Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezeljem azt, hogy...

Hogyan kezeljem azt, hogy rengeteg konfliktus van a környezetemben emberek közt, és teljesen egymásnak ellentmondó dolgokat vázolnak fel egymásról?

Figyelt kérdés

Mostanság egyre inkább visszatérő motívum az életemben, hogy két, egymással súlyos konfliktusban lévő ember nekem kezdenek el mesélni, panaszkodni a másikról. Mikor meghallgatom az egyiket úgy érzem, az teljesen megállja a helyét, neki van igaza. Aztán valahogy mindig úgy alakul, hogy meghallgathatom a másikat is, és róla is ugyanezt gondolom.


Nagyon durva hogy ugyanazt a dolgot két ember teljesen máshogy él még, amit az egyik elfelejt vagy elbagatellizál, a másik felnagyítja és tragédiának állítja be. És az emlékezetük is teljesen torzul, egy teljesen objektívan leírható dolgot (pl. ki mit mondott, milyen sorrendben követték egymást az események) mindegyikük a saját igazához ferdít. De a saját kontextusában minden ember véleménye logikusnak és jogosnak tűnik.


A problémám az, hogy nem tudom, hogy kiről mit gondoljak. Mert aki éppen velem beszél, mindig annak adok igazat. Végső soron pedig egymásnak ellentmondó információkat gyűjtök be.


2022. ápr. 3. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Hallgasd meg oket, de inkabb ne avatkozz bele.
2022. ápr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én így szoktam:

Megnézem, hogy az illetőnek tényleg van valami baja amit kezelni kell, vagy csak csepüli, kritizálja a másikat.

Ha tényleg van valami ésszerű problémája, akkor mondom hogy megértem és megkérdezem, hogy mi erre a megoldása és segítek, ha tudok.

Ha csak kritizál másokat, akkor arra az alábbiak valamelyikét szoktam:

- megmondom hogy erre nem vagyok kíváncsi és megkérdezem nincs-e valami jó híre.

Vagy

- megkérdezem, hogy ő mit követett el ez ellen a személy ellen akit kritizál. Ha azt mondja hogy ő ugyan semmit, akkor megkérdezem, hogy ő csinált-e valami hasonló dolgot, mint amiért kritizálja a másikat.

Ezek elég hatékonyan szokták kezelni az ilyet.

És ahogy mondtad, a vádaskodások gyakran ferdítések, vagy hazugságok. Neked nincs ezekre szükséged.

2022. ápr. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Édesanyámnak pont volt ilyen, amikor én kicsi voltam. Két anyuka összeveszett, egyszer az egyik szapulta a másikat anyukámnak, utána a másik. Én mindig ott voltam a közelben, szóval ezt én is hallottam, de mivel nem nekem mondták, ezért nem csatlakoztam a beszélgetéshez.


Anyukám jól kezelte, sosem szólt ehhez semmit, végighallgatta őket csendben, bólogatott, talán 1-2 szót fűzött hozzá, aztán a saját dolgával foglalkozott, miután elbúcsúztak, sosem mesélte ezt apukámnak, hogy miket hallgatott végig, egyszerűen csak úgy állt hozzá, hogy ő egy lelki szemetesládaként szolgál most, de nem akar pártokra állni, nem is ez volt a feladata, ráadásul mindkét nő kedves volt neki.


A két anyuka valamivel rá kibékült.

Utána nem volt a kellemetlen szituáció, hogy anyukám bármelyiket szapulta volna.

2022. ápr. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A feleket szembesíteni lehetne.
2022. ápr. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!