Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hitetlenkedik néhány...

Miért hitetlenkedik néhány ember az internetes közösségekben, ha valaki arról ír, hogy jól él?

Figyelt kérdés
Itt és máshol is olvasom, ha valaki arról ír, hogy vett valami drága dolgot, még csak nem is felvágás gyanánt, akkor rögtön megjelennek ott olyanok, akik azt írják, hogy "- Ki hiszi ezt el!", "- Persze, aztán meg a bilibe lógott a kezed!", "- Ja, biztos apukád/anyukád vette neked!", stb. Egy számítógépekről szóló beszélgetésben, minden hátsó szándék nélkül megemlítettem, hogy most vettem videokártyát és laptopot is, megnevezve a márkát és a modellt, erre jöttek többen, hogy mit kamuzok, ki hiszi el, hogy ilyenre van pénzem. Vannak olyan emberek, akik számára ennyire hihetetlen volna, hogy léteznek olyan felnőtt emberek, akik sikeresek, és nem jelent gondot nekik bármit megvenni, kifizetni?
2022. márc. 27. 22:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
70%

Én szoftverfejlesztőként dolgozok elég drága gépem van, a laptopjaim sem olcsó kategóriások nálam mégis elhiszik, hogy ilyenem van.


Bár nekem nem is olyan barátaim vannak akik irigyek a sikerekre, vagy hihetetlen nekik, hogy valaki vett magának valamit ami több, mint 100.000Ft :)

2022. márc. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
Itt a gyakorin konkrétan bármilyen témában kiírsz egy kérdést, jó eséllyel megjelenik 1-2 ember, aki nekiáll tobzódni, hogy kamu a kérdés. Az agyamra mennek nekem is.
2022. márc. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
69%

Ha megjelensz egy Gucci övben, azonnal rávágják hogy fake :D Meglátják a táskám, oh biztos fake.


Irigység.

2022. márc. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Csak szét kell nézni, hogy milyen körülmények közt és mennyi pénzből él az átlag. Ez megadja a választ.
2022. márc. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Értem, de miért nem tesznek ellene? Szakmunkásképzőből indultam, szarul kerestem, érettségiztem, kicsit jobban kerestem, nem voltam elégedett, egyetemre mentem. Volt olyan, hogy hatvanezerből éltem havonta, meg az önkormányzat fizette a rezsimet, de elegem lett ebből, és tettem érte, hogy többet ilyen ne legyen.
2022. márc. 27. 22:40
 6/27 anonim ***** válasza:
70%

Ha csak 1-2 ilyen van, akkor nem hitetlenkedik senki.

Akkor hitetlenkednek, amikor 7 megszólalóból 5 a felső 1% anyagi viszonyairól számol be.

Teljesen jogosan!

2022. márc. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
47%

5: Nem érted? Nem lehet mindenki átlag feletti, mert akkor már nem az az átlag!

Jó vagy matekból?

2022. márc. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
24%
5: De ezzel is csak az átlagon vagy, nem a felső 1%.
2022. márc. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem neked hihetetlen, hogy az ország nagy része nem jól él. Különben értenéd onnan miért nem tűnik ez reálisnak.
2022. márc. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Kilences, nekem az a hihetetlen, hogy miért nem tesz ellene, ha nem jól él! Ja, egyszerűbb irigykedni arra, akinek van, mint tenni érte, hogy neki is legyen. Meg egyébként ez személyiségből is fakad. Én jól élek, de vannak sokkal gazdagabb emberek nálam, még olyan is, aki tisztességesen szerezte a vagyonát. Eszembe sem jut azon lamentálni, hogy miért van tízszer drágább autója és ingatlanja, meg ezerszer nagyobb bankszámlája, mint nekem.
2022. márc. 27. 22:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!