Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha képtelen...

Mit csináljak, ha képtelen vagyok a rendszerezésre, rendrakásra?

Figyelt kérdés
Egy irodásról van szó, tehát nem kérdés, meg kell csinálni. A mostani állapot idegenek számára káosznak tűnhet, de én mindenről tudom, hogy hol van. Egyszerűen képtelen vagyok fejben eltervezni, hogy mit hova rakjak, hogy logikus és átlátható legyen. Én otthon is ilyen vagyok. Alig van nyitott polcom, hogy rendezettnek tűnjön a lakás, de csak én tudom, mi hol van. Másképp működik az agyam :-) Lehet ezen segíteni valahogy? Most rendszereznem KELL. Tippeket, jótanácsokat szívesen fogadok.

2022. ápr. 11. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, valószínűleg te így működsz. Volt ilyen ismerősöm, ha rendet rakott akár otthon, akár a munkahelyen, semmit nem talált addig, míg újra káosz - mármint másnak káosz - nem lett körülötte. Otthon ez még elmegy, a munkahelyen viszont gond lehet, ha nem vagy ott és más pedig nem tud eligazodni a te rendszered szerint.

Az ilyen emberek ritkán változnak, nem sok esélyt adok neked sem. És ez most egyáltalán nem negatív kritika.

Mind a párkapcsolatban, mind a munkában olyat kell keresni, aki és ahol hasonló a mentalitás.

2022. ápr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Shaddark ***** válasza:

Címkézz.

Mindegy mit hová raksz, ha felcímkézed más is el tud tájékozódni ott.

És találj ki valami rendezési metódust amit szigorúan követsz.

Azt érdemes amivel dolgozol.

Pl. Ügyfelenként, cégenként, évek szerint, ügy típusa szerint ...

2022. ápr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismered a számítógép Intézőjét? Kövesd annak a struktúráját a gyaksziban.
2022. ápr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
A rend az idiótáknak kell. Egy zseni a káoszban is kiismeri magát.
2022. jún. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Eggyel nagyobb zseni lennél, belátnád, hogy a hatékonyságot nem áldozzuk be egy bizonyos szint fölött.
2022. jún. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5-ös, ezt nem értem teljesen, mire gondoltál pontosan?


A 4-essel egyetértek, nem én pontoztam le

2022. júl. 7. 16:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Példa: kajálnál. Rend van: fagyóból mikróba kaja, eszel. Rumli van: főzni kéne valamit, ha lenne miben.
2022. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ja, értem, köszi 😀

Annyit hozzafűznék, hogy azért rendetlennek nem tartom magam, ( mindig el van pakolva a konyhámban, csak lehet más rendszer szerint, mint a megszokott) Az irodában is ugyanígy. Pl nálam egyben van amiről tudom, hogy feladat lesz vele 1 héten belül, másnál ezek pl külön el vannak pakolva a szortírozott helyére. Ebben működök másképp pl. Nekem ez logikus, de másnak káosz.

2022. júl. 9. 09:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, okés, ezt meg lehet én nem kaptam el mostanáig! Szerintem se kell szigorú A-Z rend, tényleg ilyen jó kis brain dump, ami azért egyik szélsőségbe ragadva se lesz túl élhető.
2022. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!