Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szereti sokan a felelőss...

Miért szereti sokan a felelősséget hárítani magukról és az elcseszett életükért a másikat okolni?

Figyelt kérdés

Az ember végső soron a saját életéért felel. Minek kell mindig a másikra mutogatni? Ez óvodás dolog. Eljátssza a hattyú halálát, hogy jaj a rossz gyerekkor, vagy jajj őt mindenki bántja..

Holott mindenkit értek traumák az életben, csak egyesek hencegnek vele Facebookon, míg mások elteszik egy dobozba. Mindenkit értek traumák, csak nem mindenki kérkedik velük.

Beszélje meg szakemberrel, de én a másik ember traumájára nem vagyok kíváncsi. Minek kell hencegni a traumákkal? "Mindennapi szenvedésemet add meg Uram kérlek" - ez a lemez van beakadva náluk??



2022. ápr. 21. 08:05
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hogy miért osztják meg Instán, Facebookon és társain? Nyilván a pénz és hírnév miatt, mi másért?
2022. ápr. 21. 09:22
 12/19 A kérdező kommentje:
De komolyan... Ha engem trauma ér, nem dicsekszem vele ország-világ előtt, hanem szakemberhez megyek és vele beszélem meg.
2022. ápr. 21. 09:26
 13/19 HoneyBunny ***** válasza:
100%

Szerintem amugy annyi nyomas es megfelelesi kenyszer harul egy emberre manapsag mindenhonnan, hogy muszaj egy kis terhet levenniuk magukrol. Konnyebb a masikra mutogatni, mert nehogymar a vilagon minden az o hibaja legyen. Ez reszben ertheto. Nem hiszem, hogy van olyan, aki neha nem csinal ilyet.

Akkor vannak az energiavampirok. Na az valoban baromi idegesito. Vannak az altalad emlitettek, akik csak 15 perc hirnevet szeretnenek atelni, akar meg kepesek hazudni is. Az szerintem is durva, amikor egy odafuttyentesbol mar szexualis zaklatast akarnak csinalni. Igy a valodi zaklatasok elveszitik a komolysagukat, a zaklatott fel pedig a szavahihetoseget. Vagy amikor kolyokkent kapott egy pofont, aztan osszedol a vilag 20 evvel kesobb is, mert kapott egyet. Majd csak legyintenek egyet a tobbiek, hogy na, megegy bolhabol elefant. Pedig kozben vannak olyanok, akik valodi komoly traumakat eltek at.

A gyermekkori traumak pedig igenis kepesek tonkretenni egy egesz eletet. Nagyon nehez ezeket lekuzdeni, ezt tapasztalatbol mondom. Ezzel az emberek nem takarozni szoktak es neha jol esik egymas kozott megosztani ezeket a dolgokat olyanokkal, akik ertik mirol beszelsz. Jo en peldaul nem kurtolom vilagga a sajatomat, de ha felmerul egy ilyen temaban egy kerdes, megosztom a tapasztalataimat es ez nem vilagfajdalmas nyafogas. Vannak, akik nem a sajnalatot akarjak ezzel kicsikarni, hanem hogy kicsit megertobben alljanak a viselkedesehez. Csak pont ez a baj, hogy ezt onsajnaltatasnak veszik az emberek, mert tele van a vilag energiavampirokkal es az empatia mar kezd teljesen kiveszni belolunk, annyi inger es nyomas helyezodik minden nap rank. Ezt is meg tudom egyebkent erteni, en is ritkan tudok mar oszinten egyutterezni emberekkel. Viszont amikor direktbe beleallnak valakibe es bantjak, nem ertem miert ne kerhetne/varhatna masoktol segitseget az illeto.

2022. ápr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
13: De ne a Facebookon kürtölje világgá.
2022. ápr. 21. 10:59
 15/19 HoneyBunny ***** válasza:
100%
Tudtommal ez az egesz platform arra van, hogy megossz mindent, amit csak akarsz masokkal. Az mar mas, hogy ez szerintem is baromsag, de tenyleg miert olvasgatod, ha ennyire nem erdekel? Mas meg a kisallatos, kisgyerekes, csaladi programos fotokra nem kivancsi. Egyszeruen nezegess olyat, ami erdekel is.
2022. ápr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek megvannak a maga problémái.
2022. ápr. 21. 11:04
 17/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy sokan a saját gondjaikat sem tudják megoldani. Akkor a másikét hogy tudnák?
2022. ápr. 21. 11:12
 18/19 HoneyBunny ***** válasza:
100%
De teged miert bosszant fel ennyire, hogy masok nem birnak a gondjaikkal? Hiszen, mint mondtad is, azok nem a te gondjaid. Egyaltalan nem kotelesseged megoldani helyettuk. Van valaki a kozvetlen kozeledben, aki bajban van es segitsegert kerlel?
2022. ápr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Instán, facen és társain? Szerintem ez innét könnyen megoldható, szűrd meg jobban a médiafogyasztásod. Pl a negatív nonstop panaszkodó, energiavámpír embereket simán ki is követheted. Máris vidámabb lehet az életed.
2022. ápr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!