Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sértőnek érzitek ha egy...

Sértőnek érzitek ha egy ismerős szembe jön és nem köszön? Utána még szóba álltok vele?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 19. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem.


Tudom, hogy az a pár betű csak egy értelmetlen formaiság.

2022. ápr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem vett észre.

A sértő az lenne, ha ráköszönsz és nem köszön vissza.

Te köszöntél neki?

2022. ápr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszöntem.
2022. ápr. 19. 15:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

És hallotta?

Van bármi, amiért ne köszönne vissza? Haragban vagytok?

2022. ápr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Most ez attól függ milyen szituációban történik. Nem mindegy, hogy elbambult és azért nem vett észre, vagy látta hogy jött és látványos fintorral oldalra ordította a fejét.
2022. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Nekem 5-ből 2 ismerősöm nem köszön vissza, 1 meg csak néz, néz, aztán köszönés nélkül továbbmegy (na az kuka).
2022. ápr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Nálam van olyan hogy magamba révedek és későn eszmélek rá a környezetemre séta közben.

Utólag is de mindig próbálok köszönni.

Illetve van úgy hogy ha látok egy ismerős arcot, és valami ok folytán elfoglalt (épp beszélget valakivel) és nagy esély van rá hogy meglát engem (vagyis nem tudok észrevétlenül elsomfordálni mellette) akkor csak teszek egy üdvözlő gesztust felé (fejbiccentés, integetés) hogy lássa hogy tudomást szerzek a létezéséről.

Sokszor szerintem nem is az a baj a nem köszönésben hogy nem köszön az ismerős, hanem hogy ezzel leminősít.

Ha valamilyen módon a tudtomra adják hogy látnak vagy én teszem ezt meg nekik és ők pozitívan reagálnak rá akkor az élmény maga is pozitív lesz.

2022. ápr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6/7-nek: akkor az 5-ből hány ismerősöd maradt? Kettő?
2022. máj. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!