Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képes lennél feladni az...

Képes lennél feladni az elveidet azért, hogy barátokat szerezz?

Figyelt kérdés

Hozok egy buta példát. Mondjuk te következetesen absztinens vagy, de mondjuk a haveri köröd meg hetente akár többször is piál és téged is rá akarnak venni.

Vagy mondjuk drogoznak és ezzel nem értesz egyet. Vagy mondjuk gyerekgyűlölők, míg neked gyerekeid vannak, szektás emberek, de te ateista vagy pl... Ilyenekre gondoltam...

Vagy te vegán vagy, de le akarják tukmálni a torkodon, hogy márpedig neked húst kell enned, mert az az egészséges. Otthonülő vagy és minden koncertre el akarnak rángatni.



2022. ápr. 17. 20:09
A kérdező szavazást indított:
Semennyit nem vagyok hajlandó engedni az elveimből.
Rugalmas vagyok és "hajlékony" ilyen szempontból, valamelyest tudok engedni az elveimből.
Akár teljesen mértékben is feladom az elveimet, ha új barátokra teszek szert ezzel és befogadnak engem.
23 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Normális emberek elfogadják mások különböző véleményeit, de ha nem így van, akkor fel se merül a barátság lehetősége. Pár példa baráti körömről és rólam:

- Ateista vagyok, de vannak keresztény, buddhista, muszlim és pogány barátaim.

- Nem cigizek, de vannak cigiző barátaim.

- Van egy kisgyerekem, de vannak gyerekről hallani se akaró barátaim.

27/N

2022. ápr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Soha!
2022. ápr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Hát a legtöbb barátom úgy ismertem hogy piáltunk vagy drogoztunk együtt, őszintén szólva még a pia elmegy szerintem, de én pl drogg függő is lettem ez miatt...ami viszont egyáltalán nem éri meg, de olyan téren megérte hogy sok ismerősöm/haverom/barátom lett...igaz a legtöbb ha baj van nem lehet számítani rá. Meg általában valami drogos k..vával jöttem össze, szóval nem sokat veszítesz ha ezeket az embereket kerülöd.
2022. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Akik előtt meg kell játszanom magam, azok nem tekinthetők barátnak.
2022. ápr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Régen még megcsináltam volna, ma már nem.
2022. ápr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
100%

Ezzel nem az elveidet adod fel, hanem kompromisszumot kötsz.

Pl. én nem szeretem a gyerekeket, sajátot sosem szeretnék, másét is inkább csak megtűröm, semmint valós érdeklődést mutassak irántuk. Ennek ellenére vannak családos barátaim, akikkel más témában megtaláltam a közös hangot. Egész egyszerűen nem hozzuk fel azt a témát egymás közt, ami kényes, és pont.


DJ-ként vannak rocker barátaim is, a dohányzás szerintem egyáltalán nem releváns (max párkapcsolatnál), viszont egy absztinens-alkoholista párosítás már érdekes lenne. Az absztinens alapból nehezen értené meg az alkoholistát, mikor részegen hülyeségekről beszél...

2022. ápr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen barátról van szó. Egy random valaki barátságáért nem engednék semmit ilyen téren. Olyasvalakiéért viszont aki sokat jelent számomra már valószínűleg igen.
2022. ápr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem. Utálom az alkoholt, egyáltalán nem iszom. 21 éve kóstoltam először és utoljára egy osztálykiránduláson. Azóta sem.

És ezt senkiért se adnám fel. Ennyit nem ér egy " barát" sem. Mellesleg a heti többszöri piàlás már alkoholizmus.

2022. ápr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8* ugyanez a drogokra, vallásra, dohányzásra is vonatkozik.

A gyerekeket nem szeretem, nem is akarok vàllalni. de ha nem állandóan az a téma, és normálisan vannak nevelve, tudnak viselkedni emberek között, akkor nincs problémám a gyerekesekkel/ gyerekekkel.

2022. ápr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!