Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet dicsekedés...

Hogyan lehet dicsekedés nélkül elérni hogy ne nézzenek le?

Figyelt kérdés

2 diplomám van, de ezt soha senkinek nem mondom! Nem esik nehezemre a fizikai munka, mert szegény körülmények között nöttem fel. Bár már jól keresek, a pénzemet nem márkás holmikra költöm. Pl megengedhetek egy új autót és a Suzukit választottam mérlegelés után, a hitelre vett BMW helyett amit pl a kollégáim, szomszédaim csinálnak. Ezért lenéznek engem, föleg akik nem ismernek. Tegnap hangzott el egy szomszédomtól, hogy idézem “milyen becsülendö, hogy melósként eljutottál ide és gratulálunk”. Nem mondtam erre se semmit, ráhagytam. Bár tudom hogy magasabb pozicióban dolgozom mint ez az ember, de nem megyek le erre a szintre vitatkozni. Abból gondolja ezt, hogy a szomszédságból egyedüliként magamnak intézem a fizikai munkákat, nem bízok meg kertészt, festöt, stb. Ök ezt csinálják, a füvet is derogál lenyírni nekik vagy kifesteni a lakást. Ahogy egy másik szomszéd mondta “nem azért jártam egyetemre, hogy nyírjam a füvet mint a közmunkások”.

Hogyan lehetne elérni dicsekvés nélkül, hogy tudják ki-merre-mennyi?


2022. ápr. 7. 07:33
 1/10 Noren1989 ***** válasza:
76%
Én egy pillanatot nem àldoznék ràjuk.
2022. ápr. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Ez nem rólad szól, hanem róluk. Nem téged jellemez, hanem őket. Le kell sz@rni. Az ilyen emberek még meg is utálnak, ha megtudják, hogy valamiben jobb vagy náluk. Hagyd a fenébe.
2022. ápr. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Igaza van az 1-esnek. Nem kell velük foglalkozni. Azért vagy ilyen, mert egyszerűbb körülmények közt nőttél fel és értékeled a munkát és a pénzt. Nemadsz ki feleslegesen arra, amit magad is meg tudsz csinálni. Ez pont, hogy értékes tulajdonság, nem lenézni való.
2022. ápr. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ja te festés a házat... Boldog kokanyolast.
2022. ápr. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Én a helyedben nem titkolnám azt, hogy egyetemet végeztem, ez nem dicsekvés, csak tényközlés, illetve mások miatt nem mondanék le semmiröl, ami nekem megérné anyagilag is - ruha, egyebek.

Ha valakinek ez probléma, az az ö ügye, nem neked kell megjátszani a tanulatlan embert.


4-es: nem mindenki ügyetlen, még akkor sem, ha netán diplomás, és képes megcsinálni ezt-azt a lakásban/házban, pl kifesteni a falakat.

2022. ápr. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Én nem foglalkoznek vele
2022. ápr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha megtudnák, hogy magasabb a végzettséged, mint az övék, könnyen lehet, hogy megpróbálnának lehúzni valami pletykával. Akkor nem néznének le, hanem irigységből tennék ezt. Hát, nem valami jó az ilyen szomszédság, de nem ritkaság...

Szerintem ezt részben dicséretként is fel lehet fogni: “milyen becsülendö, hogy melósként eljutottál ide és gratulálunk” - olyan színvonalon végzed a fizikai munkát, hogy azt feltételezik ebből, hogy szakmabeli vagy :)

2022. ápr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Engem szerénységre neveltek, plusz a rossz családi, gyerekkori körülmények miatt ilyen “azért is bocsánatot kér hogy levegöt vesz” típus vagyok aki nem áll le vitatkozni.

Nem miattuk nem adok ki drága holmikra, nincs rá igényem, márkák nélkül is tudok igényesen öltözni! Amikor tudom, hogy az x fast fashion márka ruháit is évekig el lehet hordani, akkor nem fogok 20 ezret kiadni egy pólóra pl, mert pénzkidobásnak tartom.

Nem vagyok ügyetlen, szeretek tanulni. Pl festö havernek többször is elmentem segíteni, így elleshettem ezt-azt. Nem lett mestermunka amit csináltam, de avatatlan szem nem tudná megmondani, hogy nem profi csinálta.

2022. ápr. 7. 09:22
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Sokkal nyugodtabb életet adhat ha "lenéznek", mint az, ha irigykednének rád. Így csak elkönyvelnek téged "alsóbbrendűnek" (tévesen), és nem foglalkoznak veled, ha az érdemeid kitudódnának, akkor viszont lépten–nyomon keresztbetennének neked, többnyire a hátad mögött. Az irigység hatalmas motivációt tud adni ilyen kétes jellemű proli állatoknak. Élvezd ki a nyugalmat, és haladj a felfelé ívelő utadon tovább :)


Én tudatosan törekszem arra, hogy enyhén nézzenek le a munkatársaim, mert én is nyugalomra vágyom, nem az állandó szemtől szemben való jópofizásra és hátam mögötti szarkavarásra, ami az utóbbi időben sok helyen végigkísért.

2022. ápr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök jó, hogy így magadnak megcsinálod a dolgokat. Azzal ne foglalkozz, hogy mások mit gondolnak rólad, lenéznek-e emiatt. Igazából ha helyes önértékelésed van, akkor ebből nem csinálsz problémát, esetleg magadban még mulathatsz is rajta.

Nekem a férjem orvos, és egy csomó mindent megcsinál otthon, amihez más szakembert hívna (biciklit, csapot, konnektort szerel, füvet nyír, bútort összerak stb.), ő kifejezetten szereti a kézügyességet igénylő dolgokat. Őt pl abszolút nem érdekli, hogy mást derogál-e az ilyen munka, ő szívesen csinálja, meg nem szeret pénzt kiadni azért, amit ő is meg tud csinálni.

2022. ápr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!