Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak körülöttem ennyire...

Csak körülöttem ennyire töketlenek a fiatal/középkorú férfiak?

Figyelt kérdés

Egy kis férfias hobbiszintű sportoláshoz, kondizáshoz, focihoz havert régóta nem lehetett találni ismeretségi körömben, ez már önmagában is szánalmasnak tartottam.

De most a háború kapcsán is meglep, mindenki mennyire gyáván, nyavalygósan, félősen áll hozzá. Ez kicsit kiüti a biztosítékot nálam.

Alaphelyzetben én is abszolút békés és kedves srác vagyok, és embert ölni ugyan én sem akarok, de ha lenne egy világháború, akkor egy keményebb oldalam is van, amit megvillantanék, és a haláltól nem félek, sem a sorozástól. Férfiként az a dolgom, hogy bátran viseljem a sorsomat, és ha kell meghaljak.

Emberileg sz@r érzés lesz, ez vitathatatlan, de férfiként jellempróbának tekintem, és kötelességnek, nem csak papírforma szerint, hanem a szintén besorozott ismerőseimmel, barátaimmal, sorstársaimmal szemben is, ami alól kibújni szimpla gyávaság.


Férfiak véleménye érdekelne leginkább, szerintetek igazam van, vagy nincs igazam?



2022. ápr. 15. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis futásra, focizásra mindig kapható vagyok, igaz utóbbiban nem vagyok túl jó. Viszont értelmetlenül meghalni nekem sincs kedvem. Főleg nem politikai okokból vagy azért mert valamelyik orszg vezetője komponzálni akar valamit. Sosem voltam sorkatona, mire oda jutottam volna, arra eltörölték. Így maximum golyófogónak vagy ágyútölteléknek lennék jó. Szerintem az én generációmnak és a nálam fiatalabbak többségének a haza szó már mást jelent. Az a haza, ahol az otthonod. Ez nem feltétlenül Magyarországot jelenti. Továbbá van két pici lányom, szeretném őket látni felnőni, szeretnék aggódni, hogy milyen lesz az első fiú akit haza hoznak, szeretném őket oltárhoz kísérni ha férjhez mennek, illetve szeretném látni az unokáimat is, ha lesznek. Ha én meghalok, ki gondoskodik a családomról? Továbbá ha meg kell halni, akkor nem egy névtelen sírban szeretnék nyugodni Isten tudja, hogy hol. Tudom, ez akkor már nem számít, de ez az én véleményem.
2022. ápr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kösz a véleményt #1

ami a sportot illeti, kár hogy nem vagy az ismeretségi körömben, nincs ekkora szerencsém 10 éve.

Ami a többit, érdekes, mert mindig azt gondolat, sok férfinak éppen a feleség/gyerek hiánya jelenti a motiváció hiányát - nincs személyes motiváció, hogy élete árán is védelmezze ha nem is a hazáját, de a szeretteit.

De eszerint a saját család pont az ellenkezőjére is motiválhat.

2022. ápr. 15. 19:42
 3/10 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Azt elfelejtettem leírni, hogy természetesen a családomért hajlandó lennék harcolni. De csak akkor, ha életveszélyben lennének, például túszul ejti őket az ellenség. De értelmetlenül tényleg nem. Ha lenne lehetőség együtt elmenekülni, akkor menekülnék.
2022. ápr. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Leírni egy dolog, hogy mennyire bátran mennél harcolni egy háborúba, de amikor ott vagy, hogy ölni kell, vagy átlőnek, vagy napokig éhezel, fáradtan, a végkimerülés szélén rajtatok ütnek stb. és az, hogy emberek megölése( akik hozád hasonlóan áldozatai pár pszichopata hatalmi játszmájának) milyen traumát okoz benned, az csak élesben derülne ki. Ha van lelked, meghalnál akkor is, ha fizikálisan túlélnéd, mert ha tényleg ölnöd kéne, valami krimóban végeznéd, mert ivás nélkül nem csilapulna a PTSD.
2022. ápr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4 mi az h pszihooata és ptsd
2022. ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 A pszichopata az a személy, akiből hiányzik az empátia. Nem képes együttérezni, nem törődik azzal ha pl emberek milliói halnak meg, ha ő ezáltal előrébb jut.

A PTSD Posztraumás stressz szindróma: Egy trauma okozta törés, ami emlékképekben felidéződik az érintett félben, újra átéli a traumát.

2022. ápr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
sport meg társai jó, nekem is van rendszeres sportom(kicsit vicces, mert airsoft a kedvencem) viszont besoroztatni soha. Rühellem az országot és egy kicsit se érdekel a sorsa, ha baj van vinném a családom el messze a francba és csináljanak amit akarnak a többivel de nem áldoznám fel magam egy ilyen pereputtya senki földjéért.
2022. ápr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Régen én is így gondolkodtam. Azóta már egyenruhás is voltam.

És rájöttem, hogy mekkora rohadt nagy hülyeség ez a háborúskodás, pláne, ha olyan országért kellene, mint ezek az országok napjainkban amik csak meglopnak, nem hogy adnának... Olyan dolgok mennek, hogy az eszméletlen, ma már sokkal jobban megértem inkább azokat akik menekülnek a francba.


Ezek már szerencsére nem olyan harcok, mint amikor faj alapján visznek meg ilyesmi. Ott még volt esetleg értelem és cél, hogy harcolj ellene.


De ez már teljesen másról szól. Köcsögösködnek egymással az idióták miközben a saját országukat facsarják ki aztán még te menj háborúba.

A saját vezetőid a képernyőn a pofádba hazudnak, te meg menj halj meg értük.


Akkor már én is inkább mennék, aztán öljék a kretének egymást, ezt már a történelemben túl sokszor láttuk, hogy eljátsszuk újra. A fejlődés pont ezt jelentené, hogy ne háborúskodjunk, az már megvolt, és mindig ugyanolyan eredményekkel.

2022. ápr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Aki a háborúhoz nem félősen áll hozzá, az nem érti, miről van szó. A sorozás alól nyilván nem próbálnék kibújni, de hősi haláltól igenis félnék. Itt nem arról van szó, hogy állunk egymással szemben, és aki jobban céloz a puskával, az boldogan hazatér...

Ez teljesen független a focizási kedvtől, mert az van.

2022. ápr. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Töketlenek? Miért? Mert nem akarnak meghalni valamiért feleslegesen? Vagy mert nem fociznak? Tényleg nem értem, a leírtakból hol derül az ki, hogy te tökösebb vagy!?

Oké, lehet hogy te az életedet adnád ilyen 🌳szságok miatt, de ha más nem, az nem azt jelenti hogy töketlen.🤷‍♂️

2022. ápr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!