Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hitetlenkedik néhány...

Miért hitetlenkedik néhány ember az internetes közösségekben, ha valaki arról ír, hogy jól él?

Figyelt kérdés
Itt és máshol is olvasom, ha valaki arról ír, hogy vett valami drága dolgot, még csak nem is felvágás gyanánt, akkor rögtön megjelennek ott olyanok, akik azt írják, hogy "- Ki hiszi ezt el!", "- Persze, aztán meg a bilibe lógott a kezed!", "- Ja, biztos apukád/anyukád vette neked!", stb. Egy számítógépekről szóló beszélgetésben, minden hátsó szándék nélkül megemlítettem, hogy most vettem videokártyát és laptopot is, megnevezve a márkát és a modellt, erre jöttek többen, hogy mit kamuzok, ki hiszi el, hogy ilyenre van pénzem. Vannak olyan emberek, akik számára ennyire hihetetlen volna, hogy léteznek olyan felnőtt emberek, akik sikeresek, és nem jelent gondot nekik bármit megvenni, kifizetni?
2022. márc. 27. 22:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Én pont azt vettem észre hogy mindenki "kéri a receptet". Nálam legalábbis folyton bepróbálkoznak, egyrészt infót kérnek hogy mivel és hogyan értem el amit, másrészt próbálnak rávenni hogy engedjem be őket a kitaposott utamra, meg nyomjam be őket oda ahol én vagyok. Szóval az emberek próbálkoznak. Hülyeség azt gondolni hogy azért vannak rosszabb anyagi helyzetben lévő emberek, mert ők nem tesznek semmit. Mindig mindenki feljebb akar jutni, erről szól az élet.

De egyrészt nem szeretnék konkurenciát abban amit csinálok, nekem sem pottyant az ölembe, másrészt tudom hogy a nagy többség nem tudná azt csinálni amit én. Csak az eredményét látják és az tetszik nekik. De ha végig kéne csinálni amit én végigcsinálok nap mint nap, az már nem tetszene.

Ahogy pontosan tisztában vagyok azzal is hogy nekem meg az nem menne, amit más csinál. Mert nem az az utam, mert máshoz van affinitásom.

De annyira korlátolt soha nem voltam, hogy azt gondoljam, hogy bárki bármit elérhet ha akar és ha tesz érte. A világ nem így működik.

2022. márc. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
49%
21: Igen, én is ezt gondolom és ezt is látom másokon, pont ahogy megfogalmaztad, árnyalatra úgy.
2022. márc. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
75%

"Szerintem neked hihetetlen, hogy az ország nagy része nem jól él."


Attól még, hogy az ország nagy része nem jól él (bár ez ebben a formában sem igaz), léteznek olyan emberek, akik meg igen. Így viszont teljesen jó a kérdés, hogy miért annyira hihetetlen egyesek számára, hogy vannak, akiknek bejött az élet!? Mert vannak. Ráadásul annyira azért nem is kevesen. Statisztika kell róla?

2022. márc. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
90%

Én azt nem szoktam érteni, ha mindenki nettó 700-ért dolgozik, akkor csak miattam lett árstoppos a farhát? 😅


Nekem az hihetetlen, hogy a milliomosok a gyakorin felülreprezentáltak. Ez a kiszámolón pl. nem lepne meg.


Amúgy engem is érdekelni szokott, hogy ki hogy jutott el oda, ahol van. De az is, ha mondjuk elköltözött külföldre, miket intézett el, hogy sikerült. Tehát engem a "bűvészmutatvány" mikéntje érdekel, nem az eredménye. Ezeket mindig kihagyja mindenki, pedig szerintem tanulságos lehet.


Na meg az is érdekel, hogy egyes szakmák KONKRÉTAN mit takarnak. A sales manager-re kérdeztem rá egyszer: ügyfeleket hívogat, kaptam a választ. De ez miben más, mint a TopShop-os néni, aki folyamat hívogat, mert egyszer vettem ott egy párnát? Miért kap az egyik 900 ezret, a másik meg 200-at?

2022. márc. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
66%
25: Fú, túl értelmes, összefüggő dolgokat írsz, új regisztrált kommentelőnk szerint te leszel 2. irigy frusztrált lúzer HTB.:))
2022. márc. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
26%
Azért mert itt mindenkinek 22 cm a farka és nettó 2 millát keres havonta tisztán.
2022. márc. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
95%
HTB cica, te pont attól vagy egy lúzer, hogy X éves regisztrációd, és X szinted van a Gyakori Kérdések oldalon, és ez lesz a legnagyobb sikered az egész életedben, hogy itt okoskodhatsz. Elárulok valami, ez semmi. Nudli. Értéktelen. Sehol nem fogják jegyezni, sehová nem fogják felvésni. Van kérdésed?
2022. márc. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!