Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az “elitista” és “privilegizál...

Az “elitista” és “privilegizált” szavakat hogyan kell helyesen használni?

Figyelt kérdés
Természetesen létezik ez a jelenség, de sokan a másik végletbe esnek, tehát irigyelnek valakit, és mivel nem tudnak rajta fogást találni, kijátszák a “privilegizált” kártyát — “burokban élsz, mert irodán vagy/jól nézel ki/gazdagok a szüleid/Budán élsz/nemdolgozolagyárbannapi12órátháromműszakban”
2022. ápr. 10. 12:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Elitizmus lényege hogy csak akkor léphetsz be egy helyre, vagy egy társaságba ha meglépsz egy bizonyos küszöböt, ez lehet márkás ruházat, bizonyos típusú egyetemi diploma esetleg doktori fokozat, megbecsült állás(pl orvos, jogász, bankár stb).

Gyakorlatilag az nem elég hogy valaki szimpatikus, de még a külsőségekre is adnia kell a másiknak.


Privilegizált az már egy általánosabb dolog, mert mindenkinek lehet ilyenje. Ha csak belegondolsz abba hogy Magyarországra születtünk az is egy privilégium Afrikához képest.

Ha teljes családban nőttél fel az is egyfajta privilégium, ha van pénzed és nem kell minden nap azon gondolkodnod hogy hogyan fogod kifizetni a számlákat az is az.


Elitizmus létezik, magas fizetésű környezetben dolgozok és sok munkatárs elvárja hogy olyan ruházatot viselj ami a környezethez megfelelő és sokszor tényleg van olyan hogy valaki csak emiatt kiesik a körből. Én sose szerettem ezt, ezért olyan dolgokat hordok ami minőségi, de egy logót se látsz rajta.


A másik eset szerintem az ami gond, az igazság az hogy sosem lesznek egyenlőek a feltételek minden formában, nekem pl szerencsém van hogy a szakmám nagyon jól fizet és szeretem is csinálni, ellenben én meleg vagyok szval közel sem tehetem meg ugyanazokat a dolgokat mint egy hetero ember.

Nekem viszont ott van a családom mögöttem ami megint csak egy privilégium azokkal szemben akiknek egyedül kell helytállnia.

Privilégiummal dobálózás nagyon kétélű fegyver.

2022. ápr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!