Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselekednek így középko...

Miért viselekednek így középkorú emberek Facebookon?

Figyelt kérdés

Időnként furcsa emberek tesznek nevető fejeket a fotóimra, kommentjeimre Facebookon. A közös bennük, hogy:

1. nem ismerem őket (közös ismerősről sem tudok, és amíg én aktív voltam, ők nem voltak aktívak azokban a csoportokban).

2. Mind középkorúak

3. Mindenféle előzetes vagy utólagos kommunikáció nélkül, odaraknak egy nevető fejet. Akár arra is veszik a fáradságot, hogy az összes számukra látható fotómat és megosztásomat is megjelöljék nevető fejjel. :D


Én soha nem raktam vadidegenek személyes FB posztjaira nevető fejet.


Ti találkoztatok már ilyen fajta trollokkal Facbookon? Hogyan reagáljátok le?



2021. nov. 27. 21:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az nem lehet, hogy rendszeresen kommentelsz megosztó kommenteket politikáról, sportról stb. Nemed?
2021. nov. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A posztjaim, fotóim biztosan nem tartalmaznak semmi provokatívat.


Tény, hogy kommenteltem egy időben covid és egyéb közéleti témában. De átlagos userként, a saját véleményemet írtam le, és azt is igyekeztem körültekintően megfogalmazni. Valakinek ezért a privát oldalán trollkodni számomra fura, pláne hogy már nem az első ilyen. Amúgy középkorú nénik és bácsik, látszólag valódi - ámbár nem túl bizalomgerjesztő - profillal.

2021. nov. 27. 22:22
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Mért állítod a fényképeidet nyilvánosra?
2021. nov. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ettől jogos lenne trollkodni.
2021. nov. 27. 22:41
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
fix a covidos kommentek miatt van. van nehany unatkozó boomer, aki ha olyat komizol ami nem tetszik akkor kb az egesz elettorteneted vegig viccesezi fbn. en csak siman a komit szoktam, ha valami ilyen hugyagyu fideszes ir vmi hulyeseget:D
2021. nov. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Valószínű, hogy a kommentjeid nem tetszettek nekik.

Én még ilyennel sosem találkoztam, de én sose kommentelek cikkek alá.

2021. nov. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Gondolom én is, hogy valamelyik kommentem nem tetszett. Ez teljesen OK, ha szóvá teszi. Az, hogy az adott kommentre rányom egy nevető fejet, az már ízlés dolga, de azt mondom: legyen.

De itt a személyes oldalamról van szó, amit tulajdonképpen zaklatnak, és mindezt azért mert mertem véleményt nyilvánítani? Ráadáasul meglett, középkorú emberek, nem kis tinik.

Számomra ez mindenképp figyelemreméltó. Nem tudom, hogy csak nekem volt ehhez szerencsém, vagy ez már jelenség lett/lesz, de remélem, hogy nem.

2021. nov. 27. 23:00
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha jogos, ha nem jogos, neked kell a saját védelmedről gondoskodni, ez a te felelősséged. Ez pont olyan, mint hogy nem zárnád be a lakásodat, mikor elmész, mert bűncselekmény másnak oda belépnie.
2021. nov. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8. A Facebook közösségi média, ahol ha felüti a fejét az, hogy az ember nem _meri_ kitenni a saját oldalára néhány semmi különös fotót magáról, meg megosztani pár érdekesebb cikket semleges dolgokról, az a közösséget szegényíti el.

Nem mellesleg már ott, azzal is van baj, hoy az ember nem mer természetes dolgokat csinálni, és tartania kell a többi felhasználótól.

2021. nov. 27. 23:12
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem mondom, van önbizalmad, ha véleményed szerint a közösség szegényebb lesz a te fényképeid nélkül :)) Amúgy meg eldöntöd: vagy kiteszed, tudomásul véve, hogy arra idegenek reagálnak, vagy ha ez zavar, akkor nem teszed ki. Olyan, hogy te közszemlére teszed, de mások ne nyilvánítsanak róla véleményt, na ilyen nincs.
2021. nov. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!