Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem hisznek nekem,...

Miért nem hisznek nekem, miért nem fogják fel a dolog súlyosságát?

Figyelt kérdés
Érzelmileg súlyosan bántalmazott, dehumanizált engem egy segítő szakmában dolgozó szakember. Nem szeretném részletezni, de az az ember egy pszichopata kaméleon, csak a szakma ugye összezár, emiatt nem nagyon lehet fellépni ellene. A barátaim akik tudnak az esetről, hogy mi történt, vagy nem hisznek nekem, vagy azt súlykolják belém, hogy áldozat vagyok! Holott felléptem az illetővel szemben, és tudom hogy másokat is bántalmazott, ki és felhasznált gátlástalan módon, tehát az igazságért "harcolok", (másokéért is, akiket szintén bántott) de ebben csupán egy barátom támohat, és Édesanyám. Ők ketten átlátják a helyzet súlyosságát, és ők tudják miért "harcolok". Mások miért nézik el azt, ha valakit bántanak, sőt miért még azt akarják elnyomni, aki kiáll az igazáért? Nem gondolják azt, hogy ezzel támogatják a gonoszságot, a bántalmazást? Az emberek többsége miért nem hisz a bántalmazottaknak, és miért állnak inkább egy pszichopata mellé?
2022. ápr. 10. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a barátod tényleg támogatna szájba verné az illetőt, én legalábbis ezt tenném, leszarnám hogy ő a kis király.
2022. ápr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, nem volt elég amin keresztül mentem, még most sem vagyok jól idegileg-érzelmileg, erre szembesülök az emberek közönyével, érdektelenségével is. Felfogják hogy ezzel lényegében mit támogatnak?
2022. ápr. 10. 12:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a pszichopaták megnyerőek, karizmatikusak, szeretnek másokat hibáztatni. Az átlagember nyilván nem látja át azt, amit egy traumákkal foglalkozó szakember, hogy a pszichopaták egyik leghatásosabb eszköze, ha elérik azt, hogy az áldozat tűnik őrültnek.
2022. ápr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon erősen dominál az áldozathibáztatás.
2022. ápr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Velem pont egy ilyen pszichopata szakember bánt el, de szadista módon, szándékosan, nulla empátiával. Eberileg összeroppantam de küzdök az igzságért.
2022. ápr. 10. 12:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Pszichiáter, pszichológus?
2022. ápr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan hogy bánt el veled, és milyen eszközökkel küzdesz? Feljelentés megvolt? Bejelentést tettél a kamaránál?
2022. ápr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne a sztori. Privátban megírod mi történt és kiről van szó? Ne félj, én biztos nem fogom azt mondani, hogy hazudsz.
2022. ápr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem állnak ki melletted:

-félnek belemenni a konfliktusba

-úgy gondolják nem az ő dolguk

-nem bíznak benned,sajnos vannak olyanok,akik visszaélnek mások jóhiszemüségével


A pszichopaták pedig valóban

ügyes színészek,nem könnyű rájuk bizonyítani a bántalmazást.Az áldozathibáztatás lényege:ha azt mondom,hogy az áldozat a hibás,mert a viselkedésével kihívta maga ellen a sorsot,akkor nem kell szembenéznem a durva valósággal,hogy igen,a világban ilyen is megtörténhet.

Ne foglalkozz azokkal,akik nem hisznek neked,nincs értelme.Mindig lesz olyan,még ha kevés is,aki viszont melletted van,és ez a lényeg.

2022. ápr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!