Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakinek a viselkedése...

Ha valakinek a viselkedése ilyen mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Én mindig normális voltam vele, de mások is mondták, hogy tapasztaltak hasonlót, mint én. Megmagyarázhatatlan okokból egyik pillantról a másikra provokálóan, kötekedően kezd viselkedni, de vannak olyan napok, amikor teljesen normális és türelmes. Mintha váltakozna benne kettő nagyon különböző viselkedés mód.
2022. ápr. 19. 12:18
1 2
 1/14 Hanna S ***** válasza:
Nem tudom, furcsa kérdés. Én először arra gondoltam, hogy tetszel neki, de ha mindenkivel ezt csinálja akkor tényleg nem tudom mitől lehet. Ha téged zavar a viselkedése beszélj vele erről vagy kerüld! Másat nem tudok erről mondani, mert nem ismerem az illetőt így nem tudom kiről van szó.
2022. ápr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom valami inger kivált belőle valami kényelmetlen érzetet és nem tudja kontrollálni. Kérdés tud e egyáltalán róla hogy ezt csinálja.
2022. ápr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Lehet "valaki megbántja" és ilyenné válik vagy ahogy előző válaszadó írta, valami inger váltja ki.
2022. ápr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mintha skizofrén lenne inkább. Inkább kerülöm, mert nem lehet rajta kiigazodni.
2022. ápr. 19. 12:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem diagnosztizálnám látatlanban (szakember se tenné)
2022. ápr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Borderline esetleg? Elég durva kilengéseket tudnak produkálni, és abszolút nem szándékosan. Tipikusan az egyik pillanatban még szeret, a másikban gyűlöl féle karakterek ők. És tényleg megéli ezeket az ellentétes érzéseket, nem csak színészkedik vagy szórakozik, akár pár óra eltéréssel is. Eléggé szokott szenvedni tőlük a környezetük, de hosszútávon ők maguk is.
2022. ápr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Bipoláris tüneteit elolvasnám szakirodalomban.
2022. ápr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Ez a hátránya ha laikusoknak "átdolgozva" terjednek "pszichés tüneteket okozó betegségek tünetei" persze zanzásítva, bárkire ráhúzható" módon.
2022. ápr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sokszor volt, hogy teljesen jó volt a hangulat erre egyik pillanatról a másikra átváltott nem normálisba és utána már nyilván nem volt jó a hangulat...
2022. ápr. 19. 13:17
 10/14 anonim ***** válasza:

8-as ha valaki csupán címkézésre használja ezeket a pszichológiai kifejezéseket, az úgy valóban inkább káros. Felcímkézni embereket, ráaggatva pszichológiai sablonokat, akár tévesen, ezzel letudva az ügyet, megmagyarázva miért az adott ember a hülye vagy a hibás a helyzetben, akár az ő saját viselkedését is elkenve. Szerencsére nem csak ez a fajta megközelítés létezik.

Ideális esetben kifejezetten hasznos is tud lenni 1-1 ilyen tünet felismerése, nevesítése, hiszen az adott ember akkor utánajárhat, az internetnek hála rengeteg szakirodalom elérhető 1-1 témakörről. És ezzel segíteni is tud, jól kezelni a helyzetet, csökkenteni a kárt, vagy esetleg még változtatni is ezen keresztül a káros viselkedésen valamennyire.

2022. ápr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!