Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem mutatom ki, de pocsékul...

Nem mutatom ki, de pocsékul vagyok. Mit tehetnék, hogy megnyugodtak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok pánikolós típus, de most nagyon bennem van a félelem. Itt élek Ukrajna nyugati szélén, a magyar határhoz közel, és nagyon bennem van a pánik az esetleges háború miatt. Hogy össze kell pakolni, el kell menekülni, összeomlik a gazdaság, oda lesz a munkám, az otthonom. Mi lesz az állataimmal, ha el kell menekülni? A Magyarországon élő családom is mondja, hogy legyenek elkészítve a fontos dolgok, ha esetlegesen menni kellene, ettől még sz.rabbul érzem magam. Nem akarok menni. Ez a belső feszültség és bizonytalanság teljesen felőröl. Csak szeretném homokba dugni a fejem, és hinni, tudni, hogy helyreáll a rend, és a normális nyugodt élet, hogy nem lesz semmi konfliktus. Ha próbálom elterelni a figyelmem, és nem foglalkozom vele, utána bűntudatom van, hogy ha mégis gond lesz, akkor megszívom, mert nem készültem fel, pedig foglalkozni kellett volna a témával. Nem tudom, mit tehetnék :(

2022. febr. 23. 14:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

"A Magyarországon élő családom is mondja, hogy legyenek elkészítve a fontos dolgok, ha esetlegesen menni kellene"

Ezek szerint legalább van hova jönnöd... Az is valami... Reméljük, nem lesz muszáj.

2022. febr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Őszintén szólva nem hiába aggódsz ezek a dolgok miatt, mi itt Magyarországon családon belül már azon gondolkodunk hogy az összesen elmegyünk Hollandiába így is kint van a család fele már.


Azt nem lehet gondolom csinálni hogy fogod magad aztán eljössz csak úgy már most, aztán vissza mész később az állatok miatt stb, szóval mást nem tudsz csinálni mint kivárni a végét. Gondolom nő vagy szóval nem vagy hadköteles...ha meg mégis akkor esetleg még gondolkodni sem tudsz mi legyen ha úgy adódik. Nem nagyon tudsz mit csinálni jelenleg :/


Max eladod mindened és ott hagysz csapot papot, de elég nagy kockázat lenne.

2022. febr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
“Nem lesz semmi konfliktus” -> Hát már van.
2022. febr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

Bar en M.o-n elek, bennem is atfutott ez a gondolat, hogy mivan ha Ukrajna nem lesz eleg nekik?


Sajnos meg kell baratkozni es esetlegesen fel kell keszulni arra lelkileg is, hogy a haboru kiterjedhet minimum Kelet-Europara.


Szerintem senki nem tud erre biztatoan valaszolni.


Ezek a gyakorisok akik legyintgetnek erre meg szorakoznak a teman ok is be vannak szarva, csak annyira felnek tole hogy inkabb elviccelik, ugy konnyebb nekik.


Senki nem tud biztatot mondani. Szerintem te is tudod hogyan kell hozzaallni.


Ez a helyzet, ebren kell lenni.

2022. febr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyiban tudlak megnyugtatni, hogy egyenlőre tőled elég távol van ez a konfliktus.

[link]

Reméljük ott is marad, meg amúgy is hamar megoldódik.

Gyanús, ha egészen Kárpátaljáig eljön a gond, akkor már Magyarországon sem leszel/leszünk biztonságban. :(


A másik ami miatt esetleg rosszul érezheted magad, hogy nem tudom, hogy kettős állampolgár vagy-e. Vagy férfi vagy-e vagy nő. De sorköteles korban vagy? Behívhatnak a katonaságba, ha a gond eszkalálódik?

2022. febr. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Kettős vagyok, igen, és nő, így a sorkötelesség nem érint, de anélkül is bőven van gond ezzel az egésszel. Sokáig úgy gondoltam, hogy a mai fejlett társadalomban már nem fognak olyan háborúk előfordulni, mint korábban, mert mégiscsak értelmesebbek, fejlettebbek az emberek, de ez a gondolatom most nagyon megingott. Mi van, ha vége a jó világnak, és globális szintűre terjed ki?
2022. febr. 23. 22:18
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon kéne ennek világszintűvé válnia, elvileg pont ennek megakadályozására hozták létre a NATO-t.
2022. febr. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Hajaj, ma reggelre eléggé eldurvult a helyzet...

Lehet mégis jönnöd kéne MO-ra.

2022. febr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi újsàg kérdező? Át lehet még jönni a határokon?
2022. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Át lehet, de nem mentem (még?)
2022. febr. 24. 13:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!