Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A legtöbb ember miért akarja...

A legtöbb ember miért akarja görcsösen mutatni kifelé a világnak hogy sikeres, miért nem őszinték az emberek és ismerik be ha pl. lúzerek a kapitalizmusban?

Figyelt kérdés

Én még nem hallottam olyat senkitől hogy beismerte volna hogy igen, lúzer vagyok, keveset keresek, ennyi.


Vesztes vagyok, elvesztettem a kapitalizmus nevű társasjátékot.


Eközben az emberek saját magukat is becsapják.


A külvilágot meg főleg. Fapados nyaralás Máltára, aztán telepakolni a fotókkal a közösségi oldalakat = elit vagyok.


2019. szept. 19. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Kezdhwted magaddal a beismerest
2019. szept. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Vesztes vagyok, elvesztettem a kapitalizmus nevű társasjátékot."


A kapitalizmus nem egy társasjáték.


"Én még nem hallottam olyat senkitől hogy beismerte volna hogy igen, lúzer vagyok, keveset keresek, enny"


Ha annak érzed magad, arról nem más tehet. Miért érezze mindenki rosszul magát?


"Fapados nyaralás Máltára, aztán telepakolni a fotókkal a közösségi oldalakat = elit vagyok."


Ez nem elitség kérdése. Egyszerűen a mai ember megteheti amit korábban csak egy nagyon szűk réteg, gyakorlatilag eljuthat a világ bármelyik pontjára. Ha te nem élsz ezzel a lehetőséggel az a te bajod.


Én szerencsére azt látom, hogy kezd kikopni az "érezd már rosszul magad" magyar mentalitás és merik élvezni az életet az emberek, még akkor is ha nem ők váltják meg a világot.

2019. szept. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Én havonta utazom fapadossal valahova, és nem érzem ettől vesztesnek magam, mondjuk a facebookot sem plakátolom ki vele.


Minden rendszerben, a kommunizmusban is vannak vesztesek, és nyertesek. A kapitalizmusban legalább azok veszítenek, akik életképtelenek, amíg a kommunizmusban azok veszítettek, akik többre akartak jutni, mint mások.

2019. szept. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Miért? Ki a vesztes? A boldogság belülről fakad, és nem a külsőségeken múlik.

Szerintem sokkal nagyobb vesztes az a vezérigazgató, aki milliókat keres, de közben meg elhagyta a felesége, és a gyerekei már meg sem ismerik.

2019. szept. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!