Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban tud segiteni egy...

Valóban tud segiteni egy pszichológus? Az én esetemben is ?

Figyelt kérdés

Egy ideje nem érzem jól magam , vagyis periodikusan legalább már 3 éve mindig elő jön egy ilyen pár napos depresszió féle(?) de most valahogy nagyon hosszúra húzódik és nem tudok változtatni rajta.

Folyton kattog az agyam, minden problémát óriásinak làtok, jelenleg a páromat hibáztatom mert folyton feljönnek a régebbi sérelmeim és úgy tartom hogy emiatt vagyok magam alatt.

Igazából mindig is érzékenyebb voltam, bármilyen pici dologtól sírni tudtam volna. Lassan a sírás is mindennapossá válik.


Nem akarok ilyen lenni, ezért arra gondoltam hogy pszichológushoz fordulnék. Mivel nem vagyok magyarországi ezért a legközelebb hozzám eső magyart néztem ki , azt írja “pszichoterapeuta, kognitív és viselkedésterápia szakképesítéssel”.


Sosem voltam még egYnél sem, nem tudom elképzelni milyen lehet és hogyan tudna nekem segiteni ? 25 n


2022. ápr. 20. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
3%
Szilvi? Menj dudálj 2-t a Yarissal, egyből jobb kedved lesz...
2022. ápr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Valóban tud segíteni, a te esetedben is, sajnos sokan vannak még így, mint te. Tapasztalatból beszélek, menj csak el, nem fogod megbánni. Ártani meg biztos, hogy nem árt :)
2022. ápr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2. Köszönöm szépen!


Ott is biztosan elfogom kezdeni a sírást, ez mennyire természetes és nem fog “furán “ nézni rám?

2022. ápr. 20. 11:48
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Úgy képzeld el, mint amikor egy összegubancolódott fonal szálait segít valaki kibogozni. Szépen helyre kell tenni, mint újra feltekerni, hogy lehessen használni.


Sírás: ez egy lelki munka lesz a számodra. Akkor csinálod jól, ha őszinte tudsz lenni. Ebben benne van a sírás. Akkor sírj, amikor úgy érzed, hogy kéne. Ha nem, akkor meg nem. Meg kell élni az érzéseidet, hogy a szálak a helyükre kerüljenek. Ehhez persze bátorság kell, de ez vezet a gyógyuláshoz. Csak ügyesen!

2022. ápr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is sírtam. Nem történt semmi, adott zsepit :)

(2-es voltam)

2022. ápr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na, voltál már azóta, kérdező?
2022. máj. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!