Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell higgadtan kezelni...

Hogyan kell higgadtan kezelni a dolgokat és nem magamra venni?

Figyelt kérdés

Olyan helyen dolgozom ahol viszonylag sok olyan típusú ember fordul meg aki agresszívabb mint egy normál ember. Van hogy hőzöngve jönnek vissza hogy ez meg az van, és kárpótlásként (ami nem járna nekik) ezt meg azt követelnek.

Hogyan kell az ilyen helyzeteket higgadtan kezelni, illetve hogy ne vegyem túlságosan magamra?


2022. ápr. 2. 19:54
 1/4 StevenUp ***** válasza:
100%

Te alkalmazott vagy. Lényegében te az adó és vevő közti kapocs. A dühöngés nem neked szól, csak te neked kell hallgatnod. Igazából nem veled van problémájuk hanem ők voltak a suták és rajtad vezetik le.

Hogy tudod jobban tűrni? Például úgy hogy lesz*rod.

2022. ápr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Igaz, bár nekem pont a lélekben való lesz#rás megy nehezen :D
2022. ápr. 2. 20:16
 3/4 StevenUp ***** válasza:

ma 20:16


Vedd úgy hogy csak háttérzaj életed filmjében. Én is dolgoztam hasonló helyen, és én ezt úgy oldottam meg hogy lementem dedós szintre és úgy magyaráztam el az igazamat, hogy a végére ők érezték azt hogy kár volt hepajkodni

2022. ápr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Shaddark ***** válasza:

Hát, nekem az a trükköm

hogy "felülről" próbálom nézni a dolgokat. Azaz nem bentről ahol megérint, hat rám egy dolog, hanem kintről. Távolról.

Ha egy kollégám pl. kioktató stílusban tolja, akkor végig gondolom, milyen napi szintű frusztráció érhette gyermek korában amitől erre igénye lett. vagy milyen lehet a családi háttere, ami miatt ezzel próbál kompenzálni. Ha végig gondolom, kinek mi oka lehet úgy viselkedni ahogyan teszi azt, akkor inkább sajnálom őket és nem veszem magamra. Mert megértem, hogy ez az ő problémájuk és róluk szól, nem rólam. És a stílusuk őket minősíti, nem engem.


Ha ez egy munkahely, akkor könnyebb dolgod is van, hiszen nem neked hanem a munkáltatódnak szól ez az egész. Te képviseled ugyan, de attól még nem kellene magadra venned.

+ Ha sajnálkozva nézed őket amikor dühöngenek - elég gyorsan le fognak nyugodni, tapasztalat :)

2022. ápr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!