéseket, ami lehet, hogy így van, de akkor is ijesztő, hogy aki ezt nem ítéli el annak micsoda elcse**ett lelkivilága lehet.



2022. márc. 27. 11:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos sokakat megfertőzött a kormány orosz-barát propagandája. Nem gondolkodik, csak követi a " vezérfonalat".
2022. márc. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%

Aki úgy gondolkodik, mint te az nem gondolkodik logikusan.

Te az érzelmi oldalakat nézed, amivel nem sokra jutnál egy háborúban.

Még a világ nem tart ott, mert ha ott tartana akkor a katonák a parancs ellenére le raknák a fegyvert, de nem teszik, bár a régi háborúkhoz képest eléggé eltunyultak a mai háborúk. Hála istenek..

2022. márc. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Rossz a példa. Ez kb olyan mint amikor a szomszédom állandóan évekig anyáz, elém köp,bszogatja a családtagjaimat, erre egy nap elszakad a cérna és jól megverem. Utána meg azzal jön, hogy megtámadtam mert ő roma. És mindenki a szomszédomat védené én meg lennék a rasszista.
2022. márc. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Az Ukrán elnököt is ennyire hibáztatod, mert nem biztosítja a menekülést a civil embereknek? ( Csak menj fel Ukrán oldalakra és kezdj el olvasni, éheznek ,nincs gyógyszerük és félnek)


Vannak bizonyítékok az interneten Luhanszkról és Donyeckről ,hogy mit csináltak az Ukránok.(Már évek óta rakták felfele)Még volt nekik egy csoportjuk is az AZOV ...


Az NATO vezetőket is hibáztatod, mert küldik a fegyvereket?

Nekem tudod mit mondott egy Kárpátaljai ismerősöm? Hogy ez az egész Zelenszkij miatt van, elkellene takarítani.


Amerikát is ennyire utálod? Mert ő mindig háborúzik? Több millió ember életét vette el az elmúlt években. Vagy az nem érdekel?

2022. márc. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Hihetetlen hogy még mindig vannak ilyen hülye emberek.

Powerkedtek az ukránok, aztán most van egy fucked up.

Tőlem meg most elvárják, hogy szopjam le magam az áremelkedéssel.

2022. márc. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Kulonosen vicces ez a magat nemzeti oldalnak hazudo politikai erotol, mikozben 2 forradalmunkat is az oroszok vertek le.


Es meg viccesebb ez a fideszesektol ha megnezzuk miket nyilatkozott Orban 2010 elott.

2022. márc. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"vannak bizonyítékok az interneten", "nekem van ISMERŐSÖM ott"


Kikezdhetetlen érvelések. Gondolom teli van az Fb falad az ujvilagtudat.hu TÉNYEIVEL.


Képzeld, nekem is vannak onnan ismerőseim, és kivétel nélkül Putyint okolják. Na? Én nyertem. Ennyit ér az érvelésed.

2022. márc. 27. 12:24
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

Egyáltalán nem hiszek semmilyen Újvilág hülyeségben.

De nem fogok álszenteskedni, mint az olyanok mint te!

Akiket az Amerikaiak öltek meg azokat is sajnálod?

Vagy a migránsokat, akik még vízbe is fulladtak inkább csak hogy elmeneküljenek a háború elől?


Sajnálom az ott ragadt Ukránokat, akik nem tudnak eljönni, de nem kockáztatnám az életemet senki más miatt.


Hiába nagy a szája az olyan gondolkodású embernek mint te,de te lennél az első aki szedné a sátorfáját, mert belennél sz.arva vagy a háború végéig siránkoznál és mindent elhinnél amit hallassz.

2022. márc. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

"Azok, akik Ukrajnát teszik felelőssé a kialakult helyzetért"


Ukrajnát IS. Meg az USA-t IS.


"Persze, biztos nem látom a nagyobb képet és az összefüggéseket, ami lehet, hogy így van,"


Igen, szerintem így van, de le a kalappal hogy ez felmerült benned.


"de akkor is ijesztő, hogy aki ezt nem ítéli el annak micsoda elcse**ett lelkivilága lehet."


Elítélni elítélem. A 3as példája tökéletes. Nyilván elítélendő ha megveri a szomszédot, de azért a körülmények alapján nem ugyanaz.


"Komolyan kérdezem. Biztos én vagyok túl hópihe ehhez, de amikor meglátom, hogy szándékosan civilekre lőnek rakétával,"


Akiket az ukrán kormány használ pajzsként. Ha fegyvert adsz egy civilnek, akkor már nem számít civilnek. De lőni nem fog tudni, a katonaság nem véletlenül külön szakma.


De arra jó hogy minnél több aldozat legyen és minnél többet lehet könyörögni , meg érzelmileg zsarolni az ukrán kormánynak.


"kórházakat bombáznak és gyerekek életét teszik tönkre"


A kórházakba és az iskolákba eszik be magukat elsőként. Egyébként mi a szarért pazarolna bárki fegyvert egy stratégiailag felesleges célpontra ami még a morált is rontja?



Keress rá az ukrajnai amcsi biolaborokra, Hunter Biden laptopjára, és egyéb szépségekre, és jobban ki fog jönni a kép.

2022. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Mansour ***** válasza:
68%

Néhány megjegyzést tennék hozzá:

1. A háború nem jó megoldás, nem igazolható, nem mentegethető. De ettől még lehet, sőt kell is keresni az okokat, boncolgatni a dolgok hátterét és a felelősségeket. Csak nem árt világossá tenni, hogy ezzel nem mentegetni vagy igazolni akarjuk a háborút indító felet.

2. Az okok keresése, a felelősség boncolgatása nem azonos az áldozathibáztatással. Manapság sajnos sokan összemossák a kettőt, ami rendkívül káros, mert lassan nem lehet objektíven beszélni az okokról és felelősségekről, anélkül, hogy ne sütnék rá rögtön az emberre, hogy áldozathibáztató, rasszista, szexista, putyinista, vagy akármi. A másik oldalon viszont valóban előfordul, hogy az okok és felelősségek feltárását valaki a bűnös felmentéseként, és helyette az áldozat hibáztatásaként fogja fel. Ez ugyanolyan káros jelenség.

3. Az ukrajnai háborúval kapcsolatban az átlagemberek közül szerintem senki sem látja át pontosan a teljes képet, olyan tömegű információ és dezinformáció kering az egésszel kapcsolatban. Nyilván azért sejthető pár dolog, valószínűleg a 9-es válaszban írtak jó része is igaz, de ezek még mindig csak információmorzsák és közel sem a teljes kép. De még ha minden, az ukrán politikát elítélő és Ukrajna felelősségét kiemelő komment igaz is, az sem igazol egy ilyen jellegű, a civil lakosságot ilyen mértékben sújtó háborút.

2022. márc. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!