Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez azt jelenti hogy nem...

Ez azt jelenti hogy nem vagyok elég elhivatott?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta az az álmom, hogy művészettel foglalkozzak, amiért rengeteget tettem, gyakoroltam mégsem vettem fel az áhított egyetemre. Ez idő alatt mindent félretettem és éveken keresztül csak a felvételi alkalmasságikra koncentráltam, de nem jött össze. Ezt követően felvettek egy vidéki egyetemre, amit idén fejezek be. Ugyanakkor itt nem olyan erős a képzés, és a vágyott egyetem mesterképzésén nem tolonganak annyian, mert általában osztatlanra szoktak menni. Be is adtam a jelentkezést, vannak évek a hátam mögött, sokat fejlődtem.


Eközben van kilátásban egy hosszútávú munka, aminek semmi köze a művészethez. Magának a munkának nagyon megörültem, mert már az idejére sem emlékszem mikor volt pénzem arra amit szeretnék, semmivel nem lettem előrébb végzősként, és rengeteg áldozatot hoztam az egyetem kedvéért pl. Kolis élet, hitel, a biztos munkák helyett diákmunkákra futkosni, mert semmi nem volt kompatibilis az órarendemmel.

Normális hogy ez a kis lehetőség eltérít a céljaimtól? Magamon is meglepődtem, hiszen nem minden a pénz, ugyanakkor a sikeres felvételitől számítva, újabb és újabb bizonytalanság várna rám, és folytatódna az egzisztenciális problémám.



2022. ápr. 2. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
A célok változnak. A mesterszakban az a jó, hogy később is elvégezheted, egy pár évet dolgozol és utána, pl.
2022. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Én 3 évet hagytam ki Bsc és Msc között, közben dolgoztam. Olyan helyre jutottam be más területre, ahol a szakommal kapcsolatban is volt munka. Így 2 év ittlét után szóltam egyszer, hogy elmennék ide meg oda továbbtanulni, jöhetek e ide gyakornoknak, van e lehetőség itt maradni egyetem után. És siker koronázott szerencsére. Felvettek gyakszira és és utána itt is maradhattam a cégnél.
2022. ápr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogadd el azt a melót, szedd meg magad pénzzel, utána, ha már sok lesz, ha már besokalltál a melótól, vagy csak, hogy már simán elég lesz; akkor majd váltasz arra, amit szeretnél. Ha ezt most neked ajánlották, akkor hívnak oda, várnak oda, szóval én szerintem elfogadnám, de ha már befejezted a sulinak az alapképzését, szerintem akkor. - én nem értek hozzá, de szerintem szóval én elfogadnám azt az állást, lehet, hogy mesterképzést később csinálnám meg, vagy levelezőn, ha a munka párhuzamosan megengedi.
2022. ápr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

A művész élet mindig rizikós... Ezzel tisztában kellett volna lenned. Nekem az egész családom művészekből áll, nyomós okom volt olyan irányba tanulni, ahol kvázi egyértelmű, hogy mit kell tudnod és azért mit kapsz cserébe (mérnök vagyok). A művészeknél van egy hatalmas szerencsefaktor úgy általánosságban és kifejezetten sok munka kiépíteni a megfelelő referenciákat, kapcsolatokat, rengeteget kell ingyen dolgozni és rengetegszer kell utána menni a munkának, gyakran pofátlanul nyomulva. Na ez az, amit én nem akartam soha csinálni, pedig bennem is bennem van az, ami a tesóimban és a szüleimben, nekem is mondták, hogy ha ilyen vagyok gyakorlás nélkül, úgy, hogy szarok az egészre, milyen lehetnék, ha rendszeresen gyakorolnék és képezném magam ebbe az irányba... De ez nem elég. Ez a jéghegy csúcsa, sőt, sok nem túl ügyes művész boldogul annak köszönhetően, hogy baromira talpraesett.



Nem az elhivatottságoddal van baj szerintem, hanem sok ember optimista maszlaga ellenére nem való mindenkinek minden. Nem kell erőltetni azt, ami nem akar menni. Nekem sem, neked sem.

2022. ápr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
szerintem nem jelenti feltétlenül, hogy nem vagy elég elhivatott; amúgy pl ne tudom, mi az a konkrét művészeti ág, meg hogy akár másodállásban lehetne -e csinálni
2022. ápr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*nem tudom
2022. ápr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!