Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fontos, hogy az ember adjon...

Fontos, hogy az ember adjon vissza valami értéket a világnak és hasznos polgár legyen, vagy nem? 🤔

Figyelt kérdés

Mondjuk életmentő gyógyszert feltalálni, amivel betegeket mentenek fel. Vagy valaki koncerteket ad, amire százezrek mennek el. Esetleg híres színész, amivel a kultúra fejlődését segíti elő, vagy orvos, aki életmentő műtéteket hajt végre.


Az az ember, aki semmi értéket nem teremt a világnak, semmit sem ad vissza, az minek létezik és nincs jogosultsága az élethez, vagy neki is van joga az élethez?



2022. ápr. 11. 18:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

Senki nem kérte, hogy megszülessen. Ezáltal nem kötelessége senkinek sem bármit visszaadni, maradandót alkotni.

Nekem pl ez nem fontos. Számomra az a lényeg, hogy az életet amit nem kértem de megkaptam, maximàlisan és boldogan kiélvezem úgy, ahogy nekem jó.

2022. ápr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
79%
Érdekes a szavazás eredménye, ha az utca emberét kérdeznénk, akkor mind ugatna, hogy: "Én, egyedül én építettem fel a fél-, ha nem is az egész országot. Te mit tettél le az asztalra?".
2022. ápr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%
Bőven elég, ha valaki nem árt és nem csinál másnak fölösleges feladatot
2022. ápr. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
58%
Az ember a létezésével már add a világnak
2022. ápr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
61%

Ki a keveset nem becsüli, a nagyot nem érdemli.

Ki sokba fog, keveset végez.

2022. ápr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
8. Gondold úgy, hogy nem minden értéktelen, ami nem tartozik a 7. válaszoló kategóriájába. Egy hajléktalan, aki nem hat pozitívan a társadalomra abból a szempontból nem értéktelen, ha nem is csinál semmi rosszat. Egyáltalán hogyan lehet egy hajléktalanra azt mondani, hogy értéktelen? Vagy bárkire? Minden ember értékes valamilyen szempontból, és hasznos tagja a társadalomnak. Az a hajléktalan, aki az utolsó falat kenyerét is megossza egy másik hajléktalannal, értékes, pélás viselkedést mutat. Aki folyamatosan részegen ordibál az utcán, annak a viselkedése káros. Aki pedig csak csendesen ül a padon és nem foglalkozik senkivel, nem szól senkihez, az semleges. Mert nem csak pozitív és negatív értékek vannak, hanem vannak olyanok is, amik egyenlőek a semmivel.
2022. ápr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!