Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy autoritatív, nárcisztikus,...

Egy autoritatív, nárcisztikus, kritikát elviselni nem tudó ember vélhetőleg hogyan reagálja le azt, ha én kritikával illetem, és nárcisztikusnak nevezem?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 11. 16:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
95%
És ha ráteszed ezt a címkét- amit lehet, hogy nem is ért -, szerinted változni fog valami? Mert ettől nem hinném, hogy behúzná a fülét-farkát.
2022. ápr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, semmi nem fog változni. Ő sem fog megváltozni, sőt, mi több, nem is akarom megváltoztatni őt, nincs is jogom hozzá. De amikor a másik fél túl gyakran veti el a súlykot, folyamatosan felhatalmazottnak érzi magát arra, (és ezt meg is teszi), hogy sértegessen, lelkileg bántalmazzon, sőt, mi több, lelki zsarolással, ráhatással manipuláljon másokat, éreztetni kell vele, hogy van egy tűréshatár, és nem feltétlenül kell elviselni azt, ahogyan másokat kezel- időnként vissza KELL tudni adni a labdát, mert ha az ember csak nyel, és kerüli a konfliktust, idővel csak saját magát betegíti meg.
2022. ápr. 12. 09:32
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
#12, sajnos ez így igaz. Erre javasolják a terapeuták, hogy el kell velük vágni minden szálat. Ha pedig mégis muszáj valamiért - mert pl. a gyermeked apja -, akkor a "szürke kő" technikát kell alkalmazni. Keress rá a neten.
2022. ápr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jótanácsokat. Elgondolkodtam rajtuk. Néha még ugyan játszadozom a gondolattal, hogy személyesen is felkeressem az illetőt, hogy közöljem vele: kész vagyok bocsánatot kérni tőle mindazért, amit elkövettem ellene, és amivel megbántottam őt, ugyanakkor - mivel nem tartom őt jó embernek (sőt, kifejezetten egy nagy hangú, akaratos, erőszakos, másokkal folyamatosan játszmázó, érdekektől fűtött manipulátornak tartom, azért is teszek nála személyes látogatást, hogy amellett, hogy bocsánatot kérek tőle egyúttal azt is közöljem vele, hogy innentől kezdve le is kívánom zárni a vele való kapcsolatomat minden létező szinten. Ennek persze nem tudom, hogy (különösen egy ilyen embernél) mennyi értelme van. Sokszor az a baj, hogy az illető, és a múltbéli tettei naponta zakatolnak a fejemben, mint egy rossz démon, akiről pedig tudom, hogy a hátam mögött csak rosszat kíván nekem.
2022. ápr. 26. 13:19
 15/15 anonim ***** válasza:
70%
Túlságosan tapadsz erre az emberre, nem bírod elengedni, függésben vagy tőle. Látod, most meg el akarsz menni hozzá látogatóba. Nem vagy képes leakadni róla, ez is elég furcsa.
2022. ápr. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!